Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Leves kocka, vegeta egészségte...

Leves kocka, vegeta egészségtelen?

Figyelt kérdés
Miért,mi van benne?
2010. szept. 25. 18:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Igen Sok só, cukor és nátrium glutamát.
2010. szept. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Bocipók ***** válasza:
100%

ízfokozók pl. nátrium-glutamát

Van egészséges vegeta is, amiben csak szárított zöldségek vannak, de az elég ritka.

2010. szept. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
22%

"Van egészséges vegeta is, amiben csak szárított zöldségek vannak, de az elég ritka."


Csak éppen semmi értelme mert semmi íze.

2010. szept. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

A lestyánt nevezik tévesen vegetának. A boltban kaphatók pedig tele vannak mindenféle vacakkal.

Vegyél inkább fűszereket,többfélét,és azokkal ízesítsd az ételeket.

Aki azt írta,hogy semmi íze,annak nincs igaza. Elég baj,ha egy ételből kiérződik valamelyik fűszer íze. Ez alól csak a fokhagyma a kivétel. De ezzel is mértékkel kell bánni. Az összhatás a döntő a fűszerezésnél.

2010. szept. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Bocipók ***** válasza:
40%

"19:12"-nek:

Akkor egyél ipari hulladékot, annak jó az íze!!!!

2010. szept. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

Ízfokozók. Valamint használatukkal megfosztod magad sok gasztronómiai élménytől.

Én életemben háromszor használtam vegetát. Három elvileg különböző, de ugyanolyan ízű ételt sikerült főznöm vele. Aztán vettem különböző fűszereket: itt én döntöm el, mi kerüljön az ételbe, és hogy miből mennyi.

A leveskocka ugyanez: tele van ízfokozókkal, ami egészségtelen, pontosabban káros hatásai vannak, valamint halál egyformák lesznek a leveseid, ami unalmas. Szerintem megéri azt a fél percet, amíg kitalálod, milyen fűszert tegyél az ételbe.

2010. szept. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
47%

Sokminden egészségtelen ez ellen úgysem tudsz mit tenni, ez a civilizáció!


Pl:


Munkával pénzt keresni (ráadásul keveset) meg a többműszuakos munkarend is marhára egészségtelen.

És a műanyag dolgok is egészségtelenek mert mindből távozik valamennyi oldószer.

A mosóporokról fertőtlenitő szerekről már nem is beszélve..


De ennyi erővel élhetsz úgy is mint egy eszkimó, az sokkal ehészségesebb, csak a jég hátán kevés a gyümölcs!

2010. szept. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%

"Elég baj,ha egy ételből kiérződik valamelyik fűszer íze. Ez alól csak a fokhagyma a kivétel."


Tudod én fiú vagyok de főzni tudok. Amit írsz képtelenség. Minden étel jellege szerint uralkodik egy íz.A brassónál a fokhagyma ízének erősen ki kell érződni, a borsostokánynak ahogy a nevében van.A paradicsomlevesnél a bazsalikom íze uralkodó a madártejnél a vanilia íz.Ez a változatosság lényege.Azt meg tudni kéne hogy a szárított dolgoknál sok illóanyag elpárolog a szárításnál, és ez az ízt befolyásolja.

2010. szept. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
41%

"tele van ízfokozókkal, ami egészségtelen,"


Az a baj hogy nem tudják sokan mi az ízfokozó! Ha a beiglibe citromhéjat reszelsz ízfokozót használsz!És folytathatnám az ízfokozók sorát amit minden főzésnél mindenki használ.

2010. szept. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
38%

Ma 20:00-ás válaszoló: Ezt már ma´shol is irtad: ""tele van ízfokozókkal, ami egészségtelen,"


Az a baj hogy nem tudják sokan mi az ízfokozó! Ha a beiglibe citromhéjat reszelsz ízfokozót használsz!És folytathatnám az ízfokozók sorát amit minden főzésnél mindenki használ."


De ettöl függetlenül még mindig nem igaz, ugyan is a cirtomhéj NEM izFOKOZó, hanem izesitö = füszer! AZ izfokozók több különféle vegyszerek, amiket együttt vagy külön tesznek ételekbe, hogy "izesebb" legyen. EGY húsleveskockában 2 gramm!!!! hús van - és az izfokozókkal érik el, hogy olyan hatása van, mintha 200 g lenne benne legalább. AZ izfokozó EZT jelenti, hogy becsapják vele au emberek izérzékelését, meg az embert magát is.

2010. szept. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!