Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mitől lehet kesernyés, erős...

Mitől lehet kesernyés, erős íze a húslevesnek?

Figyelt kérdés

Régebben nem volt ilyen problémám a húslevessel, es nem tudom mit csinálok rosszul. Nemrég olyan rossz lett, hogy kikellett az egészet borítani. Ehetetlenül kesernyés, fanyar íze lett a levének, és azota sem sikerult jot csinálnom, aminek nincs ott az utóízében ez a keserűség.

Ezeket rakom bele zöldségből: répa, petrezselyem, petrezselyem zöldje, vöröshagyma, fokhagyma, zeller, karalábé. Mindent hámozok természetesen. Valamint só, bors.

Mitől lehet keserű? :(



2021. febr. 6. 17:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
10%
Én a fokhagymát megpróbálnám kihagyni.
2021. febr. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
12%
Lehet nem szeded le a habot mikor felforr.Tudod szokott habosodni olyankor
2021. febr. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1# Legkozelebb megprobalom kihagyni, de egyebkent rengeteg recept írja, hogy lehet bele rakni, szoval szerintem nem itt lesz a hiba.

5# A hab leszedes is olyan dolog, hogy sokan nem szedik le, mert szeretik. En se szedtem le eddig soha, megis finom volt. Mostanaban, meg tenyleg, kb ehetetlen kategoria olyan keseru.

2021. febr. 6. 17:45
 4/15 anonim ***** válasza:
Esteleg a bors?
2021. febr. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
Leégett a hús az aljára
2021. febr. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%

Próbáld a zöldségeket legközelebb másutt venni, vagy ha te termelted, akkor vegyél egy adaggal a boltban! Amire én elsőnek gyanakodnék, az a kelkáposzta/kelbimbó lenne, de te azt nem teszel bele.

Nem teszel bele véletlenül leveskockát, vagy ételízesítőt?

Mert azok tudnak csinálni a sok kemikália miatt ami bennük van gondot, ha avasodnak, vagy megromlanak más módon.

(A fokhagymának és a lehabozásnak ehhez semmi köze.)

2021. febr. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Zeller, petrezselyem nem fás?
2021. febr. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem is valamelyik zöldséggel van probléma, kóstold meg öket nyersen, fözés elött, hátha akkor kiderül, melyik a nem jó. Lehet vegyszerezés a természtés során, lehet rossz tárolás, vagy kezd megromlani.

A 6-os javaslata szerintem jó, próbáld meg máshonnan beszerezni a zöldségeket, az segíthet a problémán.

A fokhagymától garantáltan nem lesz keserü, ha nem rossz eredetileg, a lehabozás meg végképp értelmetlen ötlet - esetleg zavaros lehet a leves emiatt (habár tapasztalatom szerint nem lesz), de keserü még véletlen sem.

2021. febr. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Más is így érzi, vagy csak te?

Mert nekem amikor gond van a májammal egyes gyógyszereim miatt - sajnos elég gyakran - akkor érzek keserűnek egyes ételeket.

2021. febr. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Csak a zöldség lehet a ludas.(hacsak nem epébe áztatott baromfit főzöl)

Esetleg a só, de máson nem érzed gondolom.

A répa inkább édesít ,bár a leveles vége lehet kesernyés, ez azért nem általános. A zeller sem keseredik. A vöröshagyma keseredhet, ha rosszul van aprítva. Húslevesbe nem jellemző.

Fokhagyma már a mennyisége miatt sem okozhat ilyesmit. A karalábé ugyan káposztaféle, de inkább csípős íze lesz nyersen. Főzve az is elvész. A fehérrépa sem keseredik, az is inkább édeskés, bár fanyarsága is lehet.

A petrezselyem zöldje ha a gyökéren marad sokáig, annak lehet kesernyés íze, de ahhoz sokat kell használni.

Nyersen is kóstold meg, és ha megint érzed, a főtt zöldségeket is.

2021. febr. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!