Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha öt napra összesen két...

Ha öt napra összesen két almátok, három tojásotok és egy félliteres joghurtotok lenne, hogy oldanátok meg az étkezést?

Figyelt kérdés
Pár válasz után leírom, miért tettem fel ezt a kérdsét. Nem vagyok troll, komolyan kérdezem.
2020. júl. 19. 16:16
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
100%

Menj el ingyenkonyhára!

[link]

Régi a cikk, de a népkonyha most is létezik.


"A fővárosban több mint tíz civil és egyházakhoz kötődő szervezet gondoskodik a hajléktalanok és a szegényebbek napi egyszeri étkezéséről. A népkonyhákon naponta több mint kétezer adag ételt osztanak szét Budapesten. Az itt dolgozók tapasztalatai szerint az ingyenkonyhákat ma már nemcsak a hajléktalanok, hanem az alacsony jövedelműek is felkeresik."

2020. júl. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
75%
Mivel ez a kérdés is ki lett írva, így nem állja meg a helyét, hogy nem tudsz Messenger-t használni. Így a kérdés értelmét veszti, és nem más mint puszta eszmefuttatás.
2020. júl. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
100%
Mostmár csak a válaszodra vagyok kíváncsi, hogy miért tetted fel a kérdést
2020. júl. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 A kérdező kommentje:

Igen, eszmefuttatás, de egy szóval sem írtam, hogy rólam lenne szó. T/2-ben tettem fel a kérdést, de ezt alig páran vették észre.


Amúgy, ha rólam lenne szó, sem állná meg a helyét, mert nem Magyarországon élek.

Amúgy annyi az egész eredete, hogy egyrészt nagyon sok olyan kérdést látok, ahol a kérdező arról érdeklődik, mit egyen, ha nincs otthon semmi, és nincs lehetősége vásárolni vagy rokont megkérni. Sokan vagy azt írják, hogy egyen zsíroskenyeret, ami nonszensz, hisz nincs kenyár, vagy azt, amit a 12/12-es válaszoló, hogy a kérdés kamu, mert ha a kérdést fel tudta tenni, akkor messengert is tud használni.


Tavaly nyáron fényes nappal kirabolták az egyik barátomat. Elvitték a tárcáját, az iratait, a telefonját, épp csak a lakáskulcsát nem. Ennyi kajája volt otthon, de semmi extra félrerakott készpénz, sem alapanyagok, ráadásul jött a hosszú hétvége, tehát a bankba sem tudott elmenni. Számítógépe meg nem volt, hogy onnan üzenhessen. A kérdést azért írtam ki, mert ez egy elég nem jó szituáció, és kíváncsi voltam, más hogy oldotta volna meg.

2020. júl. 19. 16:49
 15/56 anonim ***** válasza:
46%
Csak nem Orbán Viktor "persze a továbbiakban sem lesz Magyarországon kolbászból a kerítés" nevű gazdasági tervébe látunk bele? XD
2020. júl. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező, azért mert nem Magyarországon élsz, még kirabolhatnak. Máshol is kerülhetsz ilyen helyzetbe, mint amit a kérdésedben felvázoltál.
2020. júl. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 A kérdező kommentje:

16/16

Nem értem a logikai összefüggést abban, amit írsz. Én egy szóval sem írtam, hogy azért mert külföldöm élek, nem rabolhatnak ki. A barátom spanyol, és igen, itt, ebben a városban rabolták ki, nem Magyarországon.

Csak az ingyenkonyha link miatt nem volt releváns. Mint ötlet oké, csak nyilván a helyi városi, nem a magyar.

2020. júl. 19. 17:01
 18/56 anonim válasza:
18%

3 napig lehetne megoldani úgy hogy ne halj éhen.

Napi egy tojás + kis joghurt és az almák 1/3-a

De 5 napig lehetetlen.

Egyébként meg lopás vagy prostitúció

2020. júl. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
100%
AZ általad leírt esetben elmennék (gyalog) egy ismeröshöz, baráthoz, esetleg a szomszédhoz, és töle kérnél kölcsön valamit, hogy max. két napig tudjak valamit enni, utána már tudok intézkedni: rendöségnél bejelenteni az iratok eltünését - adnak ideiglenes szem. ig-t, a bankban szintén kérnék új kártyát, tehát max. egy hét vége az, amig nem tudok vásárolni.
2020. júl. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
100%

#14

És a barátod is külföldön él? (Mondjuk külföldön is vannak karitatív szervezetek, ingyenkonyhával)

Én nem tudom, hogy milyen ember és élethelyzet az, amikor valaki senkihez nem tud fordulni.

Ebben a pillanatban tudnék 5 szomszédomtól segítséget kérni, pedig nem vagyok egy szomszédolós. (... vagy lehet, hogy pont azért?)

Vannak barátok - ahogy te is annak címezted magad - rokonok, kollégák, szervezetek, tehát csak egy kopár lakatlan szigeten kell éhen halnia manapság valakinek.

2020. júl. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!