Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Olyan ősrégi Tefal serpenyőről...

Olyan ősrégi Tefal serpenyőről aminek az aljára rakódott már kemény rétegben a ráégett fekete zsiradék, hogy lehetne újra használható főzőedényt varázsolni?

Figyelt kérdés
olyan rosszul teljesít sajna hogy már csak nagy lángon is alig gyöngyözik benne a főznivaló, menthető még valahogy?
2022. ápr. 3. 20:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
71%
Én mosogatószeres vízbe szoktam ezeket beáztatni, hosszabb időre. Teszek bele egy kis vizet, illetve előtte még átdörgölöm mosogatószerrel. (De vigyázz, nem minden Tefal serpenyőt lehet dörzsivel mosni, ha non-stick anyagú a belseje (vagyis nem kellene hozzá alapból olaj) akkor semmiképp se dörzsöld a szivacs dörzsi felével, mert tönkremegy)
2022. ápr. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
sajna nem tudom, ez egy több éves régi darab, de nem a belseje gázos, hanem csak a külső fele
2022. ápr. 3. 20:53
 3/22 anonim ***** válasza:
87%
Annak semmi baja nem lesz, akkor sem ha dörzsölöd. Próbáld meg pár órára beáztatni mosogatószeres vízbe
2022. ápr. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%
Mosószóda
2022. ápr. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
13%

felkaparni nem szabad mert sérül a teflonbevonat

Mosószódás vagy folyékony mosószeres vagy mosogatószeres vízet bele és alágyújtani a forróvízben feloldódna. Tartalékon 1 órát

2022. ápr. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
78%
Nálam az áztatás nem működött, túlságosan le volt rakódva. NAGYON óvatosan (ezt nem győzöm hangsúlyozni) fel lehet fejteni róla a lerakódást. Tompa, lapos végű eszközzel - vajazó kés pl - bentről kifelé alá tudsz nyúlni és felszedni.
2022. ápr. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
73%
Higitatlan Welldone zsiroldoba aztasd be (mondjuk egy magasabb peremu muanyag talcan, hogy a mosogatot vagy barmit ne marjon szet), a nagyjat az leszedi, aztan vileda szappanos dorzsivel a tobbi is lejon.
2022. ápr. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
23%
Én a helyedben nem rizikóznám egy újonnan 3-5e, használtan 500-1000Ft értékű serpenyőért az egészségemet.
2022. ápr. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
27%
kuka!
2022. ápr. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
92%
Ha csak a külsö fele, azt akár késsal lekaparhatod akár csiszolovászonnal leszedheted.
2022. ápr. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!