Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A menütervezés bejön a gyakorl...

A menütervezés bejön a gyakorlatban vagy csak nagyon fegyelmezett embereknek való?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalataitok?

2021. márc. 17. 07:45
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
93%

A menütervezés jó dolog, de értelemszerüen csak akkor, ha be is tartják.

Normál esetben érdemes úgy összeállítani, hogy változatos legyen (nem 3 napig ugyanaz, mert ez nem menütervezés), a családból mindnekinek jól essen, ezért például jó ötlet közösen tervezni meg, érdemes figyelembe venni az akciókat, és aszerint tervezni.

Viszont a már késztervhet ragaszkodni kell, különben semmi értelme.


Tapasztalatom szerint kb egy-harmadával kevesebb a konyhaköltség és sokkal változatosabban eszünk.

2021. márc. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 A kérdező kommentje:
A spórolás miatt kellene, de ha úgy akarom ahogy TE írod, hogy mindenkinek jó legyen és mindennap friss akkor az nem spórolás. Eddig kétnaponta főztem de sose megtervezve hanem mit ennénk meg alapon.
2021. márc. 17. 08:04
 3/63 anonim ***** válasza:
100%

Az "amit ennénk" módszernek az a hátránya, hogy drágább, mert mindig kell valamit venni hozzá, a tervezett menünél meg direkt ahokhoz veszel hozzávalókat, azaz nincs kidobnivaló és nincs soron kívüli bevásárlás.

A minden nap friss nem kerül többe, mintha kétnaponta fözöl, csak változatosabb.

De ha nem akarsz minden nap fözni, azt is be lehet tervezni, és vagy továbbra is kétnaponta fözöl és két napig ugyanazt eszitek, vagy esetleg felváltva elsö nap az elsö kaját, második nap a másodikat, harmadik napon megint az elsöt és a negyedikenk megint a másodikat, így változatosabb.

De ha kétnaponként fözöl, akkor is elöre jó megtervezni, mik lesznek azok, mert ezzel sokat lehet spórolni.

A legtöbb embernek/családnak segít a menütervezésben, ha van valamilyen séma, amir használ. Pl. Vasárnap valami kiadósabb, általában húsos étel, hétfön ennek a maradéka. Kedden-szerdán leves + tésztaféle, csürörtlk-pénteken fözelék feltéttel, szombaton valami egytálétel vagy tartalmas leves.

A rendszert te állítod össze a saját igényeiteknek és szokásaitoknak megfelelöen, a lényeg az, hogy ezt be kell tartani.

Éppen ezért hetente érdemes egy nagybevásárlást tartani - szigorúan elöre megírt lista alpján -, amikor mindent megveszel a következö heti étrendhez (meg a háztartási szereket, de ez most nem annyira idetartozik) és hét közben nem veszel semmit, kivéve esetleg friss kenyeret, tejet, salátafélét, de azt is szigorúan bevásárlólista alapján.


A heti étrendhez nálunk bevált kezdetnek, hogy egy hónapig minden nap felírtam, mit ettünk, ennek alapján utána könnyebb volt összekeresni olyanokat, amiket mindenki szeret.


A tervezésnél még elöny, hogy úgy lehet összeállítani az egymás utáni ételeket, hogy az elözöek egy részét fel tudd használni.

Pl ha pörköltet fözöl, egyrésze jó lesz rizseshúsnak, hortobágyi palacsintának, fözelékre feltétnek.

Meg ami még elönyös, ha spórolni akarsz, hogy mindenböl fagyasztasz le, ez vésztartaléknak is jó, meg ha valamiért idöhiányban vagy, akkor is van mihez nyúlni.

2021. márc. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk a menütervezés: ,,Mit ennél a héten?" ,,Ööö... nem tudom." :D


Viccet félretéve, mielőtt elmegyünk bevásárolni (ált. hetente 1x), rászánok 1-2 órát, és végiggondolom, mi az, amit szívesen ennénk, rég főztem, illetve hogy mik az adott hétre a programok, mert ha valami nagyobb elfoglaltság van, nem fogok tudni időigényes dolgot főzni. Ilyenkor receptoldalakat, könyveket böngészek (meg a saját receptjeimet), és 3-4 főételnyi ötletet összeszedek, általában 2 napra főzök. Arra azért odafigyelek, hogy pl. ha egyik nap tepsis krumpli van, másik nap ne krumplifőzelék legyen. Aztán megnézem, hogy mi van itthon (száraztészta, rizs, olaj, ezek általában vannak), és ahhoz kell-e venni pluszban valamit. Bevásárlás után pedig a romlandóságot veszem mégfigyelembe, ami kevésbé áll el alapanyag, azokat készítem el többnyire először, aztán mondjuk a fagyasztott spenót a halrudacskával jó lesz a hét végén is.


Ez nekünk most eléggé bevált, tényleg spórolunk vele, pénzt is, meg időt is, mert nem kell kétnaponta boltba rohangálni.

2021. márc. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jó, evek ota használom.

Mindenkinek jó és friss, nem draga, sőt, jóval olcsóbb mint a napi ötletelés a menure és az impulziv bevásárlás.

A "mit ennénk"-re ott egy whitebord a huton, fel lehet irni, ki mit enne szivesen, en oedig bele tervezem a következő heti menübe.

2021. márc. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
90%

En sosem tervezek előre.

Elmegyek vásárolni, ami akciós vagy épp lejárós és olyan abból többet veszek, megy a fagyóba.

Sosem hagyok elfogyni semmit otthonról.

Ami van atthon abból lesz valami általában. Persze van hogy épp venni kell egy tejfölt vagy ilyesmi ha épp úgy jön ki, de ez is ritka

2021. márc. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
100%
Én is évek óta használom, nem is költök sokat kajára. Mondjuk nem értem, menütervezéssel miért ne tudnál 2 napra főzni?
2021. márc. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos nálunk nem működött a menü. Hétvégén a férjemmel és a kislányommal leültünk és kitaláltuk hogy mit főzzek. Eleinte mindenki tele volt ötletekkel, de utána ez elmúlt. A hét első felében még működött is a dolog, csak hát aztán már nem annyira. A férjem hazajött hogy xy mit evett az irodában, és ő is megkívánta azt. A kislányom ezt meg azt evett az oviban és itthon is azt szeretné. Én meg néztem a tvt és láttam egy tök jó receptet, szóval inkább azt csináltam meg.

Ettől függetlenül biztosan jó dolog és lehet vele spórolni, de nekünk személy szerint nem jött be.

2021. márc. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 A kérdező kommentje:
8 Ettől félek én is, Megirigyeltem a spórolást, hogy mások ezzel mennyit spóroltak csak sokszor én is látok valamit facen , vagy párom mondja mit enne és máris borul az egész. Ráadásul csak 2 kis fakk fagyasztóm van ha marad ki kell dobni és nagyon zavar! De erőszakkal megetetni ha nem kell az se jó ötlet.
2021. márc. 17. 09:47
 10/63 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok vele. Én egyébként minden nap főzök, meg szeretek is tehát ezzel nincs baj. Csak az oké, hogy vasárnap megbeszéljük hogy mit főzzünk, de mondjuk csütörtökön meg lehet hogy teljesen mást fogunk kívánni, és minek főzzek olyat amit senki sem kíván?
2021. márc. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!