Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A menütervezés bejön a gyakorl...

A menütervezés bejön a gyakorlatban vagy csak nagyon fegyelmezett embereknek való?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalataitok?

2021. márc. 17. 07:45
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
88%

A menutervenek épp az lében a lényege, hogy megtervezed, ahhoz vásárolsz be és betartod. A napokat fel lehet cserélni, de annak nincs értelme, hogy totál mast készít az ember, mert hétfőn apuka palacsintát kívánt, kedden a kisebb gyerek rántott húst, szerdán a nagyobb pörköltet, csutortokon meg anyu rakott krumplit, miközben ezek egyike se szerepelt a menün. Ha így csinálja valaki, akkor is lesz a négy ember közül 3 aki épp nem azt eszi, amit kívánt. Ha ezek mindegyike be volt tervezve, csak más napokra, akkor megoldható. Már ha belefér az időbe, mert én pl úgy is tervezem a menüt, hogy azon a napon, amikor tudom hogy sok munkám lesz, egyszerű étel legyen.

Jopár éve működik már a rendszer, sosem volt belőle probléma, senki nem rinyált, hogy k most adott dolgot nem enne. Nincs se kismama, se hisztigep a családban, hogy mindenképpen azt kellene enni, amit ő megkíván. A menüre eleve olyan ételek kerülnek fel, amiről tudom, hogy mindenki szereti, tehát nincs olyan, hogy fanyalogni kellene, miért az van. A kívánságlista pedig mindennap bővíthető, megoldom hogy adott szemelynek a következő héten elkészüljön az az étel, amit szeretne.

A görögdinnye meg egy példa volt és amúgy én pl épp télen kívánom, de én pl meg is tudom venni, mert nálunk kapható egész évben. De, mivel én pl online rendelek mindent és konkrétan az elmúlt egy évben nem voltam voltban ez is úgy működik, hogy oké, úgy ennék dinnyét, akkor rendelek következő hétre. Nem halok bele, ha várni kell rá.

A menuterv nem kötelező, ha valakiben nincs hozza meg az elhatározás meg a kitartás, total ertelmetlen.

2021. márc. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
90%
Én el szoktam tervezni a heti menüt, felírom egy cetlire, aztán néha változtatok rajta. Pl. lehet, hogy nem hétfőn lesz rizseshús, hanem mondjuk kedden, és a keddi kaja lesz hétfőn.
2021. márc. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
91%

Ezen érdemes veszekedni?

Van akinek be jön ez menütervezösdi valakinek nem ,


Kérdező ha nagyon szeretnéd próbáld ki ,de ha nem jön össze sem történik semmi sem .

2021. márc. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
60%

Mi kiprobaltuk de nem tudtuk tartani.

Ikreim vannak + cukorbeteg nagymams. Mi dig volt valtoztatas a menun. Volt hogy megfoztem az etelt de tobb mint a fele allt a hutoben utana a kukaba dobtam, mert a nagyneni hozott rengeteg nasit es kajat.

A ferjem es a gyerekek csak friss etelt esznek, masnapos kajat nem. Igy nekem teljesen felesleges volt a menuterv.

Mindig frissen vasarolok, a fagyasztott hust sem esszuk meg.

Igaz nekunk evi 800e felett van a zsepkartyankra a kaffeteria. Igy ebbol vasarlunk.

2021. márc. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
32%

"A ferjem es a gyerekek csak friss etelt esznek, masnapos kajat nem. Igy nekem teljesen felesleges volt a menuterv."


NEM értem, miért lenne felesleges, éppen hogy a menütervvel mindig friss kaja van, másnaposról szó sincs!

2021. márc. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
70%

#35

A kettőnek semmi köze egymáshoz, én készítek menütervet mindig, ezzel egyidőben soha nem főzök egy napra, mindig 2-3 napra. Ez két különböző dolog.

2021. márc. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
42%
36-os: éppen ezt írtam én is! A 34-es írta, hogy a menütervezéssel az a baja, hogy nem eszik meg a másnapos ételt!
2021. márc. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:

#37

Én erre válaszoltam: "a menütervvel mindig friss kaja van, másnaposról szó sincs"

Nem értem, miért lenne mindig friss kaja, miért ne lehetne másnapos csak azért, mert előre eltervezte valaki a menüt....?

2021. márc. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
33%

"Ikreim vannak + cukorbeteg nagymams. Mi dig volt valtoztatas a menun."


A cukorbeteg nagymama és az ikrek mitől okok a változtatásra?


"Volt hogy megfoztem az etelt de tobb mint a fele allt a hutoben utana a kukaba dobtam, mert a nagyneni hozott rengeteg nasit es kajat."


Nagynéninek meg kellett volna mondani, hogy ne hozzon.

2021. márc. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
60%

Komolyan mondom gusztustalan ez a kekeckedés ami itt megy.

Bejött neked a menü? Szuper, fantasztikus vagy, csak így tovább!

Nem jött be? Semmi baj, akkot főzz úgy ahogy neked jól esik.

2021. márc. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!