Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha olyan rokontok jön hozzátok...

Ha olyan rokontok jön hozzátok látogatóban vegetáriánianos tiszteletben tartjátok hogy ő vegetáriánus? és hallani sen akar húsevèsről?

Figyelt kérdés
2020. szept. 14. 16:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván igen, ha valakit vendégségbe hívok, akkor odafigyelek az étkezési szokásaira. Ha bármilyen okból nem eszik valamilyen összetevőt, akkor olyan ételt (is) készítek ami nem tartalmazza azt a valamit.

Ha valakivel abszolút összeférhetetlenek lennének az étkezési szokásaink, akkor nem hívnám meg együtt étkezni, de ilyen eddig még nem merült fel, mindenre találtunk megoldást.

2020. szept. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Nem vagyok bunkó, hogy bárkire ráerőltessek olyat, amit nem ehet, vagy csak egyszerűen nem szeret.
2020. szept. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Nyilván .. miféle kérdés ez? Senkinek nem fogom lenyomni a torkán azt, amit nem szeretne megenni. Ha cukorbeteg jönne, akkor sem nyomnám le a torkán a tortát..
2020. szept. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Csinálnénk többféle ételt, hogy ő is tudjon enni. Ez alap, hogy tiszteletben tartom, hogy ő mit/vagy mit nem eszik. Ugyanakkor elvárnám, hogy ő is tartsa tiszteletben a többi vendéget akik esznek húst, egyben mindenkitől elvárnám, hogy ne az asztalnál fejtsék ki a véleményüket más táplálkozási szokásairól.
2020. szept. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

Persze, szerintem ez alapvető.


Az anyósom pl. nem bírja a hagymát, én még arra is figyelek, hogy ha jön, ne csináljak hagymásat.


Akkor ilyen kaliberü étkezési szokásokra hogyne figyelnék?

2020. szept. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

Rokon nem, de egyszer egyik haverom barátnője (is) eljött grill partira aki vegetáriánus. Nyilván voltak grillezhető termékek neki is, mi meg ettük a húsokat.

Na akkor a csaj konkrétan végig fanyalogta az egész sütögetést, majdhogynem lenézett minket hogy milyen undorítóak vagyunk amiért húst grillezünk. Más témája nem is nagyon volt.

Akkor megfogadtam hogy én ilyen vegán meg mit tudom én még mi van ezek közül -emberrel soha nem fogok együtt kajálni. Persze nyilván ez csak egy szélsőséges példa, viszont negatív tapasztalatként érintett.

2020. szept. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
45%

6-os, ez a másik oldalról is ugyanígy megy.


A sógornőm vega, őt mindig cseszegetik és azon poénkodnak, miért nem eszik húst.


Én nem vagyok vega, de csak ritkán eszek húst, dettó ez van, ha elmegyünk valahova és húsmentesen eszek, egyből jön a viccelődés meg a "jóindulatú" észosztás, de minimum egy megjegyzés, hogy éhen fogok halni, hianybeteg leszek, stb.

2020. szept. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Keszitenek olyat amit ehet, de nem tennem az egesz menut husmentesse, mert akkor meg a tobbi nem vegaval csesznek ki.
2020. szept. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Egészen addig tiszteletben tartom amíg nem kezd el "prédikálni". Egy plusz fogásba nem halok bele.
2020. szept. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
36%
Nekem nincs ilyen rokonom, mi egeszsegesek vagyunk.
2020. szept. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!