Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy tervezitek meg most a...

Hogy tervezitek meg most a menüt, illetve hogy mit főzzetek?

Figyelt kérdés

Jelen helyzetben totálisan kiszámíthatatlan, hogy mit lehet kapni az élelmiszerek közül, és mit nem.

Ti ilyen helyzetben hogy tudjátok eldönteni, hogy mit főzzetek?

Nem olyan rég kezdtem el, hogy magam főzök mindig, és már egész jól ment, de így nehéz tervezni. Ti most hogy döntitek el a menüt?

(Szempont, hogy a boltban se kelljen sokat időzni, tehát ne az legyen, hogy "akkor elmegyek a boltba, szétnézek, és majd ott ötletelek"..)


2020. márc. 31. 14:38
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy: heti 4x főzök igyekszek olyanokat választani amihez nem kell extra. Pl van itthon karaj azt majd ki fogom rántani ehhez van itthon liszt, tojás és zsemlemorzsa mindig. Akad még egy kis csirkemell is azt megcsinálom rakottasanvan itthon hozzá krumpli, tejföl, hagyma. Ill még 2 db 400 grammos konzerv bab kidney féle, abból babfőzelék és egy kis kolbász rá feltétnek. Újabban nem nagyon tervezek egy hétre előre max 3-4 nap, a férjem gyorsan megveszi amiket meg kell de egy heti bevásárlás múltkor a duplája volt a régi árakhoz képest és elment a kedvem.

De majd, ha ezek a húsok elfogynak hétvégére nagyim küld főtt sonkát meg tojást, kolbászt és mi is csinálunk, lesz egy szalonnasütés és szeretnénk tárcsán csinálni tócsnit.

Szóval éhen nem halunk..

2020. ápr. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

"Pl. minden második nap rendelsz vagy fele annyi főre, így elfogy."

Az a baj, hogy úgy meg kevés. Párszor volt, hogy ketten egy adagot rendeltünk, nekem még jó is volt, de a páromnak nem volt úgy elég. A két adag viszont rengeteg.


"Vagy lefagyasztod a maradékot, és akkor nem kell két napig enni ugyanazt. Egy csomó készételből lehet rakottast csinálni, vagy levesnek, esetleg krémlevesnek átalakítani."

Hááát, ha olyan. Ma például aranygaluskám lesz, holnap rántott brokkoli, ezeket és ehhez hasonlókat nem tudom hogy lehet tartósítani vagy újrafelhasználni...



"Gondold meg azt is, hogy muszáj-e a konyhában tartani a tartós élelmiszert. Miért ne lehetne a ház másik felében egy szekrény, amit kinevezel "vegyesboltnak". A szüleim a pincében tartják az élelmiszert, a konyhában nincs sok hely neki. De ugyanúgy lehetne bármelyik szobában (új építésű ház, ugyanolyan a pince, mint pl az előszoba). Mikor megyek le a pincébe, viszek szatyrot, és körülnézek, mi vagy fogyóban. Ha paradicsomkonzervért megyek, hozok lisztet is, ha kell pl. Így nem akkora gond, hogy messzebb van."

Nincs se pince, se padlás, 35 nm a ház, ez egy kis hálószoba, egy kis nappali, egy kis konyha, és egy kicsi fürdő, már így is kreatívnak kell lennünk, ami a tárolást illeti... A gardróbszekrényben mégse tárolhatunk lisztet. :)))


Nem tudom mi lenne jó. :(

2020. ápr. 8. 08:19
 23/24 anonim ***** válasza:
Kérdező, lehet, hogy írtad korábban, de élelmiszer rendelés? Mikor a múltkor lezàrtad a futáros kommenttel a témát, én eskü azt hittem, hogy azt rendeltek, nem készételt. :D
2020. ápr. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

#23

Nem ismerek olyan céget, aki hozzánk szállítana ki élelmiszert. Egy haverom a Tescotól rendel (ő Pesten lakik), mondja hogy most heteket kell várni a rendelésre amúgy is.

Szóval ez nem is merült fel mint opció.

2020. ápr. 8. 08:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!