Mit jelent az, hogy "búmer"?
Ma munkahelyen megjegyzést tettem egy fiatal frizurájára és arról mondtam neki hogy egy férfinak nem áll jól a hosszú haj, de ő mind a négyre azzal reagált hogy "ok búmer"
kérdeztem a kolégáim de ők se tudtál mit jelent a ifejezés....
2. komment innen https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..
"
Az arra való "lázadó"(nem tudom, hogy ez e a jó szó ezért van idézőjelben) reakció, amikor a háború utáni generáció a saját lehetőségeihez mérten becsmérli az utána lévő generációkat.
Az "ok boomer" egy ilyen kijelentésre egy válasz csak többen hibásan egy eredeti kijelentés nélkül is használják.
Amerikából/nyugatról indult ki a (azaz a háború utáni gazdasági fellendülésben felnövő) generációnak azt a viselkedési módját kritizálja, hogy lényegében a saját felemelkedésüket segítő dolgokat felszámolva elvárják a következő generációtól, hogy hozza össze ugyanazt de segítség nélkül. (egy Amerikai felmérés konkrétan azt hozta ki, hogy a boomer szülők inkább "bárki másnak" adnák a vagyonukat halálukkor, mint a saját gyerekeiknek)
Ők még jóval olcsóbb ingatlanokkal, többkulcsos adórendszerrel, jobb állami szolgáltatásokkal kellett, hogy felemelkedjenek, de utána amikor vezető pozícióba kerültek épp ők tüntették ezeket el.)
Általánosságban az előző generáció amikor vezető pozícióba került nekik kedvezett, majd amikor ők kerültek vezető pozícióba, azóta nem a következő generációnak, hanem maguknak kedveznek és nem úgy néz ki, hogy valaha el akarnák engedni a hatalmat. (90-es évek óta Amerikát Boomer vezeti)
Ráadásul úgy néz ki, hogy ez ahogy idősödnek "rövidlátó" politikával is társul pl a környezetvédelem, vagy a nyugdíjpolitika, vagy az infrastrukturális befektetések terén az "utánuk a vízözön" jellegű döntéseket hoznak többnyire.
Fontos megjegyezni, hogy a "boomer mentalitást" kritizálja, nem pedig a teljes generációt (ahogy az elején is említettem ez a kifejezés egy boomeres kijelentés válasza, és nem önálló "beszólás")"
Mára eléggé megváltozott és leegyszerűsödött a kifejezés használata.
Gyakorlatilag a "bezzeg az én időmben" típusú, maradi, egyszerű gondolkodású idősekre használják.
És ne haragudj, de nekem úgy tűnik, teljesen jogosan használta rád.
2020-ban még van, aki olyat mond, h férfinek nem áll jól a hosszú haj? :D
meg nem tudom, honnan veszed a bátorságot, h kritizáld más haját, foglalkozz magaddal.
Boomer az amerikai baby boomer generáció, de világszinten az ötvenesek/hatvanasok, akiket sok esetben (nem mindig) jellemzi hogy ők jobban tudják, beleszólnak a fiatalok dolgába anélkül hogy gondolkodnának azon hogy egyrészt változott a világ, másrészt talán nem az ő igazuk az egyetlen :D
Jelen esetben ez nem is éppen tini dolog a férfiak elég rég hordanak hosszú hajat is, már a hippikorszak óta.
Egyébként ha nagyon átakarom fordítani akkor úgy mondanám "oké nagyi". Vénemberes beleszólás, régen minden jobb volt attitűd, új irányok mint mondjuk a vegák elítélése, az ételintolerancia divatnak gondolása, technikai tájékozatlanság, a környezetvédelem tagadása, az avokádó sznob kajának ítélése....körülbelül ilyesmik a boomer elvek. De amúgy a kollégád válasza erre a szituációra is stimmelt.
#3 vagyok.
ja egyébként sztem tökéletes választ a fiatal kollégád. vszínűleg mérlegelt, és úgy döntött, hogy semmi értelme neked magyarázni.
#5:
Ezt meg honnan veszed? Feletted már leírták, vissza kéne olvasni.
#5 vagyok. #5 válaszom írása előtt olvastam a választ a jelentésre.
Felettem már leírták, igen, de az nem jelenti azt, hogy a fiatal srác tisztában volt a szó jelentésével, hiába írták (itt) le. Lehet egyfajta szlengként használja, nem hiszem hogy nagy társadalmi öntudata lenne.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!