Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan tanuljak meg főzni, ha...

Hogyan tanuljak meg főzni, ha ügyetlen vagyok?

Figyelt kérdés

19 éves leszek lassan, de még mindig nem tudok semmit sem csinálni. 1 éve próbálkozom, de egy levest is képtelen vagyok megfőzni. Kerestem recepteket neten, amelyek elvileg könnyűek, de ehetetlen leveseket csináltam eddig. Krumplit még csak meg sem tudom pucolni, mert ahogy fogom a kezeim közt, úgy csúszik ki. Ilyenkor kénytelen vagyok körbevagdosni az egészet, akkor viszont nagy a pazarlás.


Szüleim mutatják mit/hogyan, sokszor a szemük láttára próbálkozom, mert hát azt kérik, hogy előttük csináljam például a rántott hús forgatását, de amint megfogom a húsfogóval, szétesik az egész. Mai ''alkotásom'' is olyan lett, mintha a kutyám hányta volna ki a vacsoráját. Akit érdekel, meg is mutathatom, hogy elhiggyétek, még ezt is el tudom b.szni.


Kiskoromban mindig azt ígértem a szüleimnek, hogy majd megtanulok főzni, mert érdekel a főzés, szeretem a levest meg a főtt ételeket, és kajával akarom várni a Őket, ahányszor megjönnek a munkából.


Annyiszor próbálkoztam, de még egyszer sem sikerült. Sokszor még a kifröccsent zsírt/olajat sem tudom eltakarítani normálisan, és csak a mérgelődés van, hogy mire kell hazajönniük. Én nem így akarom ezt.


Hogyan próbálkozzak másképp? Melyik receptet lehetetlen elrontani?


2020. szept. 14. 13:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Rengeteg főzős csatorna van Youtube-on próbáld meg pld. a Szoki konyháját. Hétköznapi ételek, és elmagyarázza az alapoktól.
2020. szept. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

Próbálkozz rakott zöldségegel. Zöldségek+közé tejföl+tetejére reszelt sajt. Elrontani úgy lehet, ha nem sózod-fűszerezed eléggé, szóval vegyél valami fűszerkeveréket, azokat egyszerűbb használni. Használj fagyasztott zöldségeket, így nem kell pucolnod. Reszelt sajtot is lehet venni készen.


Ha húst akarsz készíteni, használj sütőzacskót. Berakod a zacskót egy keverőtálba és lehajtod oldalt a száját, így kényelmesen bele tudsz pakolni. Teszel bele egy evőkanál lisztet, sült húshoz való fűszerkeveréket (rá van írva, mennyi húshoz elég egy zacskó). Összekevered, aztán jöhet a hús. bezárod a zacskót, és összerázod a tartalmát, hogy mindenhol sós-lisztes legyen a hús. Rá van írva a zacskó csomagolására, hogyan kell megsütni.

2020. szept. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

A krumplipucolást milyen krumplival és milyen eszközzel próbáltad? Nem minden krumplit egyforma nehéz meghámozni. Általában krumplihámozóval könnyebb, mint sima késsel, a krumpli pedig legyen gömbölyded és éppen marokba való. Egyébként meg gyakorlat teszi a mestert. Előbb-utóbb menni fog. Nem olyan drága a krumpli, azon gyakorolhatsz bátran :-)


A hagymapucolást helyettesítheted vöröshagymakrémmel meg fokhagymakrémmel. De majd abba is belejössz, csak eleinte.

2020. szept. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Sokat kell gyakorolni.
2020. szept. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Krumpli pucolashoz vannak már krumpli hámozók elronthatatlan a pucolas.


[link]


Én kb. 30 éve krumpli hámozót használok.


Készíts első körben zöldseg salátát.


Boltbe lehet venni francia saláta alapot. Veszel egy tejfölt, egy majonézt, egy almát, amit szintén a krumpli hámozóval meg tudod pucolni a héját, kockára vágod. Veszel kb. 2 pár virslit, vagy 3-at, ezt is apróra vágod, mint az apró pénz ugy néz ki. Majd miután megfőtt a zöldség, egy nagy tálba teszed a zöldséget, az almát, a virslit. A tejfölt és a majonézt elegyíted, majd ráöntöd a zöldségre, de ugy is csinálható, hogy tejföl utána a majonéz, vagy fordítva és elegyíted az egészet.


A zöldség kb. 20 vagy 30 perc alatt kész, de ezt ne vedd biztosra, a zacskón bizta rajta van, de ha nem, akkor úgy tudod csekkolni, hogy megízleled a zöldségeket, ha puha kész. Lehetőleg fújjad nehogy a nyelvednek meleg legyen.


Van még egy nagyon egyszerű recept gyümölcs saláta. Veszel almát, ananász konzervet, meggy konzervet vagy befőttet, barack konzervet, szilva konzervet vagy befőttet, banánt de a képzelet szab határt. A banánt apróra vágod, az almát felkockázod, nem muszáj a héját leszedni, a konzerveket szépen levestül beleöntöd egy nagy tálba, és az almát és a banánt is hozzáadod, és megízleled, ha kell citromlé, vagy méz vagy cukor akkor teszel hozzá, de a konzervlevek jók, mi nem szoktuk ízesíteni.


A zsírt úgy tudod letörölni, ha konyhaasztalra került, hogy a szivacsra teszel mosogatót, letörlöd, aztán tiszta vizes szivaccsal áttörlöd, és konyha ruhával szárazra törlöd. Ha a padlón landolt én úgy szoktam, hogy ha nem sok, akkor kéztörlőre teszek mosogató folyadékot, feltörlöm, aztán vizes kéztörlővel majd szárazzal törlöm fel, ha több akkor felmosó folyadék és felmosó.


Hagyma pucoláshoz van hagymatű is, mikor apróra vágod, csak használod a hagymatűt.


https://www.youtube.com/watch?v=c4C7XxwKCtc

2020. szept. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*boltba
2020. szept. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem érdekel a kép😂
2020. szept. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Másban is ennyire ügyetlen vagy, vagy csak a főzésben? Ha mondjuk egy szöget nem tudsz normálisan beverni, vagy szó szerint olvashatatlan a kézírásod, esetleg mindent leejtesz, akkor valószínűleg tényleg reménytelen eset vagy, de ebben az esetben nem a főzés lenne a legnagyobb problémád.


Ha csak a főzésről van szó, akkor ez inkább valami gátlás benned. Akkor lenne két tanácsom:

1. Ne érdekeljen, hogy néz ki.

2. Próbálkozz először valami keverős sütivel, a muffinok pl. tipikusan ilyenek. Összekevered a hozzávalókat, be a formába, sütőbe, aztán kész is.


Amúgy a krumplipucolas tényleg lehet nehéz, ha nem a neked való eszközt használod. Én pl. csak olyan krumlihamozoval tudok rendesen dolgozni, aminek a "feje" forog, a nővérem csak kiskéssel, apám csak egy másik fajta hámozóval... anyám meg mindennel. Nem mindegy, hogy neked mi áll kézre.

2020. szept. 15. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem vagy véletlen balkezes? Ez megmagyarázná, hogy a jobbkezes eszközöket miért nem tudod jól használni. Meg hogy miért érzed magad bénának a jobb kézre berendezett konyhában.


Ha nem erről van szó, akkor gondolj arra, hogy senki se úgy kezdte, hogy minden ment neki. Hajlamos az ember magát a 30+ éve főző anyukájához hasonlítani, miközben ő maga tökkezdő. Hidd el, anyukád se úgy találta ki a dolgokat magától, neki is valaki megmutatta, valakitől elleste.


Az is gond lehet a leírásod alapján, hog anyukád nem éppen egy pedagógus alkat. Vannak ilyen emberek, akiktől nem igazán lehet tanulni. A férjem mondta, hogy az ő anyukája mellett nem lehetett megtanulni főzni, mert minden csak idegesítette, minden hülyeségért csak leszidta a körülötte levőket. Tőlem meg simán tanul és elég sokat segít a konyhában. Az anyja meg nem érti, mi történt. neki miért nem segített sosem a fia :-) Hát, ha valakit nem szidnak folyamatosan, akkor láss csodát, szívesebben segít.

2020. szept. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem, jobbkezes vagyok, viszont valóban mindenben ügyetlen vagyok, olyan dolgokban is, amelyek kevésbé érdekelnek, de azokkal nem is foglalkozom.
2020. szept. 15. 10:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!