Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Sokat eszek szerintetek?

Sokat eszek szerintetek?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy nem eszek egészségesen.

Ma pl már 7től fent vagyok, de csak 11kor ettem egy tányér mákos tésztát. Du 3 szelet sütit. Azóta semmit.


Tegnap pl.: reggel spagettit. Du: 2 lángost, 1 tányér levest.


Többet kellene vagy kevesebbet?


2012. márc. 17. 17:23
 1/3 anonim ***** válasza:
2012. márc. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nem a sokról vagy kevésről van itt szó, de még csak nem is az egészségesről. Itt egyetlen gond van, a rendszeresség. próbálj meg napi ötször étkezni, és akármilyen nehéz is, rendszeresen enni. Sokan nem tudnak reggel enni, vagy éjjel lesznek éhesek, mindezt azért,mert ehhez szoktatták magukat. A reggeli a legfontosabb étkezés, és mondjuk nem annyira spagettit kellene enni,de ha hozzászoksz egy rendszeres reggeli étkezéshez,akkor nem is a tésztát fogod kivenni a hűtőből. Az öt étkezésből 3 főétkezés, amit gondolom mondanom sem kell: reggeli-ebéd-vacsi. A másik ekttőt meg akkor iktasd be,amikor kényelmes, éhes vagy és belefér a napodba - de ezek csak kiegészítő étkezések legyenek - süti, saláta, kávé, gyümölcs vagy szendvics, ilyesmi. És ami még fontos, hogy ne este terheld túl a gyomrod. Ez nem azt jelenti,hogy éhesen feküdj le, de ne egyél lefekvés előtt 2 órával,mert nem tudsz majd aludni, ráadásul ezek a kalóriák könnyebben rajtad maradnak.


A lényeg tehát a rendszeresség és a mértékletesség, ne kínozd magad, csak legyen vezérelved, ezt a tested, emésztésed és a közérzeted is meghálálja majd! :)

2012. márc. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem az, hogy sok, hanem ezek nem egészségesek annyira szerintem, meg az mondjuk lehet, hogy eltelít, de utána megint farkaséhes leszel(pl tészták, lángos......). Meg ezek csak szénhidrátok szinte... :/

Nem a mérték a lényeg, hanem, hogy egyél néha zöldsiket, gyümiket is mellé, tejterméket(johhurt, sajtok), barna kenyeret(szerintem fini, én jobban szeretem, mint a fehéret) meg ilyeneket. Ehetsz ettől még néha mákostésztát, spagettit lángost!

Én valami hasonlót képzelnék el neked(ez lehet butaság, és többet oltani fognak..):

Reggeli: Készíts valami jó kis szendót! Zsömi, husi, sajt, saláta, paprika, pari, retek...:) Vagy piritóst is ehetsz, műzlit(ebbe tehetsz gyümitis)... :D

Tízóraira egyél mondjuk egy almát vagy vmilyen gyümit és egy joghurtot :D

Ebédre ha szereted a levest, akkor ehetsz azt is, utána pedig valami tésztaféle szerintem simán belefér, akár egy lángos is :D

Uzsira én legszívesebben iszom inkább, gyümiturmixot, ilyeneket. De uzsira amúgy jól jöhet valami kis nasi, csokis műzliszelet, tejszelet, ilyenek :D

Vacsira pedig ehetsz mondjuk tojásrántottát :)

És igyál sok folyadékot ;)

Bocsi a regényért :$

2012. márc. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!