Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A menütervezés bejön a gyakorl...

A menütervezés bejön a gyakorlatban vagy csak nagyon fegyelmezett embereknek való?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalataitok?

2021. márc. 17. 07:45
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
52%
Ha hetfon megmarad, akkor kedden megeszitek, a tervet pedig egy nappal eltolod.
2021. márc. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
19%

"nekem nincs pofám azt mondani , hogy köszi hogy gondoltál ránk de vidd vissza"

Ja, hát akinek fontosabb az udvariaskodás, mint a normális kommunikáció és hogy ne legyen kéretlen kajalerakó az otthona, az akkor viselje. :D

2021. márc. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
54%

52!

Itt most csupán arról beszélünk, hogy milyen akadályai lehetnek a menünek.

Ez egy lehetséges akadály. Nekem például jól esik hogy gondolnak ránk a nagyik és szívvel lélekkel készítenek nekünk dolgokat. Nekem igenis fontos az udvariaskodás, de hozzáteszem hogy esetemben nem probléma ez. Nekünk ez is egy oka volt annak hogy nem jött be a menü.

2021. márc. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
100%

53!


Mindennap vittek valamit? Ha nem, akkor miért nem lehetett eltolni egy nappal a menutervet? Csupán érdeklődöm, mielőtt kötözködésnek veszed.

2021. márc. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
79%

Mondjuk én sem értem, miben befolyásolja a menüt, ha egy napra hoznak valamit pluszban, mi olyankor eltoljuk/megvariáljuk és kész.


Mondom, az a baj, hogy ezt az egész menütervezést úgy képzeltek el, hogy mindenki görcsösen ragaszkodik hozzá, hogy pontról-pontra be legyen tartva, pedig nyilván mindenki variál rajta egyet időnként és kész.

2021. márc. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap főzök, és kb egy hétre előre megtervezem a menüt. Nem ragaszkodom hozzá 100%, de a bevásárlás miatt cészerűbb és kényelmesebb így.
2021. márc. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
100%

54!

Nemcsak ez volt az oka, csak az egyik oka!

Korábban már kifejtettem hogy nem igazán tudtam az igényeinkhez alakítani a menüt. Ezért hagytuk abba.

2021. márc. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
100%

57!


Ertem. Nálunk úgy megy, hogy eleve fel lehet irni egy táblára a kívánságokat, amiket a következő hétre beépítek. Itt pénteken hozzak nyilvánosságra, hogy mik lesznek akciosak a következő héten, ezeket figyelembe véve szombaton, vagy vasárnap tervezem meg a menüt. Pl ezen a héten ez paradicsomleves húsgombóccal, taco, thai curry, tabouleh, rántott hal, tejszínes gombás tészta és temesvári csirkemell. Ezekhez vásároltam be. A napok változhatnak, de az etelek maradnak. Ritkán előfordul az, hogy x dologra nem jut idő, mert valami közbejön, ilyenkor átalakul az adott etel. Pl a taco lényegében fűszeres, piritott darálthús. Ha aznap nem lenne időm elkészíteni, akkor a daralhust be tudom gyúrni fasírtnak. Melle a zöldségből lesz saláta, a taco kagylók pedig maradnak a szekrényben és majd legközelebb felhasználom őket. Tehát a menü lényege nalunk leginkább az, hogy egyrészt kiiktatjuk a mi legyen ma már megint nincs ötlet problémát, illetve olcsóbban vásárolunk, mert nincs impulzusvasarlas.

2021. márc. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
100%

58!

Látom nálatok nagyon szépen működik ez, tényleg tök jó, örülök hogy leírtad :)

Az írásodból rájöttem arra, hogy én sajnos nem tudnék így előre tervezni. Nálunk tényleg inkább az vált be, hogy reggel tartok egy mini közvéleménykutatást, hogy ki mit enne. Ha mondanak valamit, akkor az lesz. Ha meg nem, akkor én magam próbálok kitalálni valamit, vagy legalább egy kategóriát megadni (tésztás, húsos, leves stb). Ezután szétnézek a hűtőben és aminek látom hogy lassan lejár a szavideje vagy már régen megvettem, az alapján konkretizálom a receptet.

2021. márc. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
58%

59!


Na nálunk ez a naponta megkerdezem altalaban a "nem tudom, valamit, akarmit" volt, ugyhogy sokra nem mentem vele. Mentem naponta bevásárolni, így azt vettem meg amiről épp ihletem jött, plusz egy los puding, egy kis csoki, oh, de klassz, van új péksüti, stb. Nagyin sokkal csökkent a kiadásunk a tervvel, főleg hogy mindent online rendelek.

2021. márc. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!