Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy lehet úgy megpucolni a...

Hogy lehet úgy megpucolni a tojást hogy ne legyen "rongyos"?

Figyelt kérdés
azaz az értékes fehérjéböl a legkevesebb vesszen kárba
2009. aug. 18. 16:08
 1/8 anonim válasza:
100%
A megfőtt tojást vedd ki a forró vízből és áztatsd hideg vízben kb. 5 percig. Nekem szépen le szokott jönni a héj egyben.
2009. aug. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Olajat kell önteni a vízbe :) és egy csipet sót is tegyél, akkor nem reped meg a héja.
2009. aug. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy szoktam, hogy amint megfőtt, azonnal nagyon hideg vízbe teszem őket és folyatom is rá a vizet picit, hogy ne melegedjen fel a tojásoktól se. Pár perc hűtés után én nagyon össze szoktam törni a héját ütögetéssel, néha még görgetem is a tenyeremmel a pulton, így a hártyával szinte mindig csodaszépen lejön, minden sérülés nélkül.

(Olyat is hallottam már, aki ecetet tesz a vízbe, nem tudom, az működik-e , de én már a lezárt flakon szagától is rosszul vagyok.)

2009. aug. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
A főzővízbe 1 teáskanál sót tenni, majd ha megfőtt hideg vízbe rakni és nagyon szépen meg lehet a tojásokat pucolni.
2009. aug. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én a tojás végén a héjat leszedem,az oldalán is egy keveset,és egyszerűen kifújom a héjból a tojást.Nagy gyakorlat kell hozzá,de meg lehet tanulni :)
2009. aug. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pici sót szoktam tenni a vízbe, majd ha megfőtt, azonnal hideg vízbe teszem úgy, hogy előtte egyenként megütögetem kicsit a tojásokat, hogy megrepedjen. Pár perc a hideg vízben, és utána tökéletesen lejön a héj.
2009. aug. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez mind jó, de nem nagyon friss tojásra igaz. Én kicsit

állott (nem romlott!) tojást használok keménytojásnak.

2009. aug. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sós vízben kell megfőzni, és ha leveszed tűzről, és hideg vízzel lehűteni
2009. aug. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!