Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti hány éves korotokban...

Ti hány éves korotokban tanultatok meg főzni? Hogyan tanultatok? Főzni és sütni is tudtok?

Figyelt kérdés
2013. szept. 12. 10:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs konkrét időpont, mikor tanultam, mivel amikor anyukám sütött-főzött, mindig ott ültem kicsi koromtól kamasz koromig a konyhában, mivel imádtam nézni, ahogy az alapanyagokkal dolgozik (főleg süteménysütés közben :) )és figyeltem mit hogy csinál. Aztán persze amikor elég idős voltam hozzá, segítettem is, zöldség pucolásban stb.

Ma is sok minden visszajön belőle, hogy ő hogy csinálta.

Igen, sütni és főzni is tudok.

2013. szept. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
innen is onnan is tanultam.. édesanyám 7 éves koromban meghalt, apukám következő párja ( 9 évesen ismertem meg)szabolcsi volt, istenien főzött, tőle tanultam nagyon sokat, leginkább az alapokat... nővéremtől is ellestem ezt-azt. de mára már szemre rakom pl a piskótába a tojáshoz a lisztet, nem kanállal méricskélem, bele lehet jönni, egyszer sem rontottam el sem főzést, sem sütést... volt amikor nem úgy sikerült ahogy kigondoltam, de akkor felspékeltem még, vagy helyre hoztam a hibát, nem dobtam ki még ételt, azért mert elrontottam.
2013. szept. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

17 évesen kezdtem önálló életet, akkor kezdtem főzni.

Nem igazán volt segítségem hozzá, így szakácskönyvek alapján..egy-két éven belül már jól ment minden, sütés-főzés egyaránt. Az első évben azért még sok kajám landolt a kukában. :)

2013. szept. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
10 évesen : de már elötte mndig anyu vagy nagyi körül voltam a konyhában : Sütni is tudok ..
2013. szept. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kisgyerekként kezdtem tanulgatni. Emlékszem alsóban még az volt az álmom, hogy szakács akarok lenni. Aztán volt egy balesetem a konyhában, magamra öntöttem a forró levest, na akkor legalább 5 évig a nem mentem a konyha közelébe..

Aztán amikor elköltöztem 19 évesen a suli miatt albiba, akkor megint próbálkoztam, de elég gyatrán ment. Olyan 22-24 évesen már sokat főztem és sütöttem. Abban az időszakban tanultam meg igazából főzni és sütni is.

2013. szept. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Tiniként kezdtem, mert 13 évesen vegetáriánus lettem és nem akartam azzal terhelni édesanyámat, hogy kétfelé főzzön, így hétköznap inkább készítettem valamit magamnak.


18 évesen költöztem külön albérletbe, onnantól már csak magamra főztem.


Igen, sütni és főzni is tudok. Főleg internetes blogokból (ahol ízléses képekkel van tálalva az étel és alaposan le van írva az elkészítés) és papíralapú szakácskönyvekből tanultam. Volt olyan is, amit édesanyámtól, de mivel a hagyományos és átlag magyar konyha nem sok vegetáriánus fogást tartalmaz, ezért tőle inkább technikákat (pl. rántás, habarás, hogy érdemes szeletelni, hámozni, stb.)

2013. szept. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

9 éves lehettem, amikor már tudtam pár dolgot készre főzni, és fokozatosan "fejlődtem"... :)Sütit sütni csak felnőtt koromban tanultam meg.A tapasztalatszerzés szerintem egy életen át tart,akár pár őszülő fürttel is lehet még újat tanulni.

Mindig szívesen olvasom mások receptjeit, sütés-főzési tapasztalatait, fortélyait és próbálom a magam és családom számára hasznosítani.

2013. szept. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! :) Én is kiskorom óta segítettem anyukámnak amit tudtam . Viszont kifejezetten nem főztem egyedül semmit . 18éves koromban elköltöztem otthonról, (párommal nagy volt a távolság köztünk,úgy adódott az alkalom,hogy külön tudunk költözni ) szerencsére szinte minden sikerült elsőre . Csak nehéz megtalálni a jó receptet is :) Sokat olvasgattam a neten az ebédek után :) Imádok sütni és főzni is . Az elején a pergős rizzsel volt gondom,mára már szinte bármilyen rizzsel tudok pergőset készíteni :) Bár ahogy olvasgattam,az általános probléma az embereknél :D Illetve a rántást nem szeretem csinálni :D
2013. szept. 12. 14:03
 9/12 anonim ***** válasza:
Már 7-8 évesen kezdtem tanulni nagymamámtól, ő főzött ránk minden nap, de sütni csak akkor kezdtem amikor férjhez mentem, Horváth Ilona könyvéből tanultam meg sütiket és jó kelt tésztákat csinálni.
2013. szept. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Anyu nem igazán szeret és tud főzni.Nem is igen volt kitől tanuljak.Persze meg-meg csinálta ha volt ideje (reggel 4kor ment munkába és este8kor ért haza).Meg hétvégente nagymamámtól is láttam egy két dolgot.

8 éves voltam, éhes és nem volt kedvem kenyeret enni, persze főt étel nem volt.Körbenéztem a konyhába, találtam, hagymát, zöldborsót, virslit, fűszereket.

Csináltam belőle pörköltet.Isteni volt, sokáig azt hittem én találtam fel a zöldborsó pörit.

Onnantól nagy kedvet kaptam, és mindig főztem, sütöttem valamit. :)

2013. szept. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!