Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Égő hogy 17 évesen nem tudok...

Égő hogy 17 évesen nem tudok főzni? Ha nyáron megtanulok még lehetek jó háziasszony? Más hány évesen tanult meg?

Figyelt kérdés
2010. jún. 18. 20:41
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

nem ciki. Én már 10évesen próbálkoztam a főzésseel mamám segítségével. Sajnos ő 2001-ben meghalt, utána anyutól tanulgattam, majd szakácskönyvből egyedül próbálkoztam kisebb nagyobb sikerrel. Most 25évesen külön költöztem, és saját háztartást vezetek, 2naponta főzök és minden hétvégén valami új sütit sütök.

Szóval még ráérsz. Tanulgas és majd kialakul

2010. jún. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim válasza:
Nem ciki,márcsak azért sem,mert meg akarsz tanulni...hajrá...nem nagy ördöngősség...az lenne ciki,ha meg sem akarnál,és olyan pasira vadásznál,aki aládtenné a kacsalábonforgót.
2010. jún. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim válasza:
Szerintem egyáltalán nem ciki.Én már 13 évesen sütöttem,de gondolom nem holnap akarsz férjhez menni,szóval még bőven van időd megtanulni a nélkülözhetetlen fogásokat. :)
2010. jún. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 Böse ***** válasza:
50%
Hagyd a fenébe, mi férfiak úgyis jobban főzünk!:D
2010. jún. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Én 22 évesen tanultam meg, mikor kisbabám született és itthon maradtam vele. Előtte tanultam/melóztam, szinte nem is volt szabadidőm és egyszerűbb volt étterembe mennünk a férjemmel. A baba mellett több időm lett és nekiálltam. Tényleg csak az nem tud főzni, aki nem próbálja meg. :-) Nekem sajnos nem volt anyukám, édesapám nevelt fel, így senki nem tudott főzni tanítani, egyedül kellett belevágnom. De manapság már olyan jó kis szakácskönyvek vannak, annyira részletesek, hogy ez nem okozott gondot.
2010. jún. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
27%

Hát, ha az az életperspektívád, hogy gyorsan férjhezmész, szülsz x gyereket és háztartásbeli leszel akkor gáz.


Ha tovább akarsz tanulni, majd karriert építeni, akkor nem égő.

2010. jún. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

nem égő, mit gondolsz mire van a sok por, meg konzerv? XD Bedobom a mikróba, két perc és kész xD De az fúúúj :P

Én is 17 vagyok, bár én tudok főzni :D Nagyon hamar meg lehet tanulni, ha van érzéked hozzá. Én szemre ész nélkül csinálom mindig, de mindig jól jön össze :D A családom olyan, hogy a pörkölt, galuska, húsleves, paprikáskrumplin kívül semmi nem étel... vagyis volt, most már ott tartunk hogy "nem igazi étel, de ehető" megreformáltam a házi konyhát XD

Jó tanács: ne pontosan kövesd a receptet, lehet hogy nem a te ízlésed :D én amiből tudom mennyi is az annyi, nem írok mennyiséget a füzetembe, csak szemre ész nélkül :D

2010. jún. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Én 33 vagyok, most mentem férjhez, és nem tudok főzni. De nem egy nagy történet, szakácskönyvből mindent meg lehet csinálni.
2010. jún. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Én 10 éves fiú vagyok de tudok vagy 50receptet.Tanulj meg Te is.Először egyszerűbbeket többször és majd megjegyzed.Olvasgass a neten,könyvekben recepteket.

Leld örömed a főzésben!

2010. jún. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Az előttem szólók szinte mindent elmondtak. :) Elég megtanulni pár alapreceptet, a többire pedig te is rájössz. Én soha nem tanultam, anyukámat néztem és próbáltam neki segíteni. Ha egyedül főzök mindig érzés alapján csinálom. Az alap kajákat és a többi nem túl bonyolult ételt meg tudom csinálni, igaz nem egy ötcsillagos menü. :D A sütikkel pedig úgy vagyok, hogy 10%-a szép és finom, 80%-a ronda de finom, a maradék 10% megoszlik a ronda és nem finom, és a szép de ehetetlen közt. Valami nagyon jó, más kevésbé. Pl. karácsony környékén háromszor sütöttem mézeskalácsot, kétszer isteni volt, a harmadik tésztáját viszont elrontotam, mert túlfűszereztem. Ha valami nem sikerül, ne keseredj el, nem mindig lesz tökéletes-Gordon Ramsey-s-5*os menü, de nem az számít. A főzés öröme ugyebár(amíg nem mérgező) :D

Receptekkel pedig tele van az internet, a szakácskönyv, az újságok, meg persze rokonoktól/barátoktól is lehet tanulni.

Itt is találsz jó recepteket és ismerkedhetsz azokkal akik szintén főzni tanulnak: [link]

2010. jún. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!