Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tényleg van olyan, ahol a...

Tényleg van olyan, ahol a férfi "kiveri a balhét", ha nincs aznap hús a menüben?

Figyelt kérdés

Itt is meg receptek alatt is többször olvastam már olyan megnyilvánulásokat nőktől, hogy a férjük kivágná őket, ha valami zöldséget tennének elé ebédre...


Nyilván képletesen kell ezt érteni, de tényleg van olyan, ahol a férfiak ennyire bele vannak őrülve a húst hússal mániába, hogy hisztiznek, ha néha nincs hús a kajában?


Az én férjem is van 85 kiló, felig fizika melót végez meg itthon is csinálja a hàz körüli dolgokat, de bőven megelégszik vele, hogy heti kb. 3 alkalommal eszünk húst, szóval olyan abszurd ez nekem.



2020. okt. 13. 18:39
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk sincs mindig hús az aznapi ebedben, attól még lehet valami laktató. Sőt, sokszor csak levest főzök. Most meg is éheztem egy jo kis lecsóra, vagy káposztás tésztára, gombapaprikásra. Barátom ugyanolyan örömmel eszi mint a húst, mert en csináltam, es finoman főzök. Sokszor csak hal van, az sem igazi hus sok ferfi szerint. Én igazából úgy vagyok vele, hogy eleve egy ilyen előítéletes, ki ha én nem típusú ferfival össze se jöttem volna.

Kb egy szinten van azzal, amikor egy férfi nem ivartalanitja a pitbull, vagy amstaff kan kutyáját, mert akkor mar nem lesz férfias (wtf?). Vagy epp azzal hogy egy férfinak minden nap vagy másnap kell szex, tök jogos ha megcsalja a nőjét, mert annak elég heti 1-2x (wtf?).

Az ilyen “ferfiakat” nem hogy férfinak, de embernek sem tartom.

2020. okt. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
91%
Mi sem eszünk már húst sokszor sokba kerül , illetve férjemnek nem is szabad enni vörös húst orvosi utasításra.én meg el vagyok hús nélkül munkahelyünkön ebédelünk és ha egy finom húsmentes étel van akkor azt vesszük inkább.
2020. okt. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
92%

"Nem vagyok férj, csak egy fiatalember, de el se tudok képzelni egy étkezést úgy, hogy abban ne legyen hús."


#28: hát ha ilyen barikád-állásponton vagy, akkor nem is leszel férj... De előbb-utóbb "fiatalember" sem... :-D

2020. okt. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
89%

Szerencsére az én párom se ilyen húsfétises. (Fizikai munkát végez)

Hétvégente mindig vega kaja van otthon, hétközben rendel magának amit ő szeretne, így is csak 2-3 nap rendel húsosat. Vacsorához is már rég nem vesz magának szalámit, felvágottat. Azt mondja egyre jobban elmegy tőle a kedve.


Apukám szerint meg amiben nincs hús, az max. desszert lehet.

Őszintén, én nem szívesen élnék együtt ilyen felfogású emberrel.


Szerintem nem teljesen egészséges (se az embernek, a bolygónak meg pláne) minden egyes nap húst enni akár többször is...

2020. okt. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
70%

Azért azt pontosítsuk hogy mi értünk húsmentes napokon...


Pl valami újító gasztro vegán valami vagy egy jó zöldborsó/borsóleves, rántott karfiol, vagy valami tészta pl mákos tészta, túrós csusza stb stb tehát tipikus magyaros ételekre gondolok csak hús nélkül az simán jöhet, sőt szeretem is :)


Az ilyen újító vegán ételeket nem igazán fogyasztanám megmondom őszintén, de nyilván ha lenne feleségem akkor valószínű engednék én/vagy megtalálnánk a közös hangot.


Azt elég abszurdnak gondolom hogy valaki emiatt "kiveri a balhét"...én nem tennék ilyesmit.

2020. okt. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen pasi nem sokáig maradna a pasim :)

Otthon sincsen hőbörgés (apu és öcs részéről) ha olyat főzök, ami nekik nem elég "férfias". Akinek nem tetszik, az győzzön magának.

2020. okt. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
100%
*főzzön
2020. okt. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
18%

Azért egy 2000 kalóriás alapanyagcserés étrendbe, márpedig fizikai munka mellett bizony lehet ennyi, nem mindegy, hogy tömény tészta, rizs, krumpli adja az energiát, vagy esetleg ennél minőségibb a táplálék.

Szép és jó a cukkinilepény, de abból annyit meg kellene enni egy fiziaki munkát végzőnek, hogy utána kb élni se kíván, annyira tele van a gyomra.

2020. okt. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
95%

#38

A cukkinilepény továbbra se teljes napi élelemként szerepelt az eredeti kommentben.

Attól meg, hogy valamiben nincs hús, attól még nem lesz tömény tészta, rizs meg krumpli.....

2020. okt. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
73%
@38 Továbbra sem vagyok vegán, de rettenet könnyű napi 2000 kalóráit bevinni csak növényi alapú tápanyagokból, változatosan. Eleve reggelire egy zabkása ötvenszer laktatóbb, mint bármilyen szalámis szendvics. Ebédre mondjuk egy zöldséges kuszkusz, vacsorára meg egy hummusz sok gombával, bőven hozza ezt és a zabkása meg a kuszkusz is sokkal tovább biztosít energiát, mint mondjuk egy sertéshús-krumpli kombó.
2020. okt. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!