Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen kaja az a "hagymás...

Milyen kaja az a "hagymás vér"? Hogy kell megcsinálni? Egyáltalán nem egészségtelen?

Figyelt kérdés
2010. szept. 3. 00:26
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjd a 46%-ost..,kár rá szót fecsérelni!Ő ilyen teszkós készételeket(moslékot) töm magába,mert ő trendi:D Fogadjunk még nem is kóstolta a nagy cosmopolita ember...:D
2010. szept. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
0%
azhiszem a tescos készételek és a vérzabálás között még elég sok választásom van. de idáig már nem érsz fel :)
2010. szept. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

"A válasz megírásának időpontja: ma 20:49"


Válaszodon kicsit meglepődtem.

Nem lehetsz egy nagy survivor, ami önmagában nem baj, de ha én egy kajáról így beszéltem volna, hát apám odébb tólta volna a fejemet.

2010. szept. 3. 22:28
 24/30 anonim ***** válasza:

A válasz írója 46%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:02


Egy szigeten v őserdőben te megd.glenél!!

2010. szept. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

A válasz írója 66%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:04


Nem kellene neki annyi ahhoz... Pont elég lenne, ha napokra elmenne az áram.... :-))

2010. szept. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
23%

Nem ettem még soha ilyet és nem is fogok. Aki tiszteletben tartja a Bibliát és engedelmeskedik Isten parancsainak az sem tesz ilyet...

Bibliai idézet. Egy példa, amikor az izraeliták véres húst ettek. Ennyiből is látszik, hogy Isten szemében ez bűn volt, de ha tovább olvasod, akkor az egész történetből látszik, hogy bűntetést is kaptak érte...

1 Királyok 14:32. : "32 Akkor a nép nekiesett a zsákmánynak: juhot, marhát, borjút vett el magának, és levágta a puszta földön. És vérrel együtt ette a húst a nép. 33 Jelentették is Saulnak: „Íme, vétkezik a nép ...."


Apostolok Cselekedetei 14:20 (fordítástól függően lehet 1-2 verssel előrébb)

"...hogy tartózkodjanak a bálványok által szennyezett dolgoktól, a paráznaságtól, a megfojtott állattól és a vértől...."


Nem térítési céllal írok, csak ha esetleg valakit érdekel a Biblia nézőpontja vagy hisz Istenben, akkor tudjon róla...

2010. szept. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kérdés bibliai megközelítését, engem inkább a gasztronómiai érdekelt, mint a kérdésemből -remélem- kiderült.
2010. szept. 6. 00:04
 28/30 anonim ***** válasza:
Az egésznek csupán az az alapja, hogy a vér nagyon könnyen romlik és ha megromlik, akkor megbetegedik tőle ugye az ember. És ugye Izrael elég meleg hely, ahol az ilyen étel nagyon veszélyes, ezért lett az tisztátalan és került végül a vallási előírások közé valamit a bibliába is. Egyébként a zsidó férfiak körülmetélése szintén hasonló okokból fakad: meleg éghajlat, kevés víz. És ami nincs ugye, nem tud begyulladni...
2010. szept. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Gasztronómiailag sem tartom gusztusosnak.


Off-olnék, az előző válaszra reagálva...Szerintem nem egyenesen arányos a vér evésének az összehasonlítása a körülmetéléssel. A körülmetélés tisztálkodási okból volt és az Új szövetségben már látható, hogy el is lett törölve a körülmetélés (Pál leveleiből pl. kitűnik, hogy nem volt kötelező), de a Cselekedetek könyvében, ami az Új szövetség része, még mindig tiltotta vérevést... Akkor már nem a pusztában gyalogoltak...


Bocs az OFF-ért.

2010. szept. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:23


Még egy off, elnézést.


Te a bibliában gondolkodsz és a katolikus vallásban. Én a zsidóságról beszéltem és arról, hogy valójában honnan ered a (hithű zsidóknál a mai napig kötelező) körülmetélés valamit a vérfogyasztás tiltásának szokása.

2010. szept. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!