Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Pitetészta receptet írnátok?

Pitetészta receptet írnátok?

Figyelt kérdés

Van egy csomó körtém itthon, és gondoltam készíteni kellene valami körtés sütit.A gondolatom a következő lenne:


Olyan tészta kellene, amit a torta formába tudnék nyújtani, meg az oldalára is ( [link] ) amibe belepakolnám a sok körtét,a pudingot felfőzném üdítővel és ráönteném,megsütném, és ha kihűlne akkor mikor szeleteled megmarad egyben, dermedten.A tésztája vékony.


Szerintetek sikerülhet?Vagy valami kellene még bele, hogy összeálljon?


A tésztareceptre lennék nagyon kíváncsi.


Köszönöm előre is.


2010. dec. 2. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:

az én örökös pitereceptem az alábbi:

30 dkg liszt

20 dkg vaj

10 dkg porcukor

egy csipet só

annyi tejföl, hogy rugalmas tésztám legyen.

én tepsiben szoktam sütni, kétfelé veszem tésztát, negyedórát pihen és nyújtom.

ma is ez lesz az almáspitém alapja, az alma már kész, így gyorsan meglesz:))

szerintem köralakúra is ki lehet nyújtani.

üdv.

2010. dec. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi, a vaj helyett kocka rámát lehet használni?

És szerinted a pudinghoz, kell még zselatin is, hogy szépen összeálljon mikor vágom és olyan magas maradjon, mint a tortaforma oldala?

2010. dec. 2. 15:04
 3/9 anonim ***** válasza:

persze, lehet ráma is. a pudinghoz nem kell zselatin, ha csak kevés folyadékban főzöd meg, pl egy zacskó 3 dl.

és jól ki kell hűteni hűtőben a kész tésztát.

persze nagyon éles késsel kell majd szeletelni, hogy ki ne nyomódjon.

2010. dec. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egy utolsó kérdés, a körtét is kell ízesíteni valamivel, pl fahéj+cukor,citomlé vagy hanyagolható?Téli körte van itthon, de szerintem elég édes.
2010. dec. 2. 15:14
 5/9 anonim ***** válasza:

hello ott vagyok, már az itthoni gépnél, éppen ebben a pillanatban jutott eszembe, hogy a tésztából az egy tojás sárgáját kihagytam.

ne haragudj , nagyon siettem. remélem még nem késő.

én is most allok neki az almásnak.

ja és a tetejét egy kis tejföllel elkevert fehérjével szoktam megkenni.

mégegyszer bocs.

2010. dec. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

igen a fahéj , citromlé mehet bele, de , ha elég édes akkor cukor nem kell. de azért kóstolgasd.

megpárolod te is ??

2010. dec. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem késő, mert holnap reggel csinálom meg, a tetejére nem rakok tésztát, mert az egészben gyümölcsös zselés krémes lesz, nem tudom megmagyarázni sehogyan, hogy ez hogyan néz ki, amit elképzeltem.Belerakom a körtéket, hogy tele legyen a forma teljesen, és arra öntöm a pudingot, amit üdítővel főzök fel, de a tetejét nem vonom be, hanem így rakom be a sütőbe sülni, hogy a körte azért egy kicsit ne legyen ropogós, és amikor kiveszem, és kihűlt, akkor elméletileg ilyen kocsonyás, gyümölcsös szelet lesz,a mi olyan vastag lesz, mint a sütőforma oldala, a tészta vékony, a gyümölcs meg olyan vastag lesz benne.sütőpor nem kell bele remélem
2010. dec. 2. 16:04
 8/9 anonim ***** válasza:

nem nem kell bele, ez linzertészta szerűség. de ez sok lesz, ha csak az alját akarod kibélelni.

vagy felezd meg, vagy tedd el a felét fagyóba, bármikor előveheted és kiengedve újra jó lesz.

2010. dec. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem csak az alját az, oldalát is ki akarom bélelni, de a maradékot, akkor lefagyasztom, ahogy tanácsoltad.Köszönöm a segítséged, majd ha sikerül, mert sosem csináltam még ilyet, akkor lefényképezem, és felrakom megmutatom neked! :)
2010. dec. 2. 19:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!