Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Csak a magyarok ennyire...

Csak a magyarok ennyire aberráltak?

Figyelt kérdés

A Facebookon sok külföldi és magyar csoportban vagyok benne (sok a munkakeresős is), és azt vettem észre, hogy csak a magyarokra jellemző a rosszindulatú, rosszakaró, kötözködő, lenéző és hasonló tulajdonság. A külföldi csoportoknál ritkán látok a magyarokhoz hasonló viselkedést. De a magyaroknál, legalább is abban a több száz csoportban, amikben benne voltam a mai napig, csak ezeket láttam, és ritkán értelmes hozzászólásokat.


Én ezt nem értem. Csak a magyarok lennének Európában ilyen aberrált szinten? Csak mi vagyunk ekkora idióta rosszakaró férgek? Akik ha látnak egy elírást, hogy "XD ELSŐNEK TANULJ MEG ÍRNI UTÁNA KERESS MUNKÁTXDXD" - és ez egy szebb mondat.



2023. aug. 18. 16:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer csináltam egy applikáció bemutatót/tutorialt amit megosztottam az adott csoporttal. Jöttek is a hangok hogy a másik applikáció sokkal jobb, ez egy szar, de igazán ész érveket senkitől nem kaptam, miért is szar és miért is jobb a másik.


Végül csináltam a másik applikációról is bemutatót, a "hangembereknek" jeleztem is ezt illetve azt is, hogy szívesen várok tőlük véleményt, ötleteket a poszt alatt, nyilván nem jött semmi válasz.

2023. aug. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk külföldi sminkes, akvarista csoportokban vagyok benne.

Mindegyikben megy az okoskodás. Pl ha valaki helyesírási hibával ír, nem köszön a kiírása elején, nem köszöni meg előre a segítséget, rosszul tud valamit, stb..

Ha tesz fel képet is mondjuk az akváriumáról, akkor ugyanúgy megy a fikázás, röhögő reakciók mint a magyar csoportokban. Rossz tanácsokat is ugyanúgy szeretnek adni, mint a magyarok. A hozzá nem értők osszák a legjobban az észt, ugyanúgy mint nálunk.

2023. aug. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem a kovid alatt, 3x annyi ember fordult a net vilagaba. Igy igen oda mennek frusztraciot levezetni, ami borzalmasan negativ. A masik viszont igaz, h sokat nem veszik a faradtsagot es a modját se adják meg a dolognak.

De amugy ha mindenki a sajat dolgával lenne elfoglalva jobb lenne minden. Plusz eszre kene mindenkinek vennie a jot is.

De a kerdesedre a valasz: nem.

Nem csak mi vagyunk ilyenek. Olvass twittert, instan, facebookon kulfolbi hireket. Direkt nem a redditet mondom.

2023. aug. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a tapasztalatom, hogy bár létezik a jelenség külföldön is, de magyaroknál sokkal sokkal jellemzőbb.

(13 éve fidesz után mondjuk nem tudom, érdemes e hosszabban elemezni, hisz már az sokat elmond a magyarokról, hogy karba tett kézzel nézik, hogy szétlopják az országot).


Szóval..ha külföldiek után ha magyarokkal beszélek, néhány dolog azonnal feltűnik:

A magyarok többsége addig profi, amíg csak dumálni kell: kötekednek, okoskodnak, kifogásokat keresnek, másokra mutogatnak, „hisz máshol is van korrupció”.

Amikor viszont valamit a gyakorlatban kéne mutatni vmit, már megáll a tudomány. Legyen szó arról, hogy elkergetni a fideszt és szembe nézni azzal, hogy átverték őket, a nyelvtanulásról, vagy egyszerűen csak arról, hogy normálisan kéne kinézni, nem löttyedten túlsúlyosan igénytelen ruhákban járni.

Hogy a jelenségnek mi az oka, arról sokat lehetne beszélni, sztem közre játszik a borzalmas oktatás, a nehéz megélhetés és az is, hogy a fidesz a nagyszájú egyszerű embereknek adott önbizalmat.

2023. aug. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

"Legyen szó arról, hogy elkergetni a fideszt"

Szerintetek egyáltalán mernének a magyar emberek fellázadni? :D

2023. aug. 21. 16:13
 16/20 A kérdező kommentje:

"Amikor viszont valamit a gyakorlatban kéne mutatni vmit, már megáll a tudomány."

Ez igaz. Ez rendkívül frusztráló a legtöbb embernél.

2023. aug. 21. 16:14
 17/20 A kérdező kommentje:

"A magyarok többsége addig profi, amíg csak dumálni kell:"

Hát igen, vannak akik egyedül mindenféle "szakértő" nélkül elvezetnék az országot, stb. De ha odakerülnének, hát...

2023. aug. 21. 16:15
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Jó, nem sok külföldi fórumot ismerek (Quora néha és még ritkábban Reddit), face csoportban pláne nem vagyok. Viszont már eleve ahhoz képest, hogy majdnem minden ismerősöm, aki Nyugat-Európába ment, azzal indított, hogy milyen nyugodtak az emberek, biztos vagyok benne, hogy fényévekkel kevesebb a kötözködés.

Nyilván van, ők is emberek, neten könnyebb kötözködni, neten mindenféle ember megnyilvánul. De biztos vagyok benne, hogy kevesebb.

2023. aug. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

"karba tett kézzel nézik, hogy szétlopják az országot"


Sajnos ott tartunk, hogy nem karba tett kézzel nézik, hanem még tapsolnak is hozzá...

2023. aug. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
#19 Ez az érdekes, hogy nekem is ezt mondja az összes kint élő ismerősöm és kevésbé ismerősöm is. Volt aki szakmai gyakorlatra eljött a cégünkhöz, első napokban azt mondta mennyire érzi azt a feszültséget, frusztrációt, idegességet ami az emberekben van. Eltelt egy hónap, azt mondta, már nem érzi, csak azt, hogy ő is feszült, agresszívabb hangulatú. Azt mondta, hogy eddig honvágya volt, de már nincs. Elgondolkodtató.
2023. aug. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!