Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Most minden nap főzeléket...

Most minden nap főzeléket kell ennem, de miért?

Figyelt kérdés
A történethez hozzá tartozik hogy szociális alapon köz étkeztetést kapok. De nem is ez a lényeg. Hanem az hogy ezen a héten már egy más után harmadszor főzeléket kapok. Kedden kukorica főzeléket, szerdán sárgarépa főzeléket, (Ma) csütörtökön zöldborsó főzeléket. Hónap meg majd ennek 3 keverék főzeléke lesz? Az még ok. Hogy főzelék. Mert szeretem a főzelékeket. Na de amikor egymás utáni napokon csak főzelék. Na de miért csak főzelék?

tegnap 10:01
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
9-es! Le pontoztalak mert nem olvastad el a kérdés alatti szöveget! Mert mi az hogy "1 lemondod és rendelsz máshonnan magadnak". - A kérdés alatt: "szociális alapon közétkeztetést kapok". Részt olvad el újra és értelmezd!
tegnap 11:06
 12/38 anonim ***** válasza:
92%

Mindenki szembejön a forgalommal, ugye kérdező? :D :D :D


Csak hogy értsd, amit írtam!


-Figyelem, figyelem! - szólal meg az autórádió. - Felhívjuk az M7-esen autózók figyelmét, legyenek óvatosak, mert egy őrült a forgalommal szemben robog.

Egy autós hallgatja a közleményt, majd felcsattan:

-Hogyhogy egy? Mind!

tegnap 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

A szociális étkeztetésben nem csak neked főznek, hanem valószínűleg másik több tucat, vagy több száz embernek. Jelentős részük valószűleg idős, mindenféle nyavajája, betegsége van, és alkalmasint fogsora meg pl. nincs. Csak mondjuk gyomorfekélye.


A kórházi diétáknak pl. nem csak a fogyasztó, meg glutén-, tej-, tojás-, fűszermentes étrendre kell készülni, hanem pl. az állagra is gondolni kell, folyékony, pépes, vagy épp mandulaműtötteknek egy idő után a szemcsés...


Ha a szoc. konyhán nem is eszerint főznek (valószíűleg, hisz ez egy egyszerűbb üzemi konyha lehet, míg a kórház épp a fentiek miatt akár tucatnyi menüt is készít minden nap), de a főzelékkel egy csomó spec. igényt ki lehet elégíteni. Mindenki le tudja nyelni, öregek szeretik is, meg lehet csinálni gluténmentesen és tejmentesen (kukoricaliszttel sűrítve), és ha van közte borsó, bab, lencse, akkor egész jó beltartalmi értékei is vannak.


Szóval nem hinném, hogy direkt veled akarnak kitolni, csak kevés pénzből kell sokféle igényt kielégíteni egy egyszerű konyhán, az meg nem ad sok mozgásteret.

tegnap 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
86%

"9-es! Le pontoztalak mert nem olvastad el a kérdés alatti szöveget!"


De, elolvastam. Akkor megegyszer a lehetőségeid: 1 lemondod és rendelsz máshonnan magadnak, 2 panaszt nyújtasz be.


Örülj, hogy kapsz valamit. Ennyi.

tegnap 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
86%
A lemondod es rendelsz máshonnan ugyanarra utal amit a kettes ír. "Örülj hogy kapsz ingyen kaját és maradj csendben". Kiegészítve azzal hogy természetesen ott a lehetőség rendelni vagy főzni magadnak. De ezt ugye te nem tudsz ezért rá vagy szorulva a közellátásra. És akkor visszatértünk az eredeti dologhoz hogy "örülj hogy kapsz enni" - hisz más lehetőséged nincs
tegnap 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem is értéked, hogy kapsz ingyen, ráadásul zöldséget. Ha nem tetszik, sok kerekesszékes megoldja a főzést. Olyan tűzhely kell, vagy alacsonyra rakott rezsó olcsóbb megoldás.
tegnap 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
65%
mi ez a debil kérdés...?
tegnap 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
Az ebéd mennyiségére nincs panaszom. Ha a levessel kezdem az ebédet akkor a másodikat már nem bírom meg enni. Ha csak a másodikat eszem meg. Akkois tele vagyok csurig! Tehát szép mennyiségű az ebéd. A minőség. Éppen, hogy elfogadható, de azért ehető kategóriában még.
tegnap 12:05
 19/38 anonim ***** válasza:
69%
Hát én se örülnék minden nap főzeléknek. Amit én készítek, azt szeretem, de a menzás rém gusztustalan. Én a helyedben kitalálnám, hogy és mit tudok ülve főzni. Azért vannak lehetőségek. A rántást kerülném, de mondjuk asztalnál össze tudod vágni a dolgokat, mindent előkészítesz aztán egybe megfő. Vagy tésztát is főzhetsz, nem kell nagyon nézegetni. Húst be tudod tenni a sütőbe. Csak kreatívnak kell lenni, aki akarja, megoldja.
tegnap 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
67%
Szociális alapon az kap ételt, aki anyagilag rászorult, ergo itt nem a tud ülve főzni vagy sem a kérdés
tegnap 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!