Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Furcsa étkezési szokások/kajak...

Furcsa étkezési szokások/kajakombinációk?

Figyelt kérdés

Neked vannak olyan szokásaid az étellel kapcsolatban, amelyre más esetleg rácsodálkozik? Pl. eszel együtt bizonyos kajákat, amit más együtt undorítónak/furának/szimplán rosszízűnek tartana, vagy vannak-e ételek, amiket bizonyos okok miatt csak az általad meghatározott módon fogyasztasz? Mindjárt leírom a sajátjaim, és akkor érthető lesz :)


- mustárral/majonézzel eszem a pizzát, a ketchupot nem szeretem rajta

- imádom a savanyúságok levét

- vegetával eszem a paradicsomot, ill. undorodom a már régebbi paradicsom magjaitól (a friss, még kemény paradicsom magjai okésak)

- reggelire nem tudok zöldséget enni, se tízóraira, az ebéd az első, amiben lehet zöldség

- szeretem villával enni a joghurtot

- és kanállal enni rizst

- mikor kiürül, mindig szétvágom a tejes/gyümölcsleves dobozt, mert idegesít, hogy marad az alján

- kissé olvadtan szeretem a túrórudit

- minden teát tejjel iszom


2014. márc. 7. 22:09
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
100%

Egyik haverom még középiskolás szecska avatón kapta feladatul, hogy meg kellet ennie egy szelet, Amodenttel megkent és hagymával alaposan megszórt kenyeret. Azt hittük belehal.

Pár évre rá kibökte, hogy néha napján csinál magának ilyet.

2014. márc. 8. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
100%

Sok fokhagyma, hagyma mindenbe, nyersen is, terhesség alatt ugyanez tormás majonézzel és savanyú káposztával, a baba állítólag később leutánozza: kétévesem savanyú káposzta majonézzel, zöld pesto magában, hideg főtt tészta, kókuszzsír magában.

Amúgy babaetetés óta egyszerűség kedvéért mindent hosszúnyelű kiskanállal, kivéve levest, mert azt egyébként sem.

Zöldséget reggel nem tudnék, csak gyümölcs és édesség, süti, kalács, müzli.


A baracklekváros sajtos kenyér a franciák nagy kedvence egyébként.

A másik a cukros bundáskenyér vajban sütve, kóstoltam, nem rossz.

2014. márc. 8. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon örülök az eddigi sok válasznak, számomra nagyon érdekes olvasni mások "fura" szokásait - azt hiszem, ez is mutatja, hogy mennyire sokszínűek vagyunk mi is, és az étel is :)


Egyébként volt egy csomó, ami nekem tök guszta, pl. a csípős gulyáskrémes főzelék meg a diós vaj. A (fok)hagymából meg tényleg sosem elég :D

2014. márc. 8. 06:36
 34/60 anonim ***** válasza:
100%

A májkrém alá kell vaj. Anélkül nem jó, és ez mindenféle kenyérre igaz.


A liszt, tojás panír kombót párizsi szeletnek hívják és finom.

2014. márc. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 A kérdező kommentje:

Mondjuk az amodentes-hagymás kenyéren meditáltam pár percig, szoknom kell a gondolatot, hogy ezt valaki tényleg megeszi :D /-szivem, csinálnál nekem egy amodentes szendvicset? -persze, simával vagy extra white-tal?/

Bár lehet, csak azért idegenkedem tőle, mert a fogkrém alapvetően nem táplálék (ez alól a rózsaszín vademecum képez csupán kivételt)

Na mindegy, jót nevettem, köszönöm :D

2014. márc. 8. 06:53
 36/60 anonim ***** válasza:
100%
Kedvencem a túrórudis kifli,de a gyerekkori mama-tata féle cukros vagy almás zsíroskenyér ízét még most érzem.Nagyon szerettem.
2014. márc. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés, és a válaszok is annyira jók...:)


A párom kizárólag a kakaós-lekváros palacsintát hajlandó megenni.

Én vagy tudok enni édeset, vagy nem. Ha épp nem, akkor lehet az a kedvenc sütim is, akkor sem. A kakaót kizárólag hidegen vagyok hajlandó megenni.

A párom mustárral eszi a pizzát.

A májas hurka töltelékét csak mustárral összekeverve eszem meg.

A tükörtojást mindkét oldalán megsütöm, és kenyérszeletre téve eszem meg.

Egyik ismerőse a páromnak almaszeletet tesz a melegszendvicsébe.

2014. márc. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
100%
Lecsót imádom grízes tésztával és kovászos uborkával, sült húsos kenyérhez nagy bögre tejet iszom, ezeken szoktak csodálkozni.
2014. márc. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
100%

Simán megeszem a túrót önmagában utána kávét iszok rá.

Levesekbe amikor kiszedtem a tányérba vágok bele egy fej vöröshagymát és úgy eszem meg.

Imádom hidegen az ételeket főleg a pörköltet rizzsel.

Akármikor képes vagyok mindent megenni nincs olyan, hogy reggel vagy délután van nekem minden ízlik. Pl ma újhagymás-gombás csirkemell pörköltet ettem főtt tojással:)

Savanyúságot csak úgy önmagában eszem.

zabot a zacskóból csak úgy nyersen

sima főtt tészta kakaóval és kókuszreszelékkel megszórva

2014. márc. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor lássuk az enyéimet :D

- fasírtot (lehet az mini, stefánia, golyó mindegy) csak és kizárólag ketchuppel eszek

- a káposztás és túróstésztát sósan-édesen eszem, mindkettőt megporcukrozom (utóbbit a beletett sós bacon ellenére is)

- amit a családom rühellt ezért leszoktattak róla: a gulyáslevesbe folyton belemártogattam a kenyeret, szerintem irtó finom volt a gulyásleveses kenyér. :D

- a leveseim szinte egytálétel szerűek, ugyanis annyi tésztát (néha krumplit is) teszek beléjük hogy csak kevés lé marad rajtuk. Ezért általában csak magamnak készíthetek ilyen módon levest :D

- a rizst, krumplipürét, tarhonyát én is kanállal eszem

- szeretem a tejfölös vagy vajkrémes kenyeret úgy hogy teszek rá téliszalámit és rá CSALAMÁDÉT, és ha van egy kis hely még a szendvicsen akkor pirosaranyat vagy gulyáskrémet is - nem, nem rohantam még utána wc-re :D

- ha húsos szendvicset csinálok, szintén kell hozzá ketchup, anélkül nem tudom megenni, ugyanez van a virslivel is - asszem nagyon ragaszkodok a ketchuphöz..

- kipróbáltam már a krumplistésztát úgy hogy tettem rá egy kis csirkepörköltet csirkecombbal - nem volt rossz

- a teát csakis forrón szeretem, ha egy picit is langyos már nem iszom meg

- a túrórudiról leszedegetem a csokit és utoljára eszem meg, mert az a legfinomabb :D

- simán megeszek egy tábla csokit, a kinder pinguit és a kinder maxi king-et ha itthon vagyok rendszeresen szétműtöm a túrórudihoz hasonlóan hogy a legfinomabb részt egyem utoljára

- szeretem a céklának a levét meginni, múltkor a meggybefőtt levét is megittam úgy hogy rumaroma volt benne (sütit csináltam előtte és megmaradt)

- régen nagyon szerettem a pöttyös kenyeret (gulyáskrémmel vagy pirosarannyal megpöttyözött vajaskenyeret)

- tesóm imádta kiskorában a ketchupos és kakaós vajas kenyeret :D se szalámit, se sonkát nem tűrt meg a vajas kenyerén, csak a fent említett kettőt. Ezeket mára levetkőzte :D

- vegetát szórok a rizs főzőlevébe hogy plusz ízt kapjak vele

- szeretem a sült krumplit vanília fagyiba mártogatni - különösen a mekis sült krumplit a mekis vanília fagyiba.

- bármilyen tésztás ételt megtudok enni reggelire: legyen az spagetti, tejszínes-husos tészták, pizza stb

- a májkrémes kenyeret én is vajjal megkenve szeretem, és azt is szívesen megpakolom csalamádéval. :D

- nyersen is szívesen csenek a főzéshez előkészített zöldségekből: pl a lesózott lilakáposztát, legyalult uborkát nagyon szeretem.


Egyenlőre ennyi, a többi válasz is nagyon jó, mindenkit felpontoztam :D Jó hogy nem csak nekem vannak "furcsaságaim" :D

2014. márc. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!