Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan tanultál meg főzni,...

Hogyan tanultál meg főzni, sütni? Kitől? Net? Könyv? Szülő?

Figyelt kérdés
2021. aug. 19. 17:20
1 2
 1/16 Lazy Lover ***** válasza:
90%
apa anya szakácsok voltak mindig segítettem nekik a konyhán így megtanultam
2021. aug. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

Fózni senkitől, nem is tudok.

Sütni netről

2021. aug. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyikből, amit írtál.. Próbálkoztam receptkönyvek alapján, netes receptekből (street kitchen), kértem tanácsokat anyáéktól, néztem sok paprika tvt.. és a sok-sok próbálkozás után ma már megy segítség nélkül is kitalálni és elkészíteni dolgokat.. de sok kudarc volt borzalmas ételekkel.. a lényeg hogy akkor ne add fel..
2021. aug. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen.
2021. aug. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak részben otthon, később szakácskönyvből (még nem volt net), sütni nem nagyon szoktam, nincs hozzá türelmem.
2021. aug. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig tanuló fázisban vagyok, szerintem ez életem végéig így lesz. Amúgy recepteket netről főleg, meg ismerősök adtak ilyen-olyan tanácsot.
2021. aug. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a netről
2021. aug. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem voltak támogató szüleim, akik mellé odaállhattam volna "tanulni"

18évesen elköltöztem, saját háztartást kezdtem el vezetni, így netről kezdtem főzni, majd pár hét-hónap után már ment saját "kútfőből" is.

Viszont a sütéshez még így 5év után is gyakran előkapom a recepteket😅

2021. aug. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Állandóan a konyhában lógtam. Olvastam, rajzoltam, közben lestem anyut, mamát. Aztán megkaptam Monspart Éva szakácskönyvét, a Főzni jó-t, és végigfőztem egy nyáron, a nagymamámnál, 10 évesen :)
2021. aug. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szüleimtől az alapokat. De sztem mindig van mit tanulni. Lesek el trükköket, recepteket sok helyről. Barátok, ismerősök, könyvek.

Amúgy sokat lógtam gyerekként a konyhában. 8-9 lehettem amikor (persze felügyelet mellett, de önállóan) már főztem magamra. Rántotta, tükörtojás, húsleves, palacsinta. Szóval az alap egyszerűbb ételek már mentek. Most van egy kisfiam és ő is mindig körülöttem sündörög ha főzök. Sokszor felültetem a pultra és hagyom hogy "segítsen. Élvezi és mindig magyarázok neki. Szeretném átadni neki is a főzés szeretetét.

2021. aug. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!