Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan csináljak kocka vagy...

Hogyan csináljak kocka vagy téglalap alakú tortát?

Figyelt kérdés
Téglalap alakú tortához láttam a desszertmester.hu-n állítható téglalap alakú tortaformát, aminek nem volt alja. Ugye jól gondolom hogy pl. tepsit kell alá tenni, hogy ne folyjon ki a piskóta tészta?
2011. máj. 23. 13:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Sütőpapírt mindenféleképpen! érdemes tojássárgájával körbekenni a keretet, és ráragasztani a papírt, aztán önteni bele a piskóta masszát, mert kifolyik.

Vagy a sütőpapírt tedd a tepsi seggére, és kend ki lapnak a piskótát, úgy süsd meg. Ha lapnak kened ki, elég olyan 150-160 fokon sütni, és figyelni nagyon. Ha keretben sütöd, háromnegyedig töltsd a tésztával, és eleinte magas hőfokon, 180 körüli sütés, majd vedd vissza a hőfokot olyan... 10 fokkal.

Sok sikert, cukrász voltam :)

2011. máj. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"Lapnak kenjem ki a piskótát", úgy érted hogy pl 3 felé osszam el, és külön-külön süssem meg a lapokat? Én egyben szoktam, mert úgy nem olyan macerás. Gondolom így egyben is lehet, nem folyik ki az alján ugye? (a nagy mennyiség miatt gondolok erre)

A toj.sárgás megolást még nem hallottam, ezt mindenképpen kipróbálom. Köszönöm

2011. máj. 23. 13:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Úgy csináld, ahogy a kolléga mondja. Mindig annyit kenj ki, amennyit azonnal ki tudsz sütni, különben összeesik a várakozás közben. Másik, én lapnak kikenve 180 fokon sütném, hogy ne száradjon ki és meg is süljön az a lap.
2011. máj. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!