Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kovászos uborkát csak befőttes...

Kovászos uborkát csak befőttes üvegben lehet készíteni?

Figyelt kérdés
Kaptunk egy nagy rakás kovászolni való uborkát. Minden hozzávalóm megvan, kivéve az üveget :/ Megcsinálhatom másban is az uborkát, vagy feltétlenül szükséges az üveg hozzá? Még sosem készítettem, úgyhogy mindenféle ötletnek nagyon örülnék. :) ÉS befőttes üveget lehet venni valahol? Én még sosem figyeltem eddig, hogy árulnak-e :))

2012. aug. 6. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom lehet-e másban, de venni a sparban 100% hogy lehet, de szerintem a tescoban is van.
2012. aug. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy lehet veni háztartási konyhafelszerlés boltban szupermarketben is .
2012. aug. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az anyósom mindig irdatlan mennyiségeket csinált,zománcos fazékban,fedő alatt.Szóval a fény nem kell hozzá,így is nagyon jól szokott sikerülni.
2012. aug. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%
Utálom a kovászos uborkát. Egy ismerősöm csinált műanyag vödörben. Amúgy utálom. Isten hatalmas tévedése.
2012. aug. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én akiket ismerek azok mind befőttes üvegben csinálják . Üveget szinte bárhol lehet szerezni ( Spár , Tesco , Cora , stb.) . Nekem úgy tanították hogy abban a legjobb mert az üvegen keresztül gyorsabban felmenekszik és nehezebben is hűl ki éjszaka .
2012. aug. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 doboszoli ***** válasza:
100%

Bármilyen edényben el lehet készíteni, ha fém, akkor a zománc hibátlan legyen.

Az erjedéshez nem fény, hanem meleg szükséges.

2012. aug. 7. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%

Így van, ahogy a 6-os írja.

A zománcos fazék is tökéletes ha olyan helyre teszed, hogy a nap 24 órájából minél hosszabb időn keresztül süssön rá a nap valamelyik oldalról.

2012. aug. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
bárhol van üveg, tesco, spar, obi. szerintem abban a legpraktikusabb.
2012. aug. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!