Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mennyire működik gördülékenyen...

Mennyire működik gördülékenyen a visszaváltási rendszer az általatok látogatott üzletekben?

Figyelt kérdés
A Lidl, Aldi, Penny rendszerével teljesen elégedett vagyok. A Sparnál és a Tesconál vegyes a kép. Több helyen mint ha csak direkt a leglehetetlenebb helyre telepítették volna a visszaváltó automatákat. Keszthelyen például a teljes hipermarketet megkerülve, egy füves területen átvágva lehet megközelíteni a visszaváltót. Bevásárlókocsit nem lehet eltolni odáig, gépkocsival nem lehet megközelíteni (vagyis behajtani tilos). A belvárosi Spar szintén tiszta szégyen ebből a szempontból, ellenben az Intersparnak pirospont. Nektek mik a tapasztalataitok? Én azt tervezem, hogy szabotálni fogom az olyan üzleteket ahol szívatják a vásárlót a visszaváltással.

júl. 7. 22:56
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
88%
Harmadszorra vittem be a palackjaimat Spárba. Némelyiket 5x kellett berakni mire elfogadta. Aztán kiírta hogy megtelt a gép szóljon a személyzetnek. A személyzet szart rá. Az egyik eladó meg is jegyezte hogy már megint megtelt az a szar
júl. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:
Legalább működött. A kérdésben dicsértem a Pennyit, hát ma lezárták az egész visszaváltót technikai okok miatt. Remélem kiforrja magát a rendszer előbb-utóbb és ezek csak a kezdeti nehézségek. Én eddig az Intersparral vagyok a leginkább megelégedve, ott még soha nem volt problémám. Elsőre bevett eddig mindent, régi hagyományos sörösüveget, borosüveget, aludobozt, PET-palackot. Korábban Németországban éltem évekig, ott nem igazán volt probléma. Olyan volt hogy megtelt a gép és csengetni kellett. Akkor 1-2 percen belül jött valaki intézkedni aztán működött megint.
júl. 10. 19:22
 23/40 anonim ***** válasza:
80%

Ez a tapasztalatom eddig:

1. Működik egyáltalán a gép? Rengeteg gépen kint az A4-es papír, hogy nem üzemel. Hetekig tart a javításuk.

2. Nincs megtelve? Mivel sokáig nem javítják, felhalmozódik a cucc az emberekné, aztán nagyon hamar megtelnek. A bolti dolgozóknak kéne üríteni, de telibesz@rják.

3. Ha végre ott állhatsz egy működő automata előtt, jöhet a percekig b@szakodás, hogy a sz@rul kialakított qr kód leolvasó leolvassa a kódot, mert a cetlizés nem az én világom. Ráadásul azt hallom, hogy sok helyen nem is beszámítják, hanem odaadják készpénzben a vásárlás után..

4. Ha a fenti 3 pont már nem akadály, érezd magad megtisztelve és kezdd el bedobálni a palackokat. Ja... hogy sok gyártó még nem is regisztrálta a termékét, így ha nem ellenőrzöd még otthon az appal, akkor járhatsz úgy, hogy elviszed, de nem tudod bedobni. Egyébként a regisztrált termékeket nekem még sose dobta vissza hibával, de sokaktól hallom, hogy nem akarja nekik még így se bevenni.


Ja és az első 2 pont az tök random. Sose tudhatod, hogy a visszaváltásra kiválasztott időpontban éppen alkalmas-e a gép a palackok befogadására.

Eddig csak olyan üzletben próbálkoztam, ahol 1 db gép volt kihelyezve, így ha az sz@r, akkor b@szhatom.


Az automaták elhelyezéséről meg annyit, hogy szerencsére több olyan üzlet van, ahol nem kell bemenni az árusítótérbe. Az szerintem kellemetlen kialakítás, mert ott akkor vagy vásárolnod kell, vagy kerülni a pénztár felé és kapni a nézéseket mindenkitől, hogy mit előződ be meg biztos lopott valamit.

júl. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
72%

Nem vettem észre, hogy visszaválthatót vettem, csak otthon a blokkon, káromkodtam is egyet, mert a két üvegből az egyiket kidobtam. :D Nosza, akkor gyűjtenem kell. Állok a zebránál, lenézek a kukákra, hát valaki melléjük rakott két papírzacskót tele 50 Ft-os üvegekkel. És nem az van, mint a csövesek a sörösdobozokkal, hogy a sörmaradékban gázolsz, hanem ásványvizes, minimál ragadós kólásüvegből volt ott öt darab. Nosza, szatyor táskából kivesz, viszem is magammal, a múltkori 50 Ft-om visszajött, a maradék 200 Ft pedig tiszta haszon. 4 éve gyűjtögettem a sörösüvegeket is az utcán, ahhoz képest ez ingyen pénz volt, mert semmibe nem került (bár azt nem értem, hogyan lehet,hogy a sörösüveg 25 Ft, most nem tudom, mennyi, ezek a fél literes palackok meg 50 Ft), és több helyen visszaváltható, mint a sörös.


Hittem én... megyek bevásárolni, hát akkor ezt az ingyen 200 Ft-ot le is tudom vásárolni. 2 visszaváltható van a bejáratnál, és... mindkettőre ki volt írva, hogy technikai okok miatt nem üzemel. Lidl amúgy.


És itt megbukott a civilizáció. Egy pár is pont mögöttem pattant be, ők is le voltak fagyva, hogy mi a francot csináljanak ennyi üveggel, ha mennének bevásárolni, cipeljék magukkal? Én szerencsére megtehettem, hogy kivittem a parkolóba, de ez az egész rendszer a vicc kategória.


1. Ha jól hallottam, a gép összegyűri az üvegeket. Vagy legalábbis mikor sörösdobozt dobtam be, olyan tipikus préselő hang jött ki. Ha nem azért fontos a sértetlen visszatétel, mert azt fogják újratölteni, miért számít akkor, hogy mit váltok vissza? Ha csak a hulladék érdekli őket (azért présel), akkor a nem 50 Ft-os no name sörösdobozokat is beledobhatnám, hiszen nekik az is alumínium ingyen.

2. Ha pedig nem jól hallottam, és nem gyűri össze, mi volt az a hang?

júl. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%

21: a Sparban mindig is tojtak erre, abba a boltba be se kellett volna ereszteni a rendszert, ahol régen a sörös- és szörpösüvegeket se ürítették. KEdvencem az volt, mikor hívom az eladót, mert megtelt, nem kiüríti, hanem kinyitja, és ráz egyet a gyűjtőládán, mondván, most már mehet. Így is van, még mehetett pár, aztán megint megtelt, megint kijött rázni. Kipakolásról szó sem volt, pedig mikor kihúzta, nyilván már én is láttam, hogy tele van.

És akkor ezt a tapasztalatot maguk mögött görgetve beleegyeztek, hogy ugyanígy fognak viselkedni a következő visszaváltóval. Ez nem amatőrség, hanem sokkal nagyobb szégyen.

júl. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:
Nyilván összegyűri a gép, csak ha te előzőleg összegyűröd, akkor nem tudja azonosítani. Mindegy, én már telibe letojom az egészet. Szerencsére van helyem raktározni az üres palackokat, és a nagyobb bevásárlásokat is autóval intézem. Valahol majd csak működik a gép egyszer. Csak a fölösleges körök a bosszantóak, hogy bepakolsz-kipakolsz, aztán meg kudarcba fullad az egész, mert természetesen nem működik a gép ott ahol vásárolnál. De majd vásárolok ott, ahol általában működik.
júl. 13. 13:59
 27/40 anonim ***** válasza:
Akkor az 1. pontom érvényes: összegyűrhetné a nem rendszerben lévő sörösdobozokat is, ugyanaz az alumínium, amit újrahasznosíthatnak.
júl. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:

Más: vettem olyan sört, amin a külföldi 50p-s logó van, tehát csak külföldön lehet visszaváltani, viszont nem is kellett fizetni érte betétdíjat.


Vajon ez azt jelenti, hogy ha elvinném oda, ingyen lenne a sörből az az ár, amiért visszaváltom? Nyilván annak éri meg, aki jár arra, mert anélkül nem vagy csak nagyon sok mennyiség, hogy az utazási költség kijöjjön belőle. Elképzelem, hogy valaki felszáll két zsák dobozzal a vonatra, csak azért, hogy a vonatjegyen felül kapjon 200 Ft-ot.


Közben még két üveget találtam ingyen, így már 300 Ft 2 nap alatt. Sörösüvegeket meg gyűjtöttem hetekig, hónapokig, míg lett 20 db-om 500 Ft-ért.

júl. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:
#28 Német söröknél volt ilyen. Rokonok vettek itthon méreg drágán német üveges söröket (amik amúgy Németországban nem is annyira drágák). Mikor mentem kocsival Németországba visszavittem az üvegeket és visszaváltottam. Magyarországon nem betétdíjas Németországban igen. Attól még megfizettetik az üveg árát Mo.-on is a termék árába építve, csak visszaváltani nem tudod itt.
júl. 14. 22:21
 30/40 anonim ***** válasza:

Budapesten elindult a palackgyűjtő biznisz a brazilok körében. Járják az utcákat és feltúrnak minden szemetest, a nekik nem kellő dolgokat össze vissza dobálják, ami vagy ott díszeleg a kuka körül vagy elfújja a szél...

Csak a boltba szaladtam le, de 3 csapatot is láttam és az egyik előttem váltotta vissza a szerzeményt. A boltosok biztos örültek, mert mindenhova folyt a lé a palackokból.

júl. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!