Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Furcsa étkezési szokások/kajak...

Furcsa étkezési szokások/kajakombinációk?

Figyelt kérdés

Neked vannak olyan szokásaid az étellel kapcsolatban, amelyre más esetleg rácsodálkozik? Pl. eszel együtt bizonyos kajákat, amit más együtt undorítónak/furának/szimplán rosszízűnek tartana, vagy vannak-e ételek, amiket bizonyos okok miatt csak az általad meghatározott módon fogyasztasz? Mindjárt leírom a sajátjaim, és akkor érthető lesz :)


- mustárral/majonézzel eszem a pizzát, a ketchupot nem szeretem rajta

- imádom a savanyúságok levét

- vegetával eszem a paradicsomot, ill. undorodom a már régebbi paradicsom magjaitól (a friss, még kemény paradicsom magjai okésak)

- reggelire nem tudok zöldséget enni, se tízóraira, az ebéd az első, amiben lehet zöldség

- szeretem villával enni a joghurtot

- és kanállal enni rizst

- mikor kiürül, mindig szétvágom a tejes/gyümölcsleves dobozt, mert idegesít, hogy marad az alján

- kissé olvadtan szeretem a túrórudit

- minden teát tejjel iszom


2014. márc. 7. 22:09
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
100%

Ami fura lehet másoknak, a joghurthoz mindig eszek kiflit vagy zsömlét, na jó nem mindig, de nagyon sokszor. Egyszerűen úgy finomabb :D

Aztán ez nem fura, csak szokatlan, a bundás kenyeret úgy eszem, mint a szendvicset, teát teszek rá sajtot, sonkát és ketchupot. Imádom a bundás kenyeret, de nem tudnám magában megenni.

Régebben én is néha összekevertem a mustárt és a ketchupot a virsli mellé, de ma már nem szoktam.

Pörkölt és rizs mellé imádom a körtekompótot. Otthon ezen is mindig fennakadnak, hogy ez nem passzol :D

Bár, ha jobban belegondolok, otthon azon is fennakadnak, hogy a májkrém alá vajat teszek. Szerintem ez tök normális.

Hú, biztos van még csak nem jut eszembe :D

2014. márc. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim válasza:
100%

Feketeteát csak citrommal, gyümölcsteát csak cukorral iszom.

A spagettit cukrozom.

Krumplis tészta tejföllel mmh.

Káposztás tészta lepirítva-szintén tejföllel.

Én mindig kenek a kenyérre vajat, Nutella alá is.

Valamint a szendvics mindkét oldalát vajazom. Ezt sokan furcsállták.:|

Mostanában a kávéba sem cukrot teszek hanem karamellt és fahéjat.

2014. márc. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim válasza:
100%
rizs sok mustárral :)
2014. márc. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim válasza:
100%

Na, lássuk csak..


- Imádom a gépsonkás- barack lekváros szendvicset

- Szinte mindenhez ecetet teszek, haza érek, leülök, anyukám elém rakja az ételt, és az első kérdésem: Anyu, ehhez lehet tenni ecetet?

- Imádom a savanyúságok levét, akár üdítő nélkül is meglennék, csak legyen savanyúság levem.

- Szeretem az ecetes tormát édes kaláccsal, de magában is.

- Imádom a tormás mustárt

- A tejet csak melegen, min. szobahőmérsékleten szeretem

- csak az étcsokit szeretem

- imádom a vegetát, és a húsleves kockát

- a cappuccinot gyengén megsózom

- Mustárt és ketchupot bármihez lehet enni! :)


most így hirtelen ennyi :)

2014. márc. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim válasza:
100%
Májkrémes kenyeret ketchuppal... mások undorodnak tőle pedig szerintem nem is durva kombináció...
2014. márc. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim válasza:
100%

-nem eszek vajat egyáltalán, kicsi korom óta.

-nem eszek mustárt, majonézt

-nem eszek szalonnát, sült szalonnát


amit szeretek:

-krumplipüré szilvakompóttal vagy simán szilvával.

-kakaópor magába

-élesztő magába

-nyers kelkáposzta, nyers krumpli, tészta, zabpehely, rizs

-gyermekláncfű levél, sóska levél

-spenót, brokkoli, imádom őket.

2015. okt. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
100%

Simán megeszem a fahéjat, imádom, ahogy csíp, bár egyszer egy keményebb darab miatt majdnem letört a fogam.

A tej a mindenem. De komolyan. Ma lehúztam két litert egy ültő helyemben, és mégcsak nem is lett rosszul a gyomrom. ( aztán megettem rá egy egész sárgadinnyét )

Másnak hasmenése lesz a tej plusz őszibarack/paradicsom kombótól, én viszont előszeretettel megeszek simán akár 3-4 paradicsomot is, és iszok rá tejet. Sokat.

Imádom a brokkolit, sokakkal ellentétben, és tulajdonképpen minden zöldséget/gyümölcsöt megeszek.

Imádom a keserű dolgokat, főleg az igazi keserű étcsokit, vagy a tonicot.

A pirítóst lekvárral eszem ( szilvalekvárral a legjobb )

Szeretem a kakaót, de ha egy bögrével megiszok, már akkor rosszul vagyok.

Egyszer ittam kávét feketén és keserűn. Azóta eldöntöttem, hogy az a kedvencem.

Citromleves víz az nagyon jó.

Kovászos uborkából rengeteget tudok enni.

Őszilevet bármikor tudok inni ( ahogy tejet is ).

Nem zavar, ha a tej romlott, megiszom. Csak tej legyen.

A konzerves májkrémet eszem meg csak.

Az ecetet simán megiszom például salátás tál aljából.

Imádom a nyers hús tapintását.

(Apukámtól tanulva) Sohase nézem meg, hogy lyukas-e a cseresznye/meggy, mert 1) elvenné az élvezetet 2) férgesen jobb az íze.

Sokszor eszem az Erős Pistát/Piros Arany-t csak úgy, kanállal. Éttermekben szoktam kérni külön kis tálban.

Éttermekben/büfékben nem sokszor esik meg, hogy ne salátát kérnék. ( ha igen, gyrost kérek ).

Mamámnál mindig kérek olvasztott sajtot. Csak ott, otthon nem szoktam csinálni magamnak. Ez annyit tesz, hogy rászeletelsz egy csomó sajtot egy tányérra, és beteszed a mikróba, összeolvad, és baromi finom.

Szeretem turmixba mártogatni a sültkrumplit.

Puskaporral fűszerezni a húst jó dolog. Finom.

A joghurtos/fagyis dobozokból vagy tálakból mindig kiszedek mindent a végén az ujjammal.

Mikor halat eszem, utána magamban pánikolok, mert mindig úgy érzem, mintba a torkomra akadt volna egy szálka.

Lehet van több is, de ennyi jutott eszembe most.

12/L

2016. júl. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
100%

Imádom a tejeskávéba beleöntve a nagyszemű zabpelyhet, úgy kanalazni, csak hullik tőle egy kicsit a hajam.

Szintén nagyon szeretem a savanyú káposztát minden mennyiségben, köretként, húslevesbe, kávéba, kakaóba vagy csak úgy random egy kis nutellával az íze mennyei. Az édes és a savanyú csodás. :) de mindenféle savanyúságot szeretek, a levüket én is. Minden este almát eszek lefekvés előtt.

Még imádom a csokis muffin tésztát nyersen kanalazni, ahogyan a képviselőfánk tésztáját is abban az állapotban, mielőtt közvetlen a sütőbe tesszük, sülve viszont ezeket meg minden sütit utálok. Szoktam is olyat reggelizni, hogy teljeskiörlésű lisztből csinálok képviselőfánt tésztát, csak kisebb adagot mint amennyit egyszerre meg kéne sütni.

Mindent a legapróbb kávéskanállal eszek, összevágva, szeretek mindenből masszát csinálni benne valami enyhén rágható cuccal, utálom a szendvicset vagy bármi olyat amit meg kell fogni és látom hol tartok benne, mindent kiskanállal szeretek kanalazni, az valahogy kellemes.

2017. dec. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim válasza:
100%

Tejföl pl. bolognaihoz, chilis babhoz, paprikás krumplihoz, krumplis tésztához, de párom pl. a lecsót, rántottát is azzal eszi, halászlébe is szokott tenni. De olyat is csináltam már h kenyeret tojàsba mártottam mintha bundáskenyeret csinálnék, de aztán azt nem olajban sütöttem, hanem tepsiben jól megpakolva mindennel, mint a melegszendvics.

Szerintem egyik sem furcsa, de volt már aki meglepődött némelyiken.

2018. okt. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 Miwato válasza:
100%
Nekem például a rántotta evés szokásom verte ki a páromnak az ingerküszöbét amikor meglátta, hogyan is eszem... Kenyérrel de kicsit feleslegesnek érzem először villában felvenni egy keveset aztán a kenyeret még mellé enni, hanem én szendvicset csinálok belöle...xd Vagy másik ilyen hasonló elven alapul a rántott hús krumpli pürével: a húsra ráteszem a pürét és úgy rakom, hogy nem látszódik ki... Mert ha alapból bellemártanám a krumpliba így nem kell már a mártogatás részt megtenni...xd Másoknak biztosan baromi furcsa lehet, sőt megbotránkoztató de nekem így a finom és a komfortos.
2023. máj. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!