Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mitől habzik a méz?

Mitől habzik a méz?

Figyelt kérdés
Hazahoztam egy üveg repcemézet egy nagyon megbízható ismert méhésztől, majd pár nap múlva azt vettem észre, hogy a csavaros tető alól nyomul ki a méz, már áll az üveg alatt is. Lemostam az üveg külsejéről és alóla a mézet, kivettem 1-2 kiskanálnyit az üvegből, hogy ne legyen annyira tele, és tiszta fémtetőt csavartam rá. Majd néhány nap múlva ismét nem fért a lezárt üvegben, megismétlődött minden, még 2-3-szor, akkor már szétöntöttem 2 üvegbe a mézet. Jó az íze, de habzik folyamatosan, mintha erjedne. Lehet valami baja? Fogyasztható még ettől?
2018. júl. 4. 16:11
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 10-es szakszerű magyarázatot is. Én nem gondolom, hogy szándékos felvizezés, vagy más szándékosság húzódna a dolog mögött, mert egy nagyon ismert, megbízható jó méhésztől vettem a mézet. Valószínűleg tényleg csak véletlen hiba csúszott a munkájába, de a lényeg, hogy fogyasztható a méz és nem fog ártani. Biztonság kedvéért gyerekeknek ebből nem adok - nehogy berúgjanak tőle! :)
2018. júl. 6. 16:27
 12/13 schneider7173 válasza:
100%
A repceméz krémesítése után előfordul, hogy a belekerülő levegő, illetve a keverés okozta súrlódástól felolvad valamennyi méz, illetve a kristályos méz mellett jelen van egy nem látható, hígabb folyékony fázis is. Ez az, ami feljön a krémmézek tetejére, és a repceméz ettől indulhat be. A legjóindulatúbb méhésznél is előfordul sajnos, ha nincs több százezres mézkrémesítője. (10 éve méhészkedek)
2019. febr. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 schneider7173 válasza:
100%
hupsz, ez lemaradt: Bátran vissza lehet vinni, a legtöbb kolléga, és én is elnézést kérek, és kicserélem. Én ezt a jelenséget úgy próbálom elkerülni, hogy minél alacsonyabb fordulatszámon krémesítem, és folyamatosan monitorozom egy itthon tartott mintával.
2019. febr. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!