Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha olyan rokontok jön hozzátok...

Ha olyan rokontok jön hozzátok látogatóban vegetáriánianos tiszteletben tartjátok hogy ő vegetáriánus? és hallani sen akar húsevèsről?

Figyelt kérdés
2020. szept. 14. 16:23
1 2
 11/17 Sunshinedoll ***** válasza:
41%

Igen. Ha meghívom és én vagyok a vendéglátó, akkor kötelességem arról gondoskodni, hogy mindenki tudjon enni és ne csak köretet.


Én vegán vagyok, a párom vegetáriánus,a szűk családban (szülők, testvérek, sógorok) családomban mindenki vegetáriánus/vegán/nyers vegán. Ha vendégül látunk valakit vagy mondjuk a szélesebb családi kört (karácsony, szülinap, ilyenek, ilyen 20 fős társaságról beszélek most), akkor általában szokott valamilyen hús is lenni, amit rendelni szoktunk előre, mert mi nem főzünk húst. Minden mást mi főzünk, készítünk, süteményeket meg tortát is (ami többnyire tejmentes), csak a húst nem.


Amúgy nem tartom kics-szésnek, ha mindenevőnek mondjuk egyszer nem tudok döglött állatot felszolgálni. Pl. ha csak 1-2 embert hívok át magunkhoz vacsorázni, sose tálalok húst, csak nagyobb társaság esetén, és mint mondtam, akkor is rendelek. Ha valaki mindenevő, akkor szerintem evidens, hogy zöldséget vagyminden mást is eszik, szóval nem tragédia, ha egyszer nem eszik húst szerintem (vagy nem tudom, mikor én még ettem húst, akkor se ettem minden nap vagy minden étkezéshez húst). Bár tudom, hogy egyes emberek szerint felháborító az, ha nincs hús tálalva vendégségben és húsmentes kaját kell enni egyszer az életben... :D

Van mondjuk olyan ismerősöm is, aki csak húst eszik meg fermentált ételeket. Na őt még sose hívtam át hozzánk kajálni, mert sok értelmét nem látom, tekintve, hogy semmiből nem enne, amit én csinálok/főzök, még köretből se :D

2020. szept. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
83%
Amúgy én is tapasztalom amit a 7-es ír, én nem eszek húst, az ismerőseim nagyrésze igen. Én soha senkinek nem szóltam be, nem húzgáltam a szám, nem tartottam előadást. Cserébe én kaptam már mocskolódást és prédikációt is. Szörnyűek ezek a térítő vegák. :))
2020. szept. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
78%
11-es pontosan az ilyen viselkedés miatt vannak ki az emberek a vegán/vega emberektől. Szerintem mindenkinek joga van azt enni amit szeret, kérdés nélkül elfogadom más étkezési szokásait. Ellenben ha vendéget hívok megtisztelem azzal, hogy olyan ételt is főzök/rendelek amit ő is szeret. Azért mert te amikor ettél még húst nem mimdennap etted(én sem eszek mindennep húst) igenis léteznek olyan emberek akik mindennap fogyasztják.A felfogásod, hogy egyszer kibírja hús nélkül is azért nem helytálló, mert fordított esetben te lennél a legjobban felháborodva amikor közölnék, hogy egyszer kibírod ha húst eszel nem?
2020. szept. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
77%
Jajj 13, de hat az mas, mert az „ döglött állat“... 🙄
2020. szept. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen.
2020. szept. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
58%

#13

Ezt mondjuk nem értem. Attól, hogy valaki nem vega attól még szeretheti pl. a szilvás gombócot. Miért ne készíthetne azt a házigazda akkor?

2020. szept. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
78%

Én, mint írtam, eszek húst és csinálok vega kaját külön a vendégnek, de ha a vega nekem nem csinál húst, mert ódzkodik töle, nem sertődök meg, ha amúgy szeretettel var.


Mert szerintem nem ugyanaz a két helyzet, ha nincs húsmentess kaja, a vega nem tud mit enni, de az amúgy húsfogyasztó meg tudja enni a húsmentes kaját is.

2020. szept. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!