Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan tanuljak meg levest...

Hogyan tanuljak meg levest főzni meg ilyenek? 18L

Figyelt kérdés
19 éves leszek alig fél év múlva. Próbálkoztam itthon levest főzni. Kb 4 alkalommal öntöttem ki a ''levest'' az utóbbi 2 hétben, ugyanis ehetetlen lett. Nem szóltam a szüleimnek, mert eleve az volt a célom mindegyik alkalommal, hogy Őket meglepjem, persze pozitív értelemben. Soha nem sikerült, pedig 12 éves korom óta elmegyek a mamámhoz és nézem csodálva a főzést. Mégis, amint hazaérek, mintha más ember lennék. Elkezdem vagdosni a répát és a karalábét, de folyton a kezemet vágom el, EGYSZERŰEN NEM MEGY A FŐZÉS!!! Hogyan próbáljam megtanulni ezt a dolgot?
2020. jún. 4. 14:01
1 2
 1/15 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Nem mindenki tud jól főzni, nem mindenki szeret főzni és nem is mindenkinek kell tudnia (jól) főzni.

Nyilván a részedről megvan az igyekezet, szóval szerintem nem lesz gond.

Nem tudom, hogy milyen leves, vagy hogy egy levesen mit lehet annyira elrontani, hogy ehetetlen legyen, de érdemes lehet videókat nézned, vagy legközelebb nem csak nézni mamádat, hanem segíteni neki, kérdezgetni tőle, mit hogy miért csinál.

2020. jún. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Persze beszélgetek a mamámmal, de bármit magyaráz, nem értem. Simán csak zöldséglevest próbálok csinálni, de mindnek elég fura íze lesz, és nem bírom megenni.
2020. jún. 4. 14:12
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

1.végy egy jó receptet.

2. Tartsd be pontosan! Ne kreatívkodj, változtass rajta, azzal msjd később ráérsz.


Javaslom a netes receptvideókat ott tök egyszerűen le van vezetve minden. És a legfontosabb, folyamatosan kóstold amit csinálsz.

2020. jún. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Youtube főzős stb receptek Szoky konyhája videó stb ...
2020. jún. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Egyik sem vált be, mert fura vízízű lesz minden leves...
2020. jún. 4. 14:16
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A zöldségleveshez sok zöldség kell, h.legyen íze, ha nincs annyi v.mirelitből csinálod, akkor leveskockát dobj bele (vannak biokockák is, amik egészségesebbek pl.a magginál).Ami sikerélményt adhat, az egy krémleves. Megfőzöd a zöldségeket, majd ha puhák botmixerrel átmész a levesen. Ízletes dolgok szoktak így születni.

Szokyt a youtuben én is ajánlom, kizártnak tartom, h.ha betartod a receptjét íztelen levesed lesz..

2020. jún. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A mennyiségeket fontos betartani.

A szoky konyhája nagyon jól elmagyarázza tényleg.

Ha vizizu óvatosan fűszerezd és kostold ujra egyszerre csak keveset rakj hozzà

2020. jún. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne dobd ki rögtön azért, mert vízízű. Fűszerezd és főzd tovább, nem baj ha nem lesz elsőre jó. Amúgy ha a nagymamád benne van, akkor kérd meg, hogy tanítsa meg. De ne úgy, hogy csak megmutatja vagy elmagyarázza, hanem legközelebb hagyja, hogy te csináld és közben szóljon mikor mi a következő lépés, mire figyelj. Könnyebb úgy tanulni, ha csinálod is.

Ha az alapok mennek, akkor meg már bármilyen főzős videó vagy könnyebb recept menni fog, csak kövesd az utasításokat.

2020. jún. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha vízízü, akkor vagy kevés benne hozzávaló(sok benne a víz, vagy kevés a füszer, föleg a só.


Ha meg tanulni akarsz, akkor a mamádnál ne nézd, mit csinál, hanem csináld te magad, meg többször kóstold meg fözés közben, amit ö csinál, akkor kapsz valami érzést hozzá, miböl mennyi kell.

2020. jún. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha pont úgy csinálod, ahogy a receptben van és mégis íztelen, akkor több só kell bele. Ha még nem főztél, soknak tűnhet, de több liter víz megízesítéséhez nem elég egy csipet.

Vagy tehetsz hozzá egy leveskockát, én annyira nem szeretem, de az is ad valami ízt a levesnek, kezdésnek megteszi.

2020. jún. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!