Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Pitetészta- elronthattam valamit?

Pitetészta- elronthattam valamit?

Figyelt kérdés

Pitetésztát csinálok, tésztát kellene gyúrnom, de ez egy maszatos, híg massza.

200 g liszt, 120 gramm vaj, 30 gramm cukor, 40 ml víz.

Mindent mértem, mit ronthattam el?


2020. ápr. 23. 10:06
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

[link]


Ez volt a recept.

40 ml-t tettem bele. Pontosan kimértem. A nurofen szuszpenzió adagolójával mértem, ami 5 ml-s. Meg is bolondultam volna, ha 4 decit mérek ki vele.

A vaj is hideg volt, hűtőből vettem ki. Vagy hidegebb kellett volna? Pár perc a fagyasztóban? Lehet hogy lehetett volna hidegebb.

Végül tettem hozzá lisztet, meg is sült. De gondoltam kiszedem a formából és úgy töltöm meg. Letört az egész pereme. Majdnem sírtam, de végül csináltam egy másikat, abból meg kókuszgolyót. Az újat nem mertem kiszedni, úgyhogy most formával együtt pihen. Dermedni persze nem akar, valószínűleg ezt én rontottam el. Nem először futok bele zselatinnak álcázott, de semmire sem jó kreálmányokba. Egyébként az egész gyönyörű szép. De fogalmam sincs hogy fogjuk kiszedni.

2020. ápr. 23. 13:34
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

De hogy lett <fél deci víztől "híg massza"...?????


Számomra a híg massza az a palacsintatészta!

2020. ápr. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
A zselatinra: én kizárólag lapzselatint használok. Azzal nem lehet mellélőni! Mindig működik!
2020. ápr. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Annyira nem híg mint a palacsintatészta. De nem is gyúrható, főleg nem nyújtható valami. Hanem egy maszatos ragacs, ami csúszik, ragad.
2020. ápr. 23. 14:02
 15/23 A kérdező kommentje:
Én is lapzselatint akartam. De se a Lidlben, sem az Aldiban nem találtam.
2020. ápr. 23. 14:02
 16/23 anonim ***** válasza:
24%

Semmit nem rontottál el, a Street Kitchen receptjei szarok.

(Életemben nem tettem a pitébe vizet)

2020. ápr. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a klasszikus receptben (3:2:1) is írnak jéghideg vizet, de szinte cseppenként kell adagolni azután, hogy a liszttel-cukorral a vajat elmorzsolta a gép.


A másik verzió a tojássárgája + pici tejföl.

2020. ápr. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
75%

#17

Előző vagyok.

Én a második verziót ismerem.

2020. ápr. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Ha 200 g liszthez 40 ml vízet teszel, az alig gyúrható valami lesz,semmiképpen nem ragacsos massza.

Vagy nagyon rossz minöségü volt a liszt, vagy valamit elmértél, különben nem lehet híg vagy ragacsos massza.

A másik, hogy én csak lapzselatint használok, az az egy, ami biztosan müködik.

Ami meg a kiborítást illeti, sok esetben pár óra múlva lehet csak kiszedni, mert frissen nagyon törik.

esetleg úgy lehetett volna, hogy ráteszel egy tálcát, átborítod, óvatosan leemeled a formát és másik tálcára téve visszafordítod.

De mindenképpen jobb a formábam tölteni, emegdermeszteni és csak utána szedni ki.

Emellett várd meg türelmesen, mire megdermed, ez lehet akár egy egész éjszaka is a hütöben, akkor minden gond nélkül kiszedhetö. (legalább is, ha a zselatinnal nem volt valami nagyobb probléma)

2020. ápr. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Milyen vajat használtál? Melyik márka?
2020. ápr. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!