Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tényleg van olyan, ahol a...

Tényleg van olyan, ahol a férfi "kiveri a balhét", ha nincs aznap hús a menüben?

Figyelt kérdés

Itt is meg receptek alatt is többször olvastam már olyan megnyilvánulásokat nőktől, hogy a férjük kivágná őket, ha valami zöldséget tennének elé ebédre...


Nyilván képletesen kell ezt érteni, de tényleg van olyan, ahol a férfiak ennyire bele vannak őrülve a húst hússal mániába, hogy hisztiznek, ha néha nincs hús a kajában?


Az én férjem is van 85 kiló, felig fizika melót végez meg itthon is csinálja a hàz körüli dolgokat, de bőven megelégszik vele, hogy heti kb. 3 alkalommal eszünk húst, szóval olyan abszurd ez nekem.



2020. okt. 13. 18:39
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
80%
Imádom a zabkását, nagyon változatosan lehet elkészíteni, de fél12kor már az órát nézem, hogy mikor ehetek végre, ha zabkásás a reggeli 🤷‍♀️
2020. okt. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 A kérdező kommentje:

"Szép és jó a cukkinilepény, de abból annyit meg kellene enni egy fiziaki munkát végzőnek, hogy utána kb élni se kíván, annyira tele van a gyomra."


Szerintem ezt max. azt mondja, aki még nem evett cukkinilepényt. Van benne a cukkini mellett tojás és zsemlemorzsa/teljeskiőrlésű liszt, nem cukkniből áll az egész.


Mellesleg, az energiát a szénhidrát adja, nem a fehérje, magyarul a hústól sem lesz több energiád, hisz nem tudja eneriává alakítani a szervezet.


De miközben a lakosság fele elhízott, tényleg arról van szó, hogy ezek a kaják nem laktatóak, nem arról, hogy az emberek nem tudják, mi az "elég"?

2020. okt. 14. 15:12
 43/48 anonim ***** válasza:
14%
aha, és mennyi liszt kell ahhoz, hogy elég legyen? Végeztél neki 10 órában fizikai munkát? VAgy csak ülsz a gép előtt...
2020. okt. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
13%

[link]


csak fél kilót kell betolni belőle, hogy meglegyen mondjuk egy 600 kalóriás vacsora... ÉS kb nulla hasznos tápanyag, csak szénhidrát.

2020. okt. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
100%

Engedd már el a cukkinilepényt akkor. :D Vannak tápláló és laktató vegán kaják is, nem csak a saláta.

Múltkor pl lencse dahlt csináltam sok zöldséggel, köretnek rizs vagy rozskenyér. Egyikünk se maradt éhes, nem, a fizikai melós férfiembör párom se. :)

2020. okt. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
96%
Igen, apám is ilyen. Ha tükörtojással teszem le elé a krumplifőzeléket, rögtön hisztizni kezd, hogy "tiszta vegát csinálsz belőlem". Jó, megeszi, de utána megy a hűtőhöz kolbászt csipegetni. A reggelit nem képes elképzelni kolbász, felvágott vagy hasonlók nélkül, aztán ebédre is csak akkor hajlandó zöldséges főételt enni, ha legalább a levesben akad hús. Meg is látszik rajta az étrendje.
2020. okt. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
100%
sok válasz érkezett, de sehol sem látom azt a variációt (vagy ha elsiklottam fölötte bocsánat) aki olyan példát hozna hogy egy mélyszegénységben élő család férfitagja is jó ilyenből "ellenpéldának", akik többsége azért nem reklamál ha heti több alkalommal nincs hús, vagy épp fordítva heti néhány alkalommal, mert tisztában van vele hogy az anyagi körülményeik nem engedik meg. pedig csak ők is olyan férfiak mint bárki. bár igaz, többségük nem is végez feltétlenül nagyon megerőltető fizikai munkát. én dolgoztam olyan cigány emberrel aki innen Szabolcsból mikor Pestre felment dolgozni, egy hónapig hideg élelmen volt. na az még nekem is kihívás lenne. az én apum sem reklamál gyári melósként ha a második húsmentes, de megfigyeltem hogy ilyenkor gyakrabban csipeget, vagy épp sokkal gyorsabban elfogy egy káposztás tészta mert ösztönösen nagyobb adagokat szed magának/gyakrabban rájár
2020. okt. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet rántott hús ?


Na jó akkor rántott karfiol megteszi :)

2020. okt. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!