Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Rizs elkészítése? Hogy tudok...

Rizs elkészítése? Hogy tudok megcsinálni 3 kg rizst úgy hogy ne ragadjon össze?

Figyelt kérdés
Próbáltam két adagban, de akkor sem sikerült. Csak olyanok válaszoljanak akik tényleg tudják is! SOS!!
2010. jún. 11. 22:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

A közönséges "A" rizsből is készíthetsz pergőszemű rizst, ha először megpirítod olajon, majd egy nagy jénai tálba öntöd, kicsit megsózod, leöntöd annyi vízzel, hogy ellepje és beteszed a sütőbe lefedve!


Csodaszép, nagyon finom pergős rizsed lesz, nem ragacsos!


Én szoktam tenni bele 1-2 vöröshagyma fejet is, ettől finom ízes lesz.


Fent a gáztűhelyen bárhogy próbálkoztam eddig, mindig vagy odaégett, vagy ragacsos lett...


Ha gyorsan kell, akkor a zacskós Uncle Beans rizst használom. :DDD

2010. jún. 12. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Előgőzölt(!) rizst kell venni,(nem véletlenül drágább 2x)és ahogy írták.. : Kevéske forró olajon megforgatni,majd felönteni 2x annyi vízzel mint amennyi rizs van, sózás,és ételízesítő hozzá és lassú tűzön kb 15 perc alatt míg el nem tűnik a leve.


3kg-nál : kb 3-4dl olaj,2 ek. só,1 ek. ételízesítő és 6 L víz,és ha lehet teflonos edényben(pl wok)

2010. jún. 12. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
vicces, hogy én 199Ft/kg-os B rizsből is tudok nem összeragadósat főzni.....simán le kell pirítani olajon vagy egyéb zsiradékon és kész...dupla mennyiségű víz rá és nem kell szétfőzni
2010. jún. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!