Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 7 napja nem volt székletem...

7 napja nem volt székletem (pedig nagyon sokat eszek), mit tegyek?

Figyelt kérdés
Évek óta szedek Guttalaxot, de már nagyon hozzászoktam és nem hat, hiába szedtem be 3x is a maximálisnál is több adagot, ma kipróbáltam a glicerines végbél kúpot (2-őt), de az se akar hatni, holnap veszek ricinusolajat is, más ötletem már nem nagyon van... ez meg már kezd eléggé aggasztó lenni, hogy ennyi ideje nincs székletem, amikor sokat eszek, mivel antidepresszánsokat is szedek, amik eléggé étvágygerjesztő hatásúak is...

2012. febr. 13. 22:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szokj le az ilyen gyógyszerekről!!!

Tény, hogy a hashajtókban olyan anyagok vannak, amelyek állandó szedése pont az ellenkezőjét éri el! Egyszeri alkalommal lehet bevenni hashajtót, de ha rászoksz, magától már nem fog menni, de épp a hashajtók miatt!

Ricinus olaj, szilva lekvár (tejjel mégjobb), lenmag, soksok növényi rost, stb!

2012. febr. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Igen, az a probléma, hogy hozzászoktál a hashajtókhoz. Eleve valószínűleg hajlamos vagy a székrekedésre, ez már tovább ront csak a helyzeten, hogy rá is szoktál. Egyébként, a 10-ik napon, amikor már nincs székleted, orvoshoz kell fordulni, mert halálos veszélynek teszed ki magad. Tudom, le fogtok pontozni, hogy ilyet írok, sokan lepontoztak már a nyers stílusom miatt, de rosszat nem akarok, az biztos. Nos, ha a glicerines végbél kúp sem ha a glicerines végbélkúp sem hatott, akkor azt ajánlom, hogy ne szenna alapú hashajtót próbálj, hanem kicsit brutálisabbat. Előtte még esetleg megpróbálhatod a TISASEN nevű tablettát, igaz az szenna típusú, de az hátha segít. Abból akár 4et is bevehetsz egyszerre ( rá van írva, hogy pontosan mennyit, de 4 ) és ha ez után sem sikerül semmi akkor egy-két napon belül dokit keress fel!
2012. febr. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Dm-ben lehet kapni zabkorpát (növénycsíra is van benne). Reggelente egy fél marékkal tegyél egy tálkába, önts rá meleg tejet és hagyd állni 10 percig, utána edd meg. Napközben pedig igyál meg legalább 2-2,5 l vizet. Ez így biztos segíteni fog. Tesóm kipróbálta és neki jó volt. Bár mondta, hogy mikor nem ivott elég folyadékot, akkor újra székrekedése lett. Tehát zabkorpa tejjel (vagy kefírrel, ha azt jobban szereted) és sok folyadék napközben.
2012. febr. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Ami nekem be szokta tenni a kaput, az a tej valamilyen gyümölccsel. Egyél valami rostosat hátha. Am. nekem van hogy 5 naponta kell mennem. Most ment a hasam a múltkor és kicsit túl széntablettáztam magam, így eléggé lassan ért végig bennem. Szerintem ezt a hashajtót próbáld meg kiváltani valamivel. Cserélgesd. A másik a körte vagy szilva tejjel. Igyál többet. Jobb ötletem nincs. Ha semmi se jó, akkor orvos.
2012. febr. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
A 2,5 liter vizet én is tanácsolnám naponta. Esetleg masszírozhatnád a hasad alsó részét, hátha beindul. Talpmasszőr is megnyomkodhat olyan pontokat, amely kihat a vastagbélre, és kikérhetnéd természetgyógyász véleményét, aki remek teákat tud felírni, hogy ne tedd tönkre magad ezekkel a hülye gyógyszerekkel.
2012. febr. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igyál elég vizet és rostos kajákat egyél!
2012. febr. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Amúgy is hajlamos vagyok a székrekedésre, meg valószínűleg az anafranil okoz székrekedést, amit (főleg) OCD-re szedek, és nem tehetem meg, hogy nem szedem, mert akkor ramatyul vagyok kényszer-ügyileg... Most már úgy sem hat a hashajtó, hogy az anafranilt a hashajtó szedésekor nem szedem be, eddig legalább úgy hatott többnyire... Egyébként 4-5 naponta szoktam eddig bevenni 20-25 csepp Guttalaxot, azért nem állandóan, minden nap, bár ez is eléggé rendszeres...

A sok folyadék megvan, ezt már többen mondták, hogy az fontos ilyenkor, a többit majd kipróbálom, de eddig semmi más nem hatott nekem, csak a hashajtó... Próbáltam már mindent a mályvateától a sós hunyadi vízig, semmi hatás...

A Tisasent is próbáltam már régebben, meg se éreztem... Szóval lehet, hogy ebből orvos lesz... De még holnap a ricinusolajat megpróbálom, hátha... Azt mondják az nagyon drasztikus...

2012. febr. 13. 22:54
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy 7 napos székrekedésre tilos bármilyen "egyéb" hashajtót szedned, mivel iszonyatos görcseid lennének és nagy valószínűséggel semmit nem érne! Ilyen esetekben kizárólag a kúpok és a beöntések használhatóak, .. mivel a glicerines kúphoz is hozzászoktattad magad, így maradt a langyos vizes/kamillás beöntés! Az előzőek tippjei egyébként szuperek: hosszú távú hashajtásra a későbbiekben csak nagy rostanyagú ételeket, ill. lenmagot fogyassz, de ezekhez ha nem iszol meg napi 2-3 liter folyadékot, akkor épp ellenkező hatást érsz el velük és súlyos szorulást okoznak!
2012. febr. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

sok fínom paradicsomszósz, édesen...három tányér, és úgy meghajt, hogy odanősz a klotyóhoz...


csak természetes anyagokkal próbálkozz...esetleg egy -két szem erőspaprika(cseresznye)egy tányér paradicsom előtt-után... huhh...nem marad benned semmi....

2012. febr. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Azóta biztos megoldódott a problémád de narancslé+tejeskávé minden hashajtót legyőz
2023. máj. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!