Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van olyan "bizarr" étel, amit...

Van olyan "bizarr" étel, amit te mondjuk nagyon szeretsz, de nagyon sokan viszont alapból viszolyognak tőle? Ha igen, melyik ez az étel és mi az, amit még kipróbálnál emellett?

Figyelt kérdés

Nálam ilyen pl.: a pálpusztai, vagy más hasonló büdös sajt, esetleg a kínai száznapos tojás vagy a japán rothasztott szójabab, a Natto.


Ami engem még nagyon érdekelne: Surströmming (svéd rothasztott hering), büdös tofu (kínai specialitás), cordyseps gomba (rovarokon tenyésző parazita gombafaj), rovarból készült snack vagy egyéb étel (persze egy kis szíverősítő után), friss durián, csiga, élő tengeri sün frissen felnyitva, Shiokara (erjesztett japán tengeri herkentyű), Narezushi (a sushi őse; hal rizs között elvermelve, több hónapig erjesztve).


2019. aug. 19. 09:06
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
65%
Számomra a disznóvágásból készült dolgok, a pacal avgy egy jó velős pirítós, aztán a régi magyar konyha hozományaként zúzapörkölt, főtt csirkeláb a húsleveshez annyira alap ételnek számítanak, hogy nagyon sokáig nem értettem miért viszolyognak az emberek tőle. Aztán rájöttem, hogy persze ha jobban belegondolok érthető az ő nézőpontjuk is, de mivel én így nőttem fel, nekem pl egy jó csülkös pacal, ugyanolyan természetes mint másnál a vasárnapi húsleves.
2019. aug. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Mustáros kenyér

Egészben sütött kishal

Sültvér

Natto

Tyúkláb a húslevesben

Csiga, béka, tengeri herkentyűk jöhetnek

Marmite

2022. jún. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!