Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A menütervezés bejön a gyakorl...

A menütervezés bejön a gyakorlatban vagy csak nagyon fegyelmezett embereknek való?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalataitok?

2021. márc. 17. 07:45
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
39%

Mondjuk olyan kajákat kell felírni, amit szerettek és akkor nincs ez a "nemkívánás".


A gyereked az óvodában is azt mondja, hogy nem eszi meg az ebédet, mert mást kíván? Vagy, megeszi, mert az van és kész, eszébe sem jut panaszkodni miatta?

2021. márc. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
54%

Én pont a tervezéssel érem el azt, hogy kevesebbszer kelljen főzni, de mégis minden nap mást együnk. Pl. főzök kedden tésztát, mondjuk mákos tésztának, de a maradékból csütörtökön lehet krumplis tészta, rakott tészta stb. Ha hétfőn krumpli püré van, akkor félreteszek egy kis főtt krumplit, és szerdán sóskát készítek.


Olcsó meg az alapanyagoktól lesz. Mi szeretjük a hüvelyeseket, tofut, a férjem a szóját is (ő ráadásul vegetáriánus). Magamnak azért szoktam húst is csinálni, de nem a legdrágábbakat veszem meg, szerintem a csirkecomb semmivel sem rosszabb, mint bármilyen más hús, és olcsóbb. A szívet, zúzát, májat is szeretem. A kész húsételt és szóját adagonként le szoktam fagyasztani, mert nem akarok csak 1-1 adagot készíteni belőlük.


Bár van terv, nem feltétlenül ragaszkodom hozzá 100%-osan. Annyiban persze igen, hogy ha már tegnapelőtt óta várja a maradék tészta, hogy megegyük, akkor nem csinálok helyette túrógombócot. De ha épp mákos helyett dióshoz vagy sajtos-tejfölöshöz támad kedvünk, annyit simán lehet módosítani.

2021. márc. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
73%

Nyilván nem vagyunk hülyék, olyat írunk fel amit szeretünk. De ha valaki előjön aznap egy jobb ötlettel, akkor inkább azt csinálom, hiszen azt szívesebben eszi meg.

Az ovis részt pedig lehet félreértetted. Úgy gondoltam, hogy eszik valami finomat az oviba, és itthon is azt szeretné. Nagyon jó étkű a lányom, ezzel nincs baj, csak hàt szívesebben főzök olyat amiről mesél hogy milyen jó lenne azt enni.

2021. márc. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 A kérdező kommentje:

Hat igen ezt nem értettem én sem amit nem eszünk olyat nem is veszek. 😀 Nah mindegy jövőhéten bepróbàlkozok a menütervvel aztán vagy bejön vagy nem. Nekem is nagy hiba de impulzus ember vagyok látok valami kaját gusztusos képen és akkor az kell hiaba van a hűtőben babfőzelék és fasírt 😀

Erőt kellene vennem magamon mert ez így nagy pénzkidobás.

2021. márc. 17. 10:07
 15/63 anonim ***** válasza:
100%
Az interneten sok blogger ír a menü tervező tapasztalatairól. Írd be a keresőbe, hogy "menütervezés" és sok praktikával fogsz találkozni, hogy tudod hatékonyabbá tenni a menütervezés.
2021. márc. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
36%

8!


Simán meg lehetett volna oldani, hogy a férj, a kislány és a te kívánságod a következő hétre légyen beépítve. Dehat erre mondják, hogy nem akarásnak nyögés a vége. Senki nem hal bele abba, ha pénteken palacsintát kivan, ha hétfőn kapja meg.

2021. márc. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
78%
Pedig a #8-nak valahol igaza van. Hiába csak olyan ételek vannak a tervezett menüben, amit mindenki szeret. Attól még van olyan, hogy tök más kaját kíván meg az ember jövőhét pénteken, mint amit vasárnap kitaláltak közösen. Ennek a szigorú menütervezésnek ennyi az átka, hogy soha senki nem ehet azt és akkor, amikor megkívánja.
2021. márc. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
86%

16!

Aláírom, hogy nem voltam elég kitartó, ez tény. Viszont itthon vagyok, minden nap főzök. A férjem például ezt nem értette volna meg. Odajön hozzám kedvesen, hogy " kicsim, úgy megkívántam a palacsintát, nem sütnél nekem kérlek?" Én meg erre leszólnám, hogy " biztos hogy nem, ma húslevest eszünk és kész"

Jó dolog ez a menü, mert nyilván sokat lehet vele spórolni, de mindannak ellenére, hogy sok szabályt követek nap mint nap, ez nekünk nem jött be.

2021. márc. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
86%

17!

Hasonlóan gondolom én is. Egy kis ideig próbálkoztam csak a menüvel, mert mindig az lett a vége, hogy hétfő kedd esetleg szerdán minden ment flottul, de a hét végére már teljesen másokat kívánunk.

2021. márc. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
13%

17!


És? Mi lesz vele? Belehal? Addig is olyat eszik, amit szeret. Egy felnőtt ember bírj a már ki, hogy nem terem azonnal előtte a megkívánt etel, hanem várnia kell rá pár napot. Ha decemberben épp görögdinnyét kívánsz, akkor mit csinálsz?

2021. márc. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!