Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A milánóit vagy bolonyait...

A milánóit vagy bolonyait milyen darált húsból készítitek? Nekem mindig olyan száraz a hús.

Figyelt kérdés
Hiába van hozzá elég szósz. Próbáltam már sertés combból, csirkemellből, de mindig olyan száraznak érzem a húst. Ti hogyan és miből készítitek?
2018. nov. 19. 13:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

*bolognai


Fele marha- fele disznohúsból készül nálunk mindig.

2018. nov. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A bolognait darált sertésből. De a milánóiba hogy kerül darált hús?
2018. nov. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Lapocka a bolognaihoz

Szaftosabbra csináld és nem lesz száraz a hús.

2018. nov. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Milánói füstölt sonka és gomba. Ez nem olasz étel, bár a neve arra utal, hanem magyar "találmány"


A bolognaihoz kell a darált hús, amit nem csak megpirítani kell, hanem puhára elfőzni a raguban. Ez érvényes arra is, ha porból, vagy üvegesből készíted.

2018. nov. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok

Nem elfőzni, hanem főzni.

2018. nov. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Hagymát dinsztelek, ha már üveges, mehet rá a hús(fele marha fele disznó, vagy zsírosabb disznó). Só, bors, fokhagyma, oregánó, bazsalikom, majoranna. Belereszelek egy szál sárgarépát(ez fontos), felöntöm dobozos paradicsomlével(nem sǔrített paradicsommal),majd elkezdem fedõ alatt párolni. Idõnként vizet öntve alá minimum 2óráig fõzöm, gyakorlatilag szétfõzöm benne a húst. Így biztosan nem lesz száraz. Selymes, sǔrǔ szósz a végeredmény:) Az utolsó percekben érdemes mégegyszer fokhagymát és fǔszereket újra hozzáadni, felfrissíti az ízeket:)
2018. nov. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Igazából sikerült a legszárazabb húsfajtákat kiválasztanod. Daráltass lapockát, nyakat, tarját vagy bármit csak ne combot sertésből. Csirkét meg süsd ki tepsiben és ne daráltasd le.
2018. nov. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Megfogadom a tanácsokat!

Ja és bocs az elírásért. Kicsit ciki, de már nem tudom javítani.

2018. nov. 19. 14:27
 9/15 anonim ***** válasza:
2018. nov. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A kész darálthúsok közül válaszd a legmagasabb zsírtartalmút (rajta van a csomagolásán) vagy daráltass le valami zsírosabb sertésrészt a hentesnél.

Én marha-sertés vegyes darálthúsból szoktam csinálni, a Lidlben veszem.

2018. nov. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!