Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Csak a magyarok ennyire...

Csak a magyarok ennyire aberráltak?

Figyelt kérdés

A Facebookon sok külföldi és magyar csoportban vagyok benne (sok a munkakeresős is), és azt vettem észre, hogy csak a magyarokra jellemző a rosszindulatú, rosszakaró, kötözködő, lenéző és hasonló tulajdonság. A külföldi csoportoknál ritkán látok a magyarokhoz hasonló viselkedést. De a magyaroknál, legalább is abban a több száz csoportban, amikben benne voltam a mai napig, csak ezeket láttam, és ritkán értelmes hozzászólásokat.


Én ezt nem értem. Csak a magyarok lennének Európában ilyen aberrált szinten? Csak mi vagyunk ekkora idióta rosszakaró férgek? Akik ha látnak egy elírást, hogy "XD ELSŐNEK TANULJ MEG ÍRNI UTÁNA KERESS MUNKÁTXDXD" - és ez egy szebb mondat.



2023. aug. 18. 16:39
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Persze kiemelném a kivételeket, biztos vannak zártabb csoportok, ahol szigorúan lépnek fel az ilyenek ellen, bár azok egy részében is azt vettem észre, ha nem nyíltan, burkoltan szúrnak bele az emberbe.
2023. aug. 18. 16:41
 2/20 anonim ***** válasza:
78%
Hát, ha más (gondolom nyugat-európai) országok lakosaival összehasonlítva ezt tapasztalatot szűrted le, akkor máris megvan a magyarázat arra, miért tart hatalomban ez a nép 13 éve egy olyan vezetőt, aki diktatúrát épít ki - szemben a nyugati demokráciákkal.
2023. aug. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Ez egy rendkívül erős és igaz hozzászólás volt.❤️
2023. aug. 18. 17:05
 4/20 A kérdező kommentje:

De azért hozzáteszem, hogy az én (és ismerőseim) tapasztalata nem vetíthető ki az egész országra. Ezek csak tapasztalatok. Biztos van ugyanennyiszer értelmes ember is, csak a Facebookon gyűlnek össze az ilyenek.


Egyébként Ti Facebookoztok?

2023. aug. 18. 17:09
 5/20 anonim ***** válasza:
82%

#2 vagyok.

Nem, én gyakorizom. :-)

Itt is néha elég sok rosszindulatot, kioktatást látok.

2023. aug. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Gyakorin kívül más közösségi oldalon nem vagy fent?:)


És a többiek?

2023. aug. 18. 17:33
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
Szia. Alapvetoen osztrak csoportokban vagyok benne, mert Becsben lakom. A legtobb magyar csoportban napi szinten jelen van ez a mentalitas, amirol beszeltel. Viszont az osztrakokat sem kell felteni, kozottuk is akad aki alig varja hogy fikazhasson egy kulfoldit aki kevesbe tud adott esetben nemetul. Kulonosen a keruleti (Becs 11. kerulet Simmering) fb csoportban jellemzo. Siman kikezdik azokat akik nem beszelnek olyan jol nemetul, es mondjuk munkat vagy alberletet keresnek.
2023. aug. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%

Index fórum.

Napokban kérdeztem totál alázattal egy célcsoportban szakmai jellegű kérdést(autószerelés), aki járatos a szakmában tudja, hogy nem szükséges ehhez fontosabb paraméterek megadása.

Erre betalál valaki xy egyén, ott meg lehet nézni, milyen fórumokon írogat főként, hát kb köze nem volt az autószereléshez, de olyan stílusban, pökhendi módon oktatott ki, hogy felment bennem a pumpa.

Hát nem válaszoltam neki vissza szépen...

Erre elindult a lavina, többen elkezdtek durván alázni, beszólni, inkább töröltem magam.

De még rá 4 nappal is én vagyok a téma, és ilyen falkaszellem szinten poénkodnak az egészen.


Emlékszem, anno egy új zélandi fórumon kérdeztem hasonlót, ott rengetegen, nagyon kedvesen, segítőkészen válaszoltak, pedig ott is volt biztos hiányosság, amikor kérdeztem.


Konkrétan kb már fáj a fejem bárhol ebben az országban. :(

2023. aug. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%

Gyakori

Facebook

Az offline élet... Mindenhol rosszindulatú,kötekedő a magyarok többsége. Tisztelet a kivételeknek!

2023. aug. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes dolog ez. Nem gondolom, hogy csak a magyarok ilyenek, de tény, hogy mi harapunk mindenre.


#8-ashoz hasonló történet: Válaszoltam egy viszonylag semleges csoportban (túrázás) egy posztra. Olyan ellenségeskedést, köpködést kaptam, hogy inkább kiléptem.


Eleve vannak azok a csoporttagok akik mindenre is válaszolnak aztán ha fel mersz tenni egy kérdést (pl. kéktúra) akkor elkezdenek hülyének nézni mert ők ott már 5x jártak vagy miért nem használom a Facebook keresőjét, stb.

2023. aug. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!