Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mitől habzik a méz?

Mitől habzik a méz?

Figyelt kérdés
Hazahoztam egy üveg repcemézet egy nagyon megbízható ismert méhésztől, majd pár nap múlva azt vettem észre, hogy a csavaros tető alól nyomul ki a méz, már áll az üveg alatt is. Lemostam az üveg külsejéről és alóla a mézet, kivettem 1-2 kiskanálnyit az üvegből, hogy ne legyen annyira tele, és tiszta fémtetőt csavartam rá. Majd néhány nap múlva ismét nem fért a lezárt üvegben, megismétlődött minden, még 2-3-szor, akkor már szétöntöttem 2 üvegbe a mézet. Jó az íze, de habzik folyamatosan, mintha erjedne. Lehet valami baja? Fogyasztható még ettől?
2018. júl. 4. 16:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Vidd neki vissza, az megromlott, ne edd meg.
2018. júl. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
52%
A méz ha jól tudom nem tud megromolni
2018. júl. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
méz nem romlik meg..
2018. júl. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

A méz meg tud erjedni - így készül a méhsör!


A habzó, forrásban lévö méz nem ehetö, vidd vissza akitöl vetted

2018. júl. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
téged átbsztak kérdező valami vizezett szrt kaptál.
2018. júl. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A kapzsi méhész még azelőtt kipergette a mézet, mielőtt a méhecskék a víztartalmát be tudták volna állítani az általuk megkívánt értékre.
2018. júl. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
6-os: És ettől még nem okoz bajt ha megeszem? Bevallom, már használtam belőle teába, semmi különös nem történt.
2018. júl. 5. 13:27
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez a méz ugyanolyan, mint a nem jól tartósított, és erjedésnek indult bodzaszörp, vagy gyümölcsszörp, vagy must. Baktériumok és főleg Saccharomyces speciesbe tartozó gombák termelik benne a széndioxidot, ettől habzik. Többségük a bélflórád része, tehát megtalálható benned. Semmi bajod nem lesz tőle, ha a méz ízének a megváltozása amúgy nem zavar. Arra vigyázz, hogy a Saccharomyces-ek a cukrot alkohollá alakítják - tehát gépjármű vezetés előtt lehetőleg ne fogyassz belőle.
2018. júl. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2018. júl. 6. 12:28
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szívesen.

És a többi hozzászólónál nagyon sajnálom, hogy itt járt a lepontozó, mert mindenkinek ott van az igazság a hozzászólásában. Aki azt mondja, hogy a méz nem tud megromlani, természetesen nem a hamarabb kipergetett, hanem a teljesen elkészült mézről beszél. És az tényleg nem tud megromlani. Annak a cukorfoka, pH-ja, és egyéb tulajdonságai olyanok, hogy nem romlik meg. Azt már nagyon kevesen tudják, hogy a mézbe a méhecskék még nátrium-benzoátot is tesznek. Nyomnyi mennyiségben tartalmazza a nyáluk. Holott ekkora cukorfok mellett nem lenne szükség a tartósítószerre. De kezdetben a mézharmat híg, és míg a méhek szellőztetéssel betöményítik, addig szükség lehet rá. Utána meg már nem lehet kivenni.

Éveki történő mozdulatlan tárolás során esetleg szétülepedhet különféle frakciókra, és ha a felső rétegnek a legnagyobb a víztartalma, talán megerjedhet a legteteje, de ilyen sokáig csak véletlenül marad meg méz bárhol is.

A mézsörös hozzászólónak is van igazság a kommentjében, mézből is készül sör, igaz ott bőven kerül víz a rendszerbe, nem tömény mézből készül...

Hasonlóképpen ott van az igazság részlete annak a hozzászólónak a kommentjében is, aki azt írja, hogy vizezett mézet kaptál, mert ő is úgy tudja, hogy a kész méz nem romlik meg. Ő azt feltételezte, hogy utólag került bele a víz, én meg azt, hogy el sem készült rendesen a méz, tehát szárítás közben kikapták a méhek alól a készülő mézet. De mindenképpen nem a kellő víztartalmú méz a hunyó...

2018. júl. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!