Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Káposztát lehet hidegben...

Káposztát lehet hidegben savanyítani?

Figyelt kérdés
A kamra 5 fok körüli...
2013. dec. 14. 11:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha megoldható, hogy az elsö két hétben szobahömérsékleten legyen, akkor igen, 5 fokban nem indul el az erjedés. Ha nem nagy edényben savanyítanád, akkor eleinte tedd a konyhába és csak utána vidd vissza a kamrába. Ha neked egyedül túl nehéz, egy-két ismerössel együtt vigyétek ide-oda.
2013. dec. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kisebb hordóban gondolkozom.

A szobahőmérsékletnek megteszi a 10-15 fok (konyha, szoba)?


Vagy jobb lenne, ha beüzemelném a "keltetőt"?

(kisebb hűtő dobozából készült, és a kisebb hordó belefér.)

Hány fok lenne az ideális?

2013. dec. 14. 12:18
 3/3 doboszoli ***** válasza:

Lehet, sőt!

Én így készítettem, amíg nem volt rá jó beszerzési forrásom:

Gyalult káposztát alkalmas edényben lesóztam, kilónként 2,2 deka sóval.(mérleg használata kötelező!!!)

Egy óra állás után a megfelelő fűszerekkel cseréphordóba tömörítettem, légmentesen.

Alátéve egy húsos ládát, addig tartottam szobahőfokon, amíg a zajos erjedés jól beindult. Ekkor azonnal hideg helyre került kiforrni, mert ha tovább maradt a melegen, nem maradt lé rajta, kihabzott.

Tipp: a cseréphordóra kotyogóként víz helyett étolajat tettem, az nem párolog el, és légmentesen tartja.

2013. dec. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!