Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van olyan "bizarr" étel, amit...

Van olyan "bizarr" étel, amit te mondjuk nagyon szeretsz, de nagyon sokan viszont alapból viszolyognak tőle? Ha igen, melyik ez az étel és mi az, amit még kipróbálnál emellett?

Figyelt kérdés

Nálam ilyen pl.: a pálpusztai, vagy más hasonló büdös sajt, esetleg a kínai száznapos tojás vagy a japán rothasztott szójabab, a Natto.


Ami engem még nagyon érdekelne: Surströmming (svéd rothasztott hering), büdös tofu (kínai specialitás), cordyseps gomba (rovarokon tenyésző parazita gombafaj), rovarból készült snack vagy egyéb étel (persze egy kis szíverősítő után), friss durián, csiga, élő tengeri sün frissen felnyitva, Shiokara (erjesztett japán tengeri herkentyű), Narezushi (a sushi őse; hal rizs között elvermelve, több hónapig erjesztve).


2019. aug. 19. 09:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
6%
Pfej fúj el se olvasom, azért vagytok ennyire hülyék mert ilyeneket esztek.
2019. aug. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Lazy Lover ***** válasza:
69%
van elég sok csirke láb leves vagy pörköltnek belsőségek pacal pl azt sokan utálják
2019. aug. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
2019. aug. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
91%

Én szeretem a burgundi csigát és a rántott béka combot.


Gyerekkorom majd minden vasárnapi kedvenc reggelije a hagymás pirított vér volt, amibe belesütötte anyám a tojáskezdeményeket is. Akkoriban még úgy kezdődött a húsleves receptje, hogy "kimész az udvarra, és megfogsz egy tyúkot." :)


Szeretem az agyvelőt, rántva, tojással sütve, vagy pástétomnak kikeverve, mint a majonézt, fokhagymával és sok borssal.


Szeretem a tatár bifszteket, a pacalt és a kék penészes sajtokat.

2019. aug. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
30%

Mondjuk te felsoroltad a száz napos tojást, azt biztos, hogy nem enném meg. Tudod,miért? Mert anno még a tej fölétől is bokákolhatnékom volt kisgyerekként, ha ilyesmi kerül a számba, még most sem bírom. Utalok a tollakra. Egyébként a finnyáskodóknak üzenem: aki nem Riomare tonhalat eszik, hanem mondjuk csak heringet, mennyivel van jobb íze, mint a felsoroltak? Semennyivel. Annak még a bele is benne van, mégis megeszi az ember. Én is.

Amit eszünk: szintén vesevelő, pacal, stb. Mondjuk tehéntőgyet még életemben nem hallottam.

Amiért írok: liba- kacsavér főtt krumplival, vagy friss kenyérrel.

Jobban belegondolva tényleg durvák.:)

2019. aug. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
80%
17. vagyok. Még annyi: voltam disznóvágáson, és egy ember ahogy leölték a disznót és hát ugye a véreshurkához fel kell fogni a vért, alátartotta a még döglődő állathoz a bögréjét és úgy frissen, habosan megitta az egész pohárral. Ha nem látom a saját szememmel, akkor biztos nem hinném el, hogy ilyen létezik. Fú bakker, azért ez nem kicsit kemény.
2019. aug. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
83%
Chempedak
2019. aug. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
65%
Kaktuszt már ettem, nem ízlett. Egyszer megkínáltak sult sáskával. Majdnem megkóstoltam, de aztán nem. :-(
2019. aug. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
78%
Van egyfajta szilvapálinka, csak miattam tartják a törzshelyemen. Ha kikérek egy felest mindenki elhúzódik a pulttól mert iszonyú büdös. De én szeretem.
2019. aug. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Többen mondták a hagymás vért és az agyvelőt. Azokat én is imádom, főleg tojással keverve, rántottásan, a velőt meg fokhagymás pirítósra is.
2019. aug. 20. 10:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!