Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy tervezitek meg most a...

Hogy tervezitek meg most a menüt, illetve hogy mit főzzetek?

Figyelt kérdés

Jelen helyzetben totálisan kiszámíthatatlan, hogy mit lehet kapni az élelmiszerek közül, és mit nem.

Ti ilyen helyzetben hogy tudjátok eldönteni, hogy mit főzzetek?

Nem olyan rég kezdtem el, hogy magam főzök mindig, és már egész jól ment, de így nehéz tervezni. Ti most hogy döntitek el a menüt?

(Szempont, hogy a boltban se kelljen sokat időzni, tehát ne az legyen, hogy "akkor elmegyek a boltba, szétnézek, és majd ott ötletelek"..)


2020. márc. 31. 14:38
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
83%
Engem is ez idegesít. Eltervezem mit főzök, és egy hozzávaló tuti nem lesz. Nálunk sincs se a lidlben, se a sparban egy hete rizs. Minden áldott nap bemegyek, hogy ma már hátha van. Marha idegesítő.
2020. márc. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Az aldi pont azok közé tartozik, amit már feltöltöttek rendesen. Nagybevásárolni nem voltunk a szükséghelyzet óta, akkor a tesco/interspar botrányos volt (és akkor tényleg nem volt aldiban sem semmi), de nálunk Aldi van közel, szóval az a "kiugrom a kisboltba". Hétvégén már rendesen kaptunk húst, ma voltam lent kenyérért, most minden fel volt töltve.

Szóval lassan rendeződnek a dolgok, próbálj meg bevásárolni. :)

2020. márc. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Én csinálok egy tervet, írok bevásárlólistát (bő egy hétre), aztán ami nincs, nem veszek, de veszek pár dolgot pluszban random. Hazaérve átvariálom a menüt az alapján, hogy mit sikerült venni. Kritikus dolgokból valamennyi van itthon, és figyelek is, hogy ne fogyjon el (pl. nem sütök süteményt az utolsó fél csomag lisztből, mert fontosabb, hogy legyen a rántáshoz, vagy ha kéne valamibe 5 tojás, de fogytán van, akkor csak 3-t vagy 4-et teszek, hogy 1-2 maradjon pl csipetkéhez, palacsintához, tojásleveshez, grízgaluskához).


Nálunk amúgy csak a liszttel, élesztővel, hüvelyesekkel van gond. De utóbbiakat ma már pont kaptam. Fagyasztott zöldség nincs, de friss van bőven, a múlt héten a cukkini meg a padlizsán pont akciós is volt.

2020. márc. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
75%

Pest megyei faluban élek, ahol van 3 kisbolt, 1 Coop, 1 pékség, zöldséges és 1 nagyon jó hentes, meg egy drogéria.

Ki sem kell mozdulni a faluból, mert mindig mindent lehet kapni, kiváló minőségben és a vírus előtti árakon. Ennek ellenére nagyjából 2 hónapra megvan az élelmünk, biztos ami biztos alapon, de ez máskor is így van. Eddig nem jelentett gondot a megszokott módon, változatosan főzni. (15 km-re, a közeli városban van Penny és Lidl)

2020. ápr. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

A járvány kezdetekor nálunk is kifosztották a boltokat, de azóta fel is töltötték, igaz, hogy csak kétszer voltam az elmúlt három hétben, de kapni lehetett szinte mindent. Volt olyan, amiből csak 1 féle volt a korábbi 4 helyett, de volt.

Sose szoktam nagyon előre tervezni, de most összeírtam kb. 15 féle levest, másodikat, néhány sütit, amiket szeretünk, és nem kell hozzájuk nagyon extra dolog. meg átgondoltuk mi kell reggelire, vacsorára, felvágottak, vaj, zöldségek stb. Neten is nézelődtem ötletek után. Aztán végiggondoltam a recepteket, mi van otthon hozzájuk, mi nincs, miből van kevés. Írtam egy hosszú listát, elmentünk a boltba (Lidl), megvettünk mindent. Most kb.2-3 hétig simán tudok bőségesen főzni abból ami itthon van.

(Pl.brokkoli krémleves, gulyásleves, zöldségleves, borsóleves, raguleves, paradicsomleves, húsleves, gombaleves, frankfurti leves, bableves, bolognai, rántott hús, rakott krumpli, brassói, csirkepörkölt, töltött húsok, lesz majd mákos/grízes/túrós vagy ilyesmi tészta, gyros, töltött paprika, rakott kel, stb stb).

2020. ápr. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Sunshinedoll ***** válasza:

Én majdnem mindig kapok mindent, amit szeretnék.

Van 2-3 olyan receptem, amit kb. bármilyen zöldséggel vagy hüvelyessel el lehet készíteni, így én ilyesmiket szoktam venni. Ha nincs bab, akkor veszek lencsét, vagy csicseriborsót, ilyesmi.

Egyébként én kb. mindig ugyanazokat eszem, csak más alapanyaggal, pl. a reggeli mindig vagy zabkása vagy smoothie, zab az mindig volt még eddig mindenhol, és amilyen gyümölcsöt meg magot kapok, vagy amilyen épp van itthon, azt teszek hozzá. Ebédre mindig valami salátát csinálok, az is bármilyen zöldséggel, ami épp van itthon. Vacsorára meg mondom, a fenti 2-3 receptből főzöm meg valamelyiket olyan alapanyagból, ami épp van itthon.

Én mondjuk annyira nem vagyok nagy főzőcskéző, nem szeretek időt és energiát ráfordítani se a főzésre, se arra, hogy megtervezzem a menüt, illetve igyekszek olyan kajákat/recepteket keresni, amiket nem unok meg illetve amik azért jól variálhatók.

2020. ápr. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Noblesse Oblige ***** válasza:

Nálam már a járvány kitörése előtt is, az alap élelmiszerekből mindig van otthon. Lisztet 15 kilósat eleve a legközelebbi malomtól kapunk, mert mi a kenyeret is itthon készítjük. De pl. ha paradicsom konzerv van akciósan akkor veszünk egy kartonnal, mert nagyon szeretem az olasz konyhát is, a paradicsom levesbe pedig bele tudnék fulladni. Burgonya nem szokott nálunk lenni, úgy 4 havonta ha veszünk pár kilót, akkor van burgonyás étel, azt megint sokáig nincs.


Én szerencsés vagyok, mert bár ki voltak fosztva az üzletek, de ami nekem kellett az minden volt. Pl. Káposztához hozzá sem nyúlt senki, pedig abból nemcsak főételt, salátát, lepényt, de még nasit is lehet készíteni belőle. Nekem az a Jolly Joker zöldség, mert bármit lehet belőle készíteni. Rizsből elvitték a zacskóst és az A minőségűt, de én a Sparos B rizst, halmokba találtam.

Nem ért fájdalmasan, hogy nincs élesztő, mert alapból is van itthon mindig jópár csomag, de a kenyérhez meg van kovász, a többi pékárú, pedig megalkotható sütőporral, de van olyan sütemény, amihez egyik sem kell.

Húst sem recept alapján veszek, hanem ami van vagy jó áron van és otthon találom ki mi lesz vele.

Szóval most érdemes egy kicsit elengedni a receptek kezét, beszerezni azt amit lehet hasznosítani, és jól kombinálható. kombinálni.

2020. ápr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Élesztő az pont van itthon.

Tárolni nem igazán van helyünk, extra pici a konyha, nem tudtunk előre bevásárolni.

Mindegy, a tegnapi boltlátogatás után feladtuk és rendeltünk futártól. :( Csak úgy megörültem, hogy végre tényleg kényelmesen lesz időm főzni magunkra, akár összetettebb, érdekesebb ételeket is. :(

2020. ápr. 3. 08:25
 19/24 A kérdező kommentje:

Nos.. Mint írtam, rendeltünk a hétre, de így meg olyan sok a kajamaradékunk, amit csak kidobni tudunk... hiszen készételt nem lehet máshoz felhasználni, nem lehet komposztálni, stb, a hozzávalókkal legalább ezt lehet.... Ez így borzasztó pazarlás, nagyon sajnálok ételt kidobni.

Nem tudom eldönteni, melyik megoldás a rosszabb. :(

2020. ápr. 7. 15:41
 20/24 anonim ***** válasza:

Pl. minden második nap rendelsz vagy fele annyi főre, így elfogy. Vagy lefagyasztod a maradékot, és akkor nem kell két napig enni ugyanazt. Egy csomó készételből lehet rakottast csinálni, vagy levesnek, esetleg krémlevesnek átalakítani.


Gondold meg azt is, hogy muszáj-e a konyhában tartani a tartós élelmiszert. Miért ne lehetne a ház másik felében egy szekrény, amit kinevezel "vegyesboltnak". A szüleim a pincében tartják az élelmiszert, a konyhában nincs sok hely neki. De ugyanúgy lehetne bármelyik szobában (új építésű ház, ugyanolyan a pince, mint pl az előszoba). Mikor megyek le a pincébe, viszek szatyrot, és körülnézek, mi vagy fogyóban. Ha paradicsomkonzervért megyek, hozok lisztet is, ha kell pl. Így nem akkora gond, hogy messzebb van.


De ezeket nem azért írom, hogy rosszul érezd magad tőle vagy ilyesmi, hanem hogy hátha van közte számodra hasznosítható ötlet.

2020. ápr. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!