Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha öt napra összesen két...

Ha öt napra összesen két almátok, három tojásotok és egy félliteres joghurtotok lenne, hogy oldanátok meg az étkezést?

Figyelt kérdés
Pár válasz után leírom, miért tettem fel ezt a kérdsét. Nem vagyok troll, komolyan kérdezem.
2020. júl. 19. 16:16
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem valamit félreértetek!

A sztori nem úgy szólt, hogy élelmiszerbolt nem volt nyitva, hanem BANK - a kártyáját meg ellopták - így nem volt pénze kaját venni.

Előzményekben már leírtam, hogy miket lehet ez esetben tenni, most nem ismétlem.

2020. júl. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
73%

40-es: szintén külföldön (NY-EU) élek, itt vasárnap tilos kinyitni üzleteknek - söt a legtöbb üzlet szombaton már délben-kettökor zár - , mert az eladóknak is joga van a hét végére, és ünnepnapokra is ez érvényes.

Az, hogy ott, ahol te élsz, minden nap van nyitva üzlet, nem azt jelenti, hogy mindenhol így van.


De ettöl eltekintve is, nem az volt a fö gond, hogy nincs üzlet nyitva, hanem hogy nincs semmiféle fizetési lehetösége (készpénz + kártya elopva), EZÉRT nem tudott az illetö kaját venni!

2020. júl. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
52%
Beosztanám azt, amim van, ill. tennék egy kört a lakhelyemen és megpróbálnék minél több gyümölcsöt szerezni a környékbeli gyümölcsfákról. 5 nap alatt nem lehet éhen halni, nem lenne kellemes, de sok vizet innék és kibírnám.
2020. júl. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 A kérdező kommentje:
Ne a bolton veszekedjetek, mert nem a bolt hiánya, hanem a pénz és személyi igazolvány, valamit a telefon hiánya a probléma. Illetve, ha a bank sincs nyitva.
2020. júl. 20. 15:53
 45/56 anonim ***** válasza:

42!


Nyilvánvaló, ezek szerint az nem, hogy példaként irtam

2020. júl. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, most már leírhatnád, hogy a barátod hogy oldotta meg, mert arról nem beszéltél.

Éhen ugye nem halt, mert a következő munkanap el tudta mesélni.

2020. júl. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
25%
aham, és ennyivel akart nekifutni a hosszú hétvégének? Vagy zárás előtt 10 perccel tervezte, hogy bevásárol? MErt ha munkaidőben, akkor tud intézni ideiglenes papírokat, igen, ott kint is, amivel mehet a bankba.
2020. júl. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
26%
Nekem az öt nap miatt sántít a sztori. Annyi ideig nincsenek zárva a hivatalok, bankok. Ha pl. el is készítteti az új, ideiglenes személyijét péntek délután, de a bankba már nem ér oda, akkor is max. kedden kinyitnak. 5 napos zárvatartás nincs sehol.
2020. júl. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
9%

46-os: 5 nap alatt nem lehet éhenhalni, de roszzul érezni magát igen.

47-es: ha van pénze, akkor a hosszú hétvégén is tud venni/rendeleni kaját, étterembe menni stb, nem kell feltétlen otthon tartani több élelmiszert!

2020. júl. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
23%

Az igaz, amit a 49-es írt, hogy rendelhetett volna kaját! És hogy hogyan? Egyszerű a képlet. Hát, úgy hogy a számítógép, mobiltelefon megjegyzi a bankkártya számát korábbi internetes vásárlásokkor. Azt hiszem ez automatikus, de ha mégsem, kb. mindenki így állítja be, hogy jegyezze meg, mert sokkal egyszerűbb, ha nem kell mindig kitölteni a mezőket, hanem automatikus az egész. Ha csak ő használja a gépét, telóját, akkor biztosan van olyan weboldal, ahol korábban vásárolt, az megjegyezte az adatait, vagy eleve úgy van beállítva ez a dolog, hogy ha beleklikkel abba a mezőbe, ahol meg kell adnia a kártyaszámát, akkor automatikusan kitölti neki a rendszer a számot. Ünnepnapokon is van rendelési lehetőség, pláne ott, nyugaton ezek a szolgáltatások még népszerűbbek.

Szerintem inkább arról lehet szó, hogy a barátodnak annyi pénze sem volt, hogy rendeljen. Már nem azért, de elég link lehet, ha ennyi pénze sincs, aki emiatt nem igazán sajnálatra méltó. Kivéve, ha pont most költözött el a szüleitől, akik nulla pénzzel bocsátották útjára. De feltételezem nem erről van szó, hogy még ez is pont összejött szerencsétlennek. Ez nem igaz. Én inkább azt hiszem, hogy egy évek óta dolgozó emberről van itt szó. Elég szégyen, hogy ennyi pénzt sem tudott félretenni, hogy legalább online rendeljen valami kaját. Azt pedig nem hiszem el, hogy soha semmit sem vett online. Csak a háromjegyű kódot kell megjegyeznie ahhoz, hogy rendeljen valamit, ezt pedig általában mindenki tudja, a többit megjegyzi a gép.

2020. júl. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!