Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mennyire működik gördülékenyen...

Mennyire működik gördülékenyen a visszaváltási rendszer az általatok látogatott üzletekben?

Figyelt kérdés
A Lidl, Aldi, Penny rendszerével teljesen elégedett vagyok. A Sparnál és a Tesconál vegyes a kép. Több helyen mint ha csak direkt a leglehetetlenebb helyre telepítették volna a visszaváltó automatákat. Keszthelyen például a teljes hipermarketet megkerülve, egy füves területen átvágva lehet megközelíteni a visszaváltót. Bevásárlókocsit nem lehet eltolni odáig, gépkocsival nem lehet megközelíteni (vagyis behajtani tilos). A belvárosi Spar szintén tiszta szégyen ebből a szempontból, ellenben az Intersparnak pirospont. Nektek mik a tapasztalataitok? Én azt tervezem, hogy szabotálni fogom az olyan üzleteket ahol szívatják a vásárlót a visszaváltással.

júl. 7. 22:56
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
#30 Hát nem kell a kukába dobni a betétdíjas palackokat. Ha nem találnának a kukában, egy idő után rájönnének hogy felesleges. Amúgy is minek megnehezíteni a dolgukat. Le kell rakni oda ahol megtalálja az akinek megéri visszaváltani. Valamelyik német csatornán volt egy műsor, amiben üres betétdíjas palackokat raktak le frekventált helyeken és azt mérték, hogy mennyi időn belül szedi össze valaki. Szinte mindet összeszedték 15-20 percen belül.
júl. 16. 19:17
 32/40 anonim ***** válasza:
100%

#31 Ez ennyivel nem intézhető el, hogy hát nem kell a kukába dobni. Valóban nem kéne, de ez Budapesten nem fog megváltozni.Turisták, bulizók, nem törődöm emberek, ingázók akik nem akarnak vagy nem is tudnak sérülésmentesen palackokat cipelni, stb... Rengeteg olyan helyzet van, hogy ki lesz dobva egy köztéri szemetesbe, ahonnan majd valaki kiszedi. Jól is teszi, szedje ki, vigye vissza, de amit keresgélés közbe kidobált azt tegye is vissza oda, ahol volt, mert ezért már ő a felelős és nem az, aki kidobott olyan palackot amit vissza is lehetett volna vinni.


Német példát meg szerintem felesleges felhozni, mert hozzáállásban fényévekkel le vagyunk maradva.

júl. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
Tömegrendezvényeken esélytelen. Tegnap a Hungaroringen több ezer sörösdoboz, vizes üveg lehetett kidobva, azt biztosan nem fogják kiválogatni. Amúgy 1950 Ft volt a sör, és mellé 50 Ft a doboz, szóval kerek 2000-ért ihattál egyet. Hülyén nézett volna ki, ha előkapok egy zsákot és telepakolom üresekkel, mert nem lett volna értelme hazáig cipelnem mondjuk 1000 Ft értékű 20 dobozt/üveget... fesztiválon ugyanez lesz.
júl. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
#33 Amúgy ekkora rendezvényekre, főleg olyanra, ami több napos, érdemes lenne valamilyen mobil Repont automatákkal kitelepülni.
júl. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Biztosan vannak takarítók, szemétszedők ott is akik jól járnak vele és megoldják az újrahasznosítást. Aki 2000 Ft-ért sört vesz annak nem is kell visszaváltással foglalkoznia
júl. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%

Én pl pont ezért mindig egy olyan Sparhoz viszem, ami tök jól oldotta meg a közelemben, de be még sosem mentem vásárolni nagyon mókás. :D


Ők a bolt hátuljánál alakították ki, egyből a parkolónál nem úgy mint az idióta Aldi(k), hogy üzleten belül van ráadásul kassza után sok helyen. Szóval ebbe a Spar gépbe viszem vissza, aztán totál másik Intersparban vásárolom le ( vagy kérem el a pénzt) ahova vásárolni járok Plázán belül.

júl. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:
Az egyik legidiótább megoldás mikor a kassza után alakítják ki. Én is tapasztaltam néhány helyen. Nem tudom mi lehetett az elképzelés. Mássz végig az üzleten a palackokkal, verekedd át magad a soron hogy visszaválthasd? Aztán menj ki az üzletből, hogy ismét bemehess levásárolni? Erre mondom, hogy néhány helyen bohócot csinálnak abból a vásárlóból, aki visszaviszi a betétdíjas csomagolást. És ez igaz a többutas üvegekre is, amit sokszor csak ott lehet visszaváltani ahol vetted.
júl. 25. 12:25
 38/40 anonim ***** válasza:

37


Engem biztos nem ösztönöz rá sőt...itt Budán ahol lakom 2 Aldiban voltam mind a két helyen kassza után alakították ki az életben nem viszek vissza oda. Értem, hogy 6 hónapig érvényes a " cetli ", de akkor vagy az üresekkel vásárolok ami aztán marha vicces vagy ahogy írod megyek körbe - körbe, mint a mérgezett egér. Nem is értem mi volt az elgondolás.


Meg kitapasztaltam jobb pici " eldugott" helyre vinni, ezért is jobb - nekem - az említett Spar, mert 1., nem kell várakozni ( központi helyen minimum 2-3 ember van előtted és sokan nem két flakonnal) 2., nem telik meg olyan gyorsan jó esetben nem arra érsz oda nem üzemel

júl. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

35: OK, a sör árát nem is kellett volna ide keverni, nyilván akinek van pénze a legolcsóbb jegyre is, nem ott fog hazavinni még 100 üveget sem, mert az is csak 5000 Ft, és hát hova is férne el 100 üveg, max. ha a közelben parkolsz autóval, de az meg rögtön benzin. Felszállni a HÉV-re vicces lenne a tömegbe két zsák sörösdobozzal, bűzlene rendesen.

Hogy a takarítók kiválogatják, az egy dolog, de valamivel nekik is el kellene szállítaniuk, még ha csak Gödöllőig viszik, az is távolság, meg hát állíts be bárhová 100 üveggel, nem fog beférni az automatába, tehát vidd haza és adagold... sehogyan sem jó.


Inkább az a kérdés, hogy ha van legalább 10 fesztivál az országban, ezeken kukába megy alsó hangon 10 ezer/fesztivál mennyiség, kinek éri akkor meg, hogy 100 ezerx50 Ft-nyi visszaváltás nem történik meg. Vagy nem nyáron kellett volna bevezetni, mert ez tényleg nagy bukta lesz.


Vagy mindegy nekik, mert a bevétel a lényeg, csak mi értelme akkor az egésznek.

júl. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:
Amit nem váltanak vissza azt zsebre teszi a MOHU. Volt egy riport valamelyik német csatornán egy fazonnal(ott éltem ezért példálózok Németországgal), aki utánfutós furgonnal járta a különféle tömegrendezvényeket, és az ott széthagyott betétdíjas csomagolásokat gyűjtögette. Professzionális szintre fejlesztette a dolgot, csak oda ment ahol biztosan sokat talál, volt kézikocsi, elegendő raktér, minden. Ha jól emlékszem egy nap alatt 600 euró körüli összeget sikerült így összeszednie.
júl. 25. 19:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!