Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy tervezitek meg most a...

Hogy tervezitek meg most a menüt, illetve hogy mit főzzetek?

Figyelt kérdés

Jelen helyzetben totálisan kiszámíthatatlan, hogy mit lehet kapni az élelmiszerek közül, és mit nem.

Ti ilyen helyzetben hogy tudjátok eldönteni, hogy mit főzzetek?

Nem olyan rég kezdtem el, hogy magam főzök mindig, és már egész jól ment, de így nehéz tervezni. Ti most hogy döntitek el a menüt?

(Szempont, hogy a boltban se kelljen sokat időzni, tehát ne az legyen, hogy "akkor elmegyek a boltba, szétnézek, és majd ott ötletelek"..)


2020. márc. 31. 14:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem Magyarorszagon élek ugyan, de mindent lehet kapni pont ugyanugy, ahogy eddig is, így a tervezésem se változott. Vasárnap délután végig kérdezem a családot, van e valami amigg ennének, aztán átnézek pár gasztro magazint és megírom a tervet.n
2020. márc. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Vannak alapélelmiszerek, amik mindenhez jól hasznosíthatók. Ok liszt, burgonya, tészta, tojás... stb. Szóval van ami mindig van itthon, ez az alap. Ebből ötletek, hogy ezek kombinációjából, mit lehet kihozni és mi kell még mellé.

Pl. Csináltam bolognai alapú csirkét, mert volt itthon csirke is, bazsalikom, hagyma, paradicsom, tészta is. A csirkét mikor megfőtt, szálakra téptem és ez volt a feltét. (Ezt amúgy szendvics alapnak is használom) Másnap a megmaradt ragú bolognai csigaként reikarnálódott zöldséges levessel. És máris megvan 2 napi kaja változatossan.

Amikor vásárolok megvan mi az aminek mindig kell otthon lennie, és abból bármikor tudok főzni.

2020. márc. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi is úgy csináljuk, mint 2-es: vannak dolgok, amik mindig vannak itthon, és csak reggel döntjük el, mit ebédelünk aznap.
2020. márc. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi 8-9 naponta vásárolunk és abból ötletelünk, ami van itthon és az alapján, hogy mi meddig áll el a spájzban/hűtőben.
2020. márc. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Lisztet, burgonyát, tésztát, rizst lassan egy hónapja nem láttam a boltban. :D

Mi pont az ilyen bolognai-kaliberű dolgokra ununk rá lassan. Konzerv cucc + tészta vagy rizs, amíg még hozzá lehet jutni...

De zöldségeket például nem nagyon lehet venni. Most van itthon egy padlizsán, de nem sok ötletem van hogy mihez kezdjek vele. Van pár padlizsános fogás amit szeretek, de azokhoz természetesen más összetevők is kellenek, amiket nem lehet venni.

Ez így egy rémálom, egy napra legalább 4-5 lehetőség kell, hogy mi legyen az ebéd, mert fene tudja, hogy minden hozzávalót meg lehet-e venni. Hetente, másfél hetente igyekszünk boltba menni. Szóval minimum 28 komplett fogást kellene kitalálni, mielőtt elindulunk boltba... Ez így nagyon nehéz. :(

2020. márc. 31. 15:42
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Egy hónapja egyiket sem? Hol laktok?

Mindegy, válaszodra: Mostanában én is gyártok olyan kajákat, ami megmarad előző napról-napokról: egy példa: főztem töltöttkáposztát, de már untuk. Villával széttörtem a gombócokat, beleöntöttem egy tepsibe rétegezve, rá tejföl és sajt. Lett belőle friss rakott káposzta.

2020. márc. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
32%

Legalább egy hétre eltervezem a menüt, és ahhoz veszem meg a hozzávalókat.

Ahoyg a 2-es írta, az alapélelmiszerekre támaszkodva semmi gond sincs.


Az meg elképzelhetetlen, hogy krupli, tészta, rizs, stb hónapok óta nem kapható!

2020. márc. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

#6

Agglomeráció, a közelben csak egy Aldi van ahova el tudunk jutni munka mellett. Az "egy hónapja" az 3 vagy 4 boltlátogatást jelent maximum, lehet hogy volt olyan pillanat az időben amikor voltak készleten az említett dolgok, de délután 5 körül esélytelen...

Mindegy, igazából van mit ennünk, csak már kezdjük unni. :(

2020. márc. 31. 16:11
 9/24 A kérdező kommentje:

#7

Sehol nem írtam, hogy "hónapok óta" nem kapható. Az elmúlt 3-4 alkalommal amikor ott jártunk, nem volt semmi a felsoroltak közül. Ha reggel, nyitáskor vannak is még ilyen termékek, estére semmi nem marad.

2020. márc. 31. 16:12
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy kifejezetten jó és egyszerü padlizsánrecept:

[link]

2020. márc. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!