Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Titeket nem idegesít vegetáriá...

Titeket nem idegesít vegetáriánus ismerősötök azt mondja folyton döghús ez nem idegesít titeket?

Figyelt kérdés
2020. szept. 15. 13:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én vegetáriánus ismerősöm nem mond ilyet, de idegesítene. Nem szeretem az olyan embereket, akik rendszeresen hangot adnak annak, hogy különbnek képzelik magukat a többieknél.
2020. szept. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
80%
Nekem még senki nem mondta, hogy dögzabáló lennék, de a szomszédomat valamivel nagyon felpiszkálhatták, mert ő a vegákat-vegánokat csak komposztzabálóknak hívja és nem csak a hátuk mögött.
2020. szept. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
77%

A döghús szót arra szokás használni, ha az állat már a leölés előtt elhullott, ilyet meg senki nem eszik , még anno dedanyam se főzte meg az elpusztult állatot, veszélyes az ilyesmi az emberre, nem vagyunk dögevők .

Amúgy nem érdekelne, magát minősíti az ilyen ember.Mondjuk nekem nincsenek ilyen barátaim:D

2020. szept. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
27%

#13

"Döghús"-t a természetben egy másik egyed által leölt állatra is használhatjuk, amit az ember megvesz a boltban az egy x idővel korábban, egy random idegen által leölt állat, számomra ez végülis simán "döghús" még akkor is, ha amúgy megeszem ha nagyon úgy alakul. Nem értem, mi ezen olyan kiborító, szerintem sokan túl érzékenyek vagy tudat alatt utálják a húsevést vagy nem tudom, miért zavarja őket egy elnevezés ennyire. :D


(Amúgy fun fact, léteznek olyanok akik az elütött állatokat szedik össze az út széléről, és megeszik... na az ilyen emberek pl. kérdés nélkül dögevők szvsz. :D )

2020. szept. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

#14 vagyok

Látom, hogy sokan lepontoztak, de valaki esetleg meg is tudná indokolni, hogy miért ne lenne "döghús" annak az állatnak a húsa, amivel x idővel ezelőtt végzett valaki más? Vagy hogy bármi indoklást adna, hogy mi a problémája? Kíváncsi lennék, szerintem ez igen érdekes téma. Köszönöm!

2020. szept. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
74%
#15-nek, a döghús (szó szerint) az tényleg a döglött, elhullott állat húsa. De nem igazán használjuk azokra az állatokra akiket a húsukért tenyésztünk. Haszonállatok ők. Döghúst inkább azokra az állatokra használjuk akiket az út szélén elhullva látunk, és nem tudjuk, mikor pusztultak el, mi bajuk volt, szállják ott a legyek, süti a nap. A döghús az inkább olyan állatok akik úgy természetesen elpusztultak talán valami betegség miatt. De azok az állatok akiket tenyésztünk, nevelünk, tudjuk, hogy nem beteg, nincs baja, tehát nem döghús. Tudjuk, hogy nem egy hete rohad kint az erdőbe a napon. A döghús az inkább ismeretlen körülmények között elpusztult állatok akik feltehetőleg betegek voltak.
2020. szept. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

#16


Egyrészt: szerintem az is lehet döghús, aminél ismert az elhullás oka.


Másrészt: "tudjuk, hogy nem beteg, nincs baja" - mégis honnan tudná bárki?


Harmadrészt: még mindig nem értem, hogy emiatt miért kellene pirost nyomkodni a válaszomra, direkt úgy fogalmaztam hogy SZÁMOMRA elfogadható, nem akartam általános igazságokat kihirdetni. Épp ezt nem értem, másnak mi a gondja azzal, hogy én úgy értelmezek valamit magamban, ahogy...

2020. szept. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
74%
Azért tudjuk, hogy nem beteg mert a boltokban biztos nem árulnak valami betegséggel fertőzött húst. Vannak betartandó higéniai szabályok. Nem raknak beteg húst az áruházak polcaira. Azt meg, hogy miért pontoznak le azt nem tudom. Nem tetszik nekik a véleményed és ìgy nyílvánítják ki. Vagy nem tudom
2020. szept. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

#18

Ha ez igaz lenne, akkor biztonságos lenne nyersen enni minden húsfélét, és még soha nem fordult volna elő, hogy valaki megbetegedett tőle.

2020. szept. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!