Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért okoskodnak az emberek...

Miért okoskodnak az emberek főzésnél, sütésnél olyan témában, amihez nem értenek?

Figyelt kérdés

Igazából azért merült ez fel bennem, mert ezt tapasztalom. Nálam például a csirkemell mindig pazarul sikerül, de akinek csak mondom, hogyan csinálom elkezd hadakozni velem, hogy fél napra tejbe kellene áztatnom, és teljesen rosszul készítem el így a sült csirkemellet, stb.


Meg ugye, wok sütőben akart rendes vékony palacsintát sütni a barátnőm, és mondtam neki, hogy szerintem az nem fog úgy sikerülni, ahogy rendes palacsintasütőben, és vagdalkozott, hogy dehogynem, sokkal finomabb a wokos palacsinta, mint a palacsintasütőben.


De ugyanúgy én nem keverek össze mindenfélét a rakott krumpli tetejére lévő öntethez, ő meg igen, és már mondták azt, hogy de rosszul csinálom, mert ők máshogy szokták, és úgy jó, ahogy ők csinálják.


De ezt többféle témakörben is tudom mondani, legutóbb kuglófformában akart piskótatésztát sütni egy ismerősöm, de tortaként megtölteni, én pedig mondtam neki, hogy ez így bajos lesz, és még neki állt feljebb, hogy rosszul tudom, ugyanolyan jó törtát lehet készíteni, mintha amúgy csinálná, csak ennek kuglóf formája lesz.


Nagyon sok ilyen tapasztalatom van, és nem értem. Én csak próbálok tanácsokat adni, nem is utasítok, vagy mondom, hogy fúj, te csinálod rosszul. Ellenben, ha az én ételkészítési szokásaimról van szó, akkor előjön, hogy biztos nem tudok főzni, én tudom rosszul, a vitatkozó fél pedig mindenek felett.


Miért ilyen érzékenyek az emberek a saját sütési főzési szokásaikat illetően? Mármint, hogy azt hiszik, csak az övék a jó, senki másé, és aki máshogy csinálja, az már főzni sem tud?


2012. márc. 23. 14:56
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

ma 15:38


Nono, én szakács lánya vagyok és a csirkemellből isteni stake-et sütök:-) Persze apámtól tanultam, de akkor is. Hidd el, ha jó minőségű a hús, akkor nagyon finom, omlós lesz serpenyőben megsütve is.

2012. márc. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Izé steak-et sütök. Elírtam, bocsánat.
2012. márc. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

ma 16:50

Paraszt az aki mondja. Szövegértelmezés pedig 1-es. Nem kritizáltam én semmit, inkább kiköpjem mikor megkóstolom? Ha tudom, hogy nem fogom szeretni, inkább ízléstelenkedjek? Na ez beteg hozzáállás.


ma 16:52

Mint írtam, és te sem jól értelmezted, nem én mondtam azt, hogy nem tud főzni, hanem ő kritizált engem.

2012. márc. 23. 19:32
 14/23 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, a jólneveltséghez qrvára hozzátartozik, hogy ilyen esetekben hogyan kell viselkedni. Lehet, hogy neked ezt nem tanították meg, de ha valakinél vendégségben vagy, nem utasíthatsz vissza valamit úgy, ahogy te tetted. Akkor is illik egy-két kanállal enni belőle, ha nem a te ízlésed szerint készült és te sosem főznéd így. Nyilván nem ehetetlen. GESZTUS, hogy megkínáltak a levessel, GESZTUS, ha udvariasan elfogadsz pár kanállal belőle. Mert nem olyannal kínáltak meg, amit a vallásod, egészségi állapotod, étkezési szokásod nem enged meg.

Ha egy barátom így visszautasítana, azt többé látni sem szeretném. Te sértetted meg azzal, hogy visszarakattad vele az ételt kóstolás nélkül a hűtőbe. Ez baromira udvariatlan dolog. Köszönd a megjegyzésednek, hogy így reagált rád.

2012. márc. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Akkor nem vagy tisztában néhány dologgal. Ha az ember nem szeret, utál, hányingere van már egy étel gondolatától is, és azzal akarnák megetetni, akkor, hogy csak tisztában légy vele, közlöm, hogy jobb visszautasítani szépen, mint kiköpni. Mert kiköpni, öklendezve lenyelni sértés, de azt mondani, hogy "Köszönöm szépen, de nem szeretem." illedelmes. Csak hogy tisztában légy vele...
2012. márc. 23. 21:01
 16/23 anonim ***** válasza:
65%

Akkor mit is mondtál pontosan? Csak hogy képben legyek...

Ezt írtad:

"Amikor elővette a hűtőből, mondtam neki, hogy szerintem ne melegítse meg, mert láttam hogy milyen, és ilyen szempontból válogatós vagyok." Ha ezt mondtad, akkor megsértetted, mert bizony leszóltad a főztjét. Ebben benne van, hogy ez már jó nem lehet, holott meg sem kóstoltad. Gondolod, hogy ez nem fáj neki? Ne csodálkozz azon, hogy úgy válaszolt.

Mellesleg nem hiszem, hogy annyira ehetetlen lett volna, hogy az asztalra kelljen köpnöd. Meg azt sem hiszem, hogy akkora tirpák lennél, hogy bármit is kiköpnél egy vendégségben. De szólj, ha tévedek.

Ehh, hagyjuk inkább.

2012. márc. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
65%

Csak hogy te is értsd:

Ha megkínálnak egy olyan étellel, amit egyáltalán nem szeretsz, pl. pacalpörkölttel, és azt utasítod vissza, az más, hiszen azt sosem ennéd meg semmilyen formában.

De itt olyat kínáltak fel, amit szeretsz, csak éppen másként volt ízesítve, mint a tied. Ha ezt utasítod vissza, akkor leszólod a főztjét, mert nem vagy hajlandó megkóstolni sem egy olyan ételt, amit egyébként szeretsz.

Jó lenne érezni a különbséget.

2012. márc. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Akkor érthetően. Azt mondtam neki, hogy „Köszi szépen, de nem kérek, így elkészítve nem biztos, hogy szeretem.” Ő tudja, hogy ha nagyon más az étel elkészítése, akkor nem fogom megenni, mivel megváltozik az egész étel íze. A borsóleves alatt én a saját kis konyhám által elkészítettet értettem, ő pedig azt gondolta, hogy az ő általa ismert recept szerint értem. Előzőleg nem ettünk egymás előtt borsólevest, szóval nem tudhatta. Viszont készítettünk már más ételeket, és ott is kiütközött, hogy mennyire másképp dolgozunk az alapanyagokkal. Ő rend szerint többfélét rak hozzá, olyat is, amit én nem kedvelek.


A másik pedig, hogy ugyanaz az étel teljesen másként elkészítve más ízt ad, és nem biztos, hogy ugyanúgy tetszene az embernek, mint amit ő ismer. Ezért sem helyes ezzel érvelni, hiszen ez nem például egy csirkepörkölt, ahol a zúzát ki darabokra vágja, ki egészben rakja bele, ki igazi paradicsomot, más pörköltizesítőt rak bele, hogy turbózza. Ilyen átmenetek nem zavaróak egy olyan embernek, aki válogatós, de egy nagyobb léptű, mint a példám adja, már túl nagy váltás. És itt a válogatóson van, mégsem kötheti fel magát az ilyen ember, mert van ez a kis „hibája”.

És az illemet sem sérti, ha visszautasít egy ételt, amiről nem tudja biztosra, hogy milyen. Ha valamit nem vesz be a gyomra, nem ízlik, önkéntelenül is visszaköhintheti, ezt elkerülendő inkább ne is próbálkozzon. De ezt ugye magyarázatom ítéletnapig...

2012. márc. 23. 21:50
 19/23 anonim ***** válasza:
53%

Akkor összefoglalva az eddigieket ezek szerint van egy bunkó barátod, aki leszólta a csodálatos levesedet, miután TE megkóstolni sem voltál hajlandó az övét.

Tudod, mit? Megérdemlitek egymást...

2012. márc. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Nehéz a felfogásod. Nem baj, nem engem ír le a "kis" problémád.
2012. márc. 23. 22:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!