Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha öt napra összesen két...

Ha öt napra összesen két almátok, három tojásotok és egy félliteres joghurtotok lenne, hogy oldanátok meg az étkezést?

Figyelt kérdés
Pár válasz után leírom, miért tettem fel ezt a kérdsét. Nem vagyok troll, komolyan kérdezem.
2020. júl. 19. 16:16
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
76%

Sajnálom, hogy ez történt a barátoddal.


Ha velem történne ugyanez, nem halnék éhen. Mindig van otthon két cipősdoboznyi szárazélelem (hónap végén is). Ilyenek mint liszt, cukor, mazsola, olaj, tea, szárazbab, paradicsom konzerv, stb... Ha éppen egyvalami elfogyott, a többiből akkor is van annyi, hogy kibírjak pár napot. Plusz minden táskámban (női táska) van vésztartalék, kb 1000 Ft, egy külön rekeszben. Ha a táskámat el is vinnék, van még kettő a lakásban, az a kicsi pénz kisegít.

2020. júl. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
67%

Én simán el tudom képzelni, hogy van olyan szituáció, mint amit a kérdező leírt. Bár igaz, mégsem, mert öt napig még külföldön sincsenek zárva a bankok! És ha a rendőrségtől kap ideiglenes igazolványt, akkor a bankban már tudja igazolni a személyazonosságát, és adnak ki neki pénzt a számlájáról bankkártya nélkül is.

De az teljesen hihető, hogy valakinek nincs bespájzolva kaja. Velem is előfordul időnként, hogy teljesen kifogyok a kajából, max. cukor, kakaópor, tea van otthon. Ez szokás kérdése, hogy ki mennyire spájzol be. De van, aki nem is tud, mert albérletben lakik, korlátozott a hűtő-, tárolókapacitás. Illetve volt olyan időszakom nekem is, mikor szándékosan csak 1 max. 2 napra elengendő kaját tartottam otthon, mert ha több volt, akkor mindig megettem idő előtt. Ha egy hétre bevásároltam, tuti elfogyott 5 nap alatt. Nem mindenki bír ellenállni a kajának, ha előtte van. Ez is a fogyókúrám része volt, hogy nem tartottam otthon egy csomó kaját.


Én egyetlen barátom, rokonom telefonszámát sem tudom fejből. És kiírva sincs otthon egy lapra. Csak a telefonomban tárolom ezeket. Szerintem ezzel sem vagyok egyedül. Amúgy ez azért hiba, már gondolkoztam ezen, hogy csak ki kéne pár fontosabb telefonszámot írni, vészhelyzet esetére. És egyetlen barátom címét sem tudom. Pedig két olyan van, akiknél már voltam nem is egyszer, de mikor mentem hozzájuk, (az egyikük egy lakótelepen lakik, a másikuk egy faluban), egyszer sem azt memorizáltam, hogy merre is visz az út. Mindig kijöttek elém a buszmegállóba vagy a vonathoz. Nem találnék oda egyikükhöz sem. A lakótelepen mindegyik háztömb olyan egyforma, meg a faluban sem tudnám merre kell kanyarogni. Max. ha megkérdeznék valakit, hogy merre lakik x,y. Ha egyáltalán elárulnák a mai világban egy idegennek. De a faluba el se tudnék menni, ahhoz a barátnőmhöz, mert hogy szállnék fel a vonatra?



Én el tudom képzelni, hogy valaki nem tud fordulni senkihez sem, ha épp nincsenek abban a városban, ahol él rokonai vagy olyan barátai, akiknek tudja a címét. Könyvtárból lehet ingyen internetezni, ha valaki onnan esetleg tudnak üzenetet küldeni facebookon, de ahhoz is kérnek igazolványt, hogy regisztrálják, épp ki is használja a számítógépet.


Tehát az ilyen ember, akinek nincsenek vészhelyzet esetén mozgósítható emberei, legjobb, ha felkészül, és tart otthon némi készpénzt. Ha pedig a lakáskulcsát is ellopják, akkor feltöreti az ajtót zárlakatossal, de akkor is kell, hogy legyen otthon annyi pénze, hogy ki tudja fizetni a szakembert. Plusz még élni is maradjon.

Vagy felkészülhet úgy is, hogy van két bankkártyája, netán hitelkártyája, és akkor, ha az egyik elvész, ott a másik, amit otthon tart. Ha nem akar készpénzt otthon tárolni.

Különben én sem tartok készpénzt itthon, mindent kártyával fizetek.

Ha pedig nem készült fel ilyen szituációra az illető, akkor tényleg csak a rendőrség marad, akik tudnak javasolni ingyenkonyhát, hajléktalanszállót, ott tud kajázni. Vagy az önkormányzati gyorssegély, ezt is írták már. Ha pedig erre sincs mód, mert bezárt az önkormányzat ünnep miatt vagy ilyesmi, akkor marad az ingyenkonyha.

Ha pedig faluban lakik, ahol még ingyenkonyha sincs, akkor csak a szomszédok segítségére számíthat. Ez van, akinek nincsenek kapcsolatai, az vagy felkészül készpénzzel egy esetleges váratlan szituációra, vagy jó viszonyt alakít ki a szomszédaival.


Amúgy az sem ritkaság, hogy valakinek nincsenek barátai. Ilyen is van, nem mindig hibás ebben az illető. Lehet, hogy csak zárkózottabb típus, lehet, hogy nemrég költözött abba a városba, nem ismert senkit. Ha tudja is egy-két kolléga számát, telefon nélkül nem tudja őket elérni. És nem is biztos, hogy elérhetőek facén épp akkor. Vagy ha igen, nem biztos, hogy segítenének.

2020. júl. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
71%

A barátod szépen feljelentést tesz legközelebb, és az áldozatsegítő iroda ad neki pénzt, ha kéri...


Egyébként elég hihetetlen, hogy se egy ismerős, se egy barát, se senki, aki segít.

Illetve pont nagybevásárlás előtt történt, hogy se liszt, se semmi a hűtőben, fagyasztóban????

2020. júl. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
51%
Nem mindenki szokott nagybevásárlást tartani, rengeteg ember minden nap vesz aznapra valamit, föleg, ha nem szokott fözni, hanem rendelni.
2020. júl. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
56%
34, igen, hihető, hogy minden nap vesz 5 deka lisztet és 3 kanál olajat...
2020. júl. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók! Köszönöm a kreatív válaszokat, és sajnálom azokat, főleg a 24-est, aki szerint, ha kirabolnak, akkor az a te hibád.

A barátom, aki nem magyar és nem Magyarországon él, igen, tett feljelentést. Mint írtam, nem tudtunk róla, hisz hosszú hétvége volt, utána szólt, a munkában, hogy ez történt vele. Nyilván után leblokkolta a kártyát meg minden.

Azoknak, akik szerint hihetetlen, hogy van olyan ember, akinek semmi sincs otthon, elmondom, hogy igen, van. És nem mindenki nagybevásárol egy három vagy négynapos hétvége előtt, vannak, akik csak két napban tudnak gondolkodni, ahogy főzni sem tud mindenki. Azokat is sajnálom, akik a 34-est lepontozták, mivel igazat mond, akkor is, ha ti máshogy gondolkodtok és máshogy éltek.

2020. júl. 20. 12:40
 37/56 anonim ***** válasza:
29%
Külföldön amúgy hol van 4 napos hétvége?
2020. júl. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:

"34, igen, hihető, hogy minden nap vesz 5 deka lisztet és 3 kanál olajat..."


Látom, a szövegértelmezés nem megy!!!!!


NEM vesz "5 deka lisztet és 3 kanál olajat", mert NEM FÖZ!

Vesz egy adag fagyasztott kaját, amit a mikróban felmelegít, vagy egy doboz konzervet, vagy péksüteményt és felvágottakat, sajtot, esetleg rendel egy pizzát.

Fogd már fel, hogy vannak, akik nem vezetnek háztartást, nem föznek semmit, mert nincs rá idejük, kedvük, ezért nem is raktároznak semmiféle kaját otthon.

A kérdésben leírt élelmiszerek egyértelmüen ilyen irányba mutatnak, ezért nincs semmi más nála otthon.

2020. júl. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:

37-es: sok helyen lehet hétfötöl szerdáig ünnepnap, elötte meg vasárnap.

De igen sok esetben szombaton már déltöl nincs nyitva üzlet, akkor elég, ha csak a hétfö-kedd az ünnep.

2020. júl. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
39%

39!


Hol? Külföldön élek en is, itt pl nincs olyan nap, hogy ne lenne nyitva mindennap üzlet. Igen, karacsiak napjan, húsvétkor és újév kapjak is nyitva vannak.

2020. júl. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!