Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen egy jó ízű kocsonya?

Milyen egy jó ízű kocsonya?

Figyelt kérdés

Ettem már nem egy,nem két embernél kocsonyát és egyszerűen kírázz a hideg, undorító, hányingerem van ha csak ránézek, sima hideg zselés ízt érzek,pedig van benne hús répa..,de valahogy nem jön át az íze.

Pedig szeretem a húslevest.. csak tovább főzzik,bele teszik a bőrt is.


Egy jó kocsonyának milyennek kellene lennie?



2021. okt. 31. 19:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
#6: de, mi teszünk fokhagymát a húslevesbe. A kocsonyaba viszont nem rakunk répát. A kocsonya egész más mint a húsleves amúgy.
2021. nov. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
11. Maradjunk annyiban hogy van aki tesz bele répát, van aki nem. Pl. az általam említett videós azt is tett bele
2021. nov. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Nem az én kocsonyám íztelen hanem a családba akik csinálnaj ilyet

Anyámé se finom a mamáé se

Az anyósé se

2021. nov. 2. 05:04
 14/19 A kérdező kommentje:
Amit eddig ettem kocsonyát semmi izt nem éreztem,üres nyers zselét
2021. nov. 2. 05:05
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Tehat nem szereted a kocsonyát valószínűleg. Teljesen mindegy ki csinálja.


Ha ízeket nem érzel az lehet covid, nátha vagy akár amiatt is hogy a sok mesterséges ízfokozo tönkretette az ízlelésed. Korunk népbetegsége sajnos.

2021. nov. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Ez nem covid.semmi közé a covidhoz

Egyszerűen csak nem ettem olyan kocsonyát aminek lenne normális íze.

Nem hinném,hogy 6-10-15-20-25 éves korom óta covidos lennék

2021. nov. 2. 08:46
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

A kocsonya megosztó étel, nemigen közömbösek vele az emberek. A legtöbbjük vagy imádja, vagy utálja, nyilván akadnak kivételek.

Semmiképpen sem íztelen, mindenkié más, jómagam sem szeretem zöldségelve, de ha nagy adag készül nem zavar, ha max 1-1 fehér és sima répa fő benne egy darabig, de ha több, azt kiérzem belőle.

Én akkor szeretem, ha jó fokhagymás és igen, ettem már kismillió féle változatot, de ízetlent még nem, legfeljebb olyat, ami nem az én szájízem szerint készült. Mint mindent, amit az ember hidegen eszik, erőteljesebben kell fűszerezni eleve, de azért az sem valószínű, hogy a környezetedben mindenki rosszul készíti.

Egyszerűen valószínűleg tényleg nem a te műfajod és lehet azt is íztelennek találnád, ami nekem kész ízorgia.

nem gond ez, ilyen az egyéni ízlés, hálistennek nem arról van szó, hogy a csapvizet utálod, abból nagyobb gondod származna, kocsonya nélkül megleszel életed végéig.

Engem például minden édességgel, sütivel vallatni lehetne, a cukrászdákból kiillanó szagtól (másnak illat), akkos is émelygek, ha csak elmegyek előtte, ha valaki lekötözne és nutellát tömne a számba, még a Kennedy gyilkosságot is bevallanám, az mellékes, hogy akkor még nem is éltem.

Látod? Ízlések és pofonok, engedd el ezt a kocsonya dolgot, biztosan rengeteg más mindent imádsz.

2021. nov. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Egy jó kocsonya mindenképpen ízes. Kiindulási alapként én is a Szoky féle verziót ajánlom, amit a Youtube-on megtalálsz. Évek óta így készítem és mindenki dícséri. (A rokonaidnak is ajánlhatod, akiknek íztelennek véled a kocsonyáját, zongorázni lehet majd a különbséget.)


Javaslom, hogy próbáld ki, hogy az elkészült kocsonyát megszórod pirospaprikával, megsózod és egy kis ecetet is tehetsz rá (vagy citromlét), így fogyaszd egy szelet kenyérrel. Meg fogod látni hogy sokkal jobban kijönnek az ízek.


Ha még ezek után se fogod megszeretni, akkor biztos lehetsz benne hogy ez nem neked való.

2021. nov. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Vannak akik nem tesznek bele elegendő és megfelelő hozzávalókat, így a kocsonyásodásért zselatint raknak bele. Az ilyenek lehetnek talán ízetlenebbek.
2021. dec. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!