Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tényleg van olyan, ahol a...

Tényleg van olyan, ahol a férfi "kiveri a balhét", ha nincs aznap hús a menüben?

Figyelt kérdés

Itt is meg receptek alatt is többször olvastam már olyan megnyilvánulásokat nőktől, hogy a férjük kivágná őket, ha valami zöldséget tennének elé ebédre...


Nyilván képletesen kell ezt érteni, de tényleg van olyan, ahol a férfiak ennyire bele vannak őrülve a húst hússal mániába, hogy hisztiznek, ha néha nincs hús a kajában?


Az én férjem is van 85 kiló, felig fizika melót végez meg itthon is csinálja a hàz körüli dolgokat, de bőven megelégszik vele, hogy heti kb. 3 alkalommal eszünk húst, szóval olyan abszurd ez nekem.



2020. okt. 13. 18:39
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
30%

Párom is ilyen. Nem hisztizik, de nálunk minden kajában van hús. :D

Mikor vegán vendégnek főztem, megkóstolni se volt hajlandó. (Sárgarépakrémleves tökmaggal, meg zöldséges tócsni.) Aznap inkább nem evett, csak szendvicset meg ilyesmit, amit talált. :)

2020. okt. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk gyakran van húsmentes kaja.

Pl bevezettük a húsmentes hétfőt.

A barátomnak annyira tetszik, hogy már kb. nekem nehéz kitalálni új ételeket 😄

Steiner Kristóf könyveiből szoktam főzni általában vegán kajákat.

Kb heti 5x van ebédre hús, 2x pedig húsmentes étel.

Vacsira gyakran eszünk hummust, zabkasat ilyesmiket.

Amióta így eszünk, jobban is érezzük magunkat :)

2020. okt. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
77%
Sógorom ilyen, sőt tett olyan kijelentést is hogy a másnapra megmaradt főt étel az már nem számít főt kajának és nem eszi szívesen :D
2020. okt. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
100%
23: na az ilyennek hamar megmondanám, hogy akkor főzzön magának! :-D
2020. okt. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
100%

24


Na igen, húgom helyében főznék valami olyan amit én szeretek ő meg egyen amit akar :D

2020. okt. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
41%
Hát ki nem vágna és nem balhézna, de a cukkinilepény és saláta után a hűtő előtt ácsorogna...
2020. okt. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
85%
#8 Egy ember akinek van humorérzéke is. Köszi :-)
2020. okt. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
25%

Nem vagyok férj, csak egy fiatalember, de el se tudok képzelni egy étkezést úgy, hogy abban ne legyen hús. Az akkor nem étkezés. Mindegy, hogy reggeli, ebéd, vacsora... Ha az megvan, utána kívánom csak az édeset vagy bármi mást. Ha az ember megéhezik, először a húst kívánja, nem mást. Ha csak egy pogácsára van idő a nagy rohanásban, akkor is legalább egy szelet szalámit hozzávesz az ember. Valami kell. A "hús" persze lehet szója, gomba, hal, tojás, stb is, nem az a lényeg, hogy tényleg az legyen, elég, ha olyasmi hatású...


Sőt, ha nem ettem volna húst, rám szóltak volna, hogy "ne nassoljál, egyél rendesen." És valahogy nem nagyon látok másokat se, akiknél ez ne ugyanígy lenne. Ez bizony a közgondolkodás néhány ilyen gasztronómiáskodó budai sznobcsaládot leszámítva. Gyümölcsöt akkor kezdek enni, ha már szomjas vagyok, a gyümölcs az nálam ital kategória, nem minősül étkezésnek.


Ha feleségem lenne, azt én el nem várnám, hogy főzőcskézzen rám bármit is, de ha ilyen salátakosarat ebédeltetne velem, akkor egy udvarias köszönöm szépen után én azért még elvonulnék a saját hűtőmhöz, a saját kosztomból is enni valamit utána.


És még soha sehol nem hallottam, hogy azt mondták volna, hogy túl sok húst eszek, pont hogy engem mindig azzal cseszegetnek, hogy túl sok kenyeret eszek hozzá, meg nekem mindenhez a kenyér (krumpli, zöldségköret, stb.) kell, "minek ahhoz annyi kenyér?" mások képesek megenni a húst magában. Én meg kifejezetten sok mást is eszek hozzá, mert nem szeretem a túl zsíros, túl olajos dolgokat.

2020. okt. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
40%
Néha le szoktam fotozni amit fozok és mivel jól néz ki elkuldom facen néhány embernek akikkel beszélgetni szoktam. És két olyan haverom van aki MINDIG kerdezi:"és a hús?"
2020. okt. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
93%

@28 Magyarul annyit írtál le, hogy egy étkezés során legyen protein az ételben. Ezt azért elég sokféle módon lehet hozni. Bármilyen hüvelyes, borsó, bab, lencse, hús, szója, tojás, sajt, paneer, hal, bármi. Ezzel nincs is semmi gond, táplálkozástudományi alapvetés.


Amúgy ez a húst-hússal, fehér kenyér, krumpli, tészta hozzáállás meg a rengeteg alkohol az oka annak, hogy ekkora a várható élettartambeli különbség férfiak és nők között Magyarországon. Igazi kajaőrült vagyok, szeretek főzni, rendes magyar férfiemberként imádok időnként betolni egy jó csülköt vagy tarját, de egy zöldségcurry basmati rizzsel pont úgy nagyon laktató és tartalmas vacsora tud lenni, vagy akár egy imam bayildi, pedig nem is különösebben szeretem a padlizsánt. Egyszerűen a magyar kultúra része, hogy férfiatlan dolog húsmentesen lefolytatni bármilyen étkezést, annak ellenére, hogy csillió kiváló recept van.

2020. okt. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!