Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A menütervezés bejön a gyakorl...

A menütervezés bejön a gyakorlatban vagy csak nagyon fegyelmezett embereknek való?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalataitok?

2021. márc. 17. 07:45
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 A kérdező kommentje:
Ha görögdinnyét akkor nem veszek de ha olyat ami épp van otthon van egyszerűen beszerezhető akkor megveszem.Nem esik jól az étel ha mást kivanok. Próbálom magamra erőltetni majd meglátjuk sikerül e.
2021. márc. 17. 10:51
 22/63 anonim ***** válasza:
77%

20!

Na de pont azt magyarázom hogy ehetne azt amit akar :D

Itthon vagyok, kb minden nap főzök. Örülök, hogy te ilyen határozott vagy, de nekem bántaná a lelkemet, hogy napokig olyat főzök, amit nem is kíván a családom, csak azért mert a menü szent és sérthetetlen.

2021. márc. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem a menütervezést az senki nem úgy csinálja, hogy betegesen ragaszkodik hozzá, én sem, kb. 90%-ban tartjuk. Szóval simán belefér, hogy ha valamit megkívánt valaki, azt csináljuk, max. eltoljuk egy nappal az egész menüsort, átvariálunk 1-2 napot vagy ilyesmi. Valószínűleg semmi nem romlik rád, ha néhanap megvariálod a menüt.


Ha mindennap mást akartok enni, mint ami fel van írva, akkor nyilván nincs értelme a dolognak, akár jártjatok folyton boltba meg ne akarjatok a kaján spórolni és ez van.

2021. márc. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
48%

23!

Nekünk most az a lehetőség maradt amit írtál. Mondjuk boltba így sem járunk folyton.

2021. márc. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
28%

"Nekem bántaná a lelkemet, hogy napokig olyat főzök, amit nem is kíván a családom"


Nem tudom, akkor milyen sz*r kajákat írtok fel. Merthogy egy nap megkívántok valami mást, az oké, de napokig húzni a szátokat a kajákat, amiket elvileg szerettek, az abszurd.

2021. márc. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
80%

20 Nem tudom miért vagy ilyen agresszív. Nyilván nem hal bele, csak tudod van, aki nem aszkéta módon él, és néha merészel enni egy adag ételt, amit éppen akkor enni szeretne. Nyilván aki mélyszegénységben él az ne válogasson. De azért aki átlag anyagi helyzetben van, az talán megengedheti magának, hogy olykor azt egyen, amit kíván.

Egyébként még soha életemben nem kívántam görögdinnyét télen. Érdekes módon az ember szervezetének az igényei igazodnak az évszakhoz. Az sem túl gyakori, mikor tartósan 40 fokban valaki állandóan zsíros, nehéz ételeket kíván. A természet gondoskodik erről.

2021. márc. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
86%

25!

Nem érted hogy miről beszélek. Tudod én és a családom olyan emberek vagyunk, akik szeretünk jóízűt enni. Vasárnap ha fejre állok se tudom megmondani, hogy csütörtökön mit fogok kívánni. Felírhatok egy rakás kaját, amit szeretünk, de ha éppen mást kívánunk akkor azt nem fogjuk olyan jóízűen megenni ami aznapra volt kalkulálva. Megesszük, mert nem pocsékolunk, de közben inkább ennénk valami mást. Ezért döntöttem úgy, hogy inkább nem menüzök, hanem igény szerint főzök.

Nem tudom mit kell ennyit lovagolni ezen a témán :D Minden ember más, nektek bejött, nekünk nem.

2021. márc. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
80%

26!

Örülök, hogy te legalább átlátod a helyzetet. Nem tudom, hogy mások mit lovagolnak ezen ennyit, ők éljenek a kis menüjük szerint, én meg úgy ahogy akarok :D

2021. márc. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
70%

Öszintén szólva nem értem némelyik kommentelöt.

HA valaki spórolni akar, akkor annak célszerü nagy vonalakban betartani a heti menüt - egyes napokat megcserélni, ha inkább arra van kedve a családnak.

De annak semmi értelme, hogy készítek egy tervet és utána egész másokat fözök. Föleg, ha eleve olyan ételeket vezsnek bele, amit mindenki szeret.

Azt nem tudom elképzelni, hogy minden héten minden egyes családtagnak feltétlen mást kell ennie, mint amit közösen megterveztek. Az meg végkép meghaladja a képzelötehetségemet, hogy olyankor mi van, ha három családtag három különbözö valamire kiván éppen rá - akkor háromféle ételt föznek?


Persze lehet ilyen alapon is étkezni, hogy "ami éppen most valakinek eszébe jutott", csak ez jóval drágább, jóval több alapanyaagot kell kidobni, mert lejárt, mielött megfözték volna.


Szóval a lényeg annyi, hogy ha valaki heti menüt készít és spórolni akar, akkor be kell tartani a tervet, ha meg mindegy, mennyi plusz munka meg pénz, akkor fölösleges tervezni.


De ha egy ideig tartják a rendszert (és van egy heti keretterv, ahoyg valahol írta az egyik), akkor pár hét alatt mindenki megszokja és anélkül is jókat tud enni, hogy felborítaná a terveket.

2021. márc. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
87%

Mi a vásárlást tervezzük, a menüt nem.

Pl.: megbeszéljük, hogy ennénk a héten gombapörköltet, pizzát, meg valami indiait.

Akkor elmegyünk a boltba és veszünk friss gombát, illetve a pizzára olyan feltétet amit épp kívánunk. Aztán a hét során még mindig eldönthetjük az ételek sorrendjét, hiszen minden van itthon mindhez.

Lisztet, rizst, száraztésztát, konerveket akkor veszünk amikor pl. akciós vagy amikor amúgy is elfogy, az mindig van itthon, csak a friss hozzávalókat (pl. zöldségek) kell aktuálisan megvenni, de azok is elvannak a hűtőben 1 hétig, szóval utána még mindig lehet variálni. Aztán az is lehet, hogy végül a gomba is megy a pizzára, az indiai helyett meg sült rizs, ha azt kívánjuk inkább.

Nem tartom magam fegyelmezett embernek, de szeretek előre írni egy heti menüt, mert gyűlölök úgy felkelni reggel, hogy ötletem sincs hogy mit főzzek aznap ebédre...

Lényeg, hogy a bevásárlás után is lehet még bőven variálni igény szerint.

2021. márc. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!